Turcoin Hipper BDDK
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Hipper ve Turcoin olarak karşımıza çıkan ve Anafis A.Ş. Olarak bildiğimiz şirketlerin ödeme kartı altyapıları dillere destan. Peki birçok şirket ismi ile karşımıza çıkan bu oluşumların BDDK izinleri var mı? Devletten izinli bir şekilde mi faaliyet gösteriyor? Cevabı tabi ki HAYIR!

ParaParala BDDK ‘ya Sordu!

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında elde ettiğimiz bilgiler oldukça önemli. Her Türk vatandaşına sunulan bilgi edinme hakkı gerekli merciler tarafından incelenerek bilgi verilmesidir. 03 Mayıs 2018 tarihinde yine Turcoin, Hipper saçmalıklarını sizlerle paylaşmış ve şirketin bir sürü aldatmaca içeren tavırları olduğunu tek tek anlatmıştık.

BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından tarafımıza ulaşan bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Yetkili kurumlardan ve bakanlıktan talep ettiğimiz bilgi ve belgeler,

HİPPER BİLGİ SİSTEMLERİ VE YATIRIM A.Ş.
ANAFİS ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
ANAFİS ÖDEME SİSTEMLERİ İLETİŞİM SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Üstte adı geçen şirketlerin BDDK kayıtlarının olup olmadığı hakkında 4982 sayılı kanun kapsamında bilgi talep ettik. Gelen cevap ise Hipper güvenilir mi yada Turcoin güvenilir mi sorularına yine bir cevap verdi!

Anafis Anonim Şirketi

İlgide kayıtlı başvurunuzda yer alan talebinize ilişkin olarak, Kurumumuz Uygulama Daire Başkanlığından alınan yazıda; “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun (Kanun) 12 nci maddesinin birinci fıkrasında ödeme hizmetleri belirlenmiş olup, 14 üncü maddesinin birinci fıkrasında ödeme hizmetleri alanında faaliyette bulunmak isteyen ödeme kuruluşlarının, 18 inci maddesinde ise Kanun kapsamında elektronik para ihraç etmek isteyen elektronik para kuruluşlarının Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulundan (Kurul) izin almak kaydıyla faaliyette bulunabilecekleri hüküm altına alınmıştır.

 Öte yandan, söz konusu bilgi edinme başvurunuza ilişkin konu kuruluş, halihazırda Kurul tarafından faaliyet izni verilen ödeme ve elektronik para kuruluşları arasında yer almamakta olup, anılan kuruluş tarafından Kanun kapsamında Kurumumuza yapılmış herhangi bir faaliyet izni başvurusu da bulunmamaktadır.

Bu itibarla, bahse konu kuruluş hakkında Kanunun 28 inci ve 37 nci maddeleri kapsamında değerlendirme yapılması gerekli görülmektedir.” görüşlerine yer verilmiştir.
Bilgi edinilmesi rica olunur.

Anafis Şirketler Grubu GSCash Güvenilir mi?

Anafise ait olan ödeme yöntemlerinden birisi olarak bildiğimiz GSCash güvenilir bir sistem olmadığı ortadadır. Anafis Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri bünyesinde bulunan GSCash tamamen uydurma bir ödeme metodudur. Sisteme girdiğinizde EV SSL de güvenli yeşil çubuğu sizi aldatmasın. EV SSL şirketler için çıkarılan bir protokoldür.

HİPPER BİLGİ SİSTEMLERİ VE YATIRIM A.Ş.
ANAFİS ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
ANAFİS ÖDEME SİSTEMLERİ İLETİŞİM SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ olarak üç şirketinde BDDK izni olmaması güven konularında ki büyük kayıplarıdır. Hiçbir şekilde bu uydurma ödeme yöntemlerini kullanmanızı önermiyoruz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz