Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Bir süredir faaliyet gösteren anzerler oyunu bir süredir üyelerine sıkıntılar yaşatıyor. Her geçen gün birçok şikayet aldığımız oyun hakkında bizim yapabileceğimiz bir durum maalesef yok. Kurumsallıktan yana hiçbir deneyim gösteremeyen sözde şirketin sizlere zor günler yaşatacağını aylar öncesinden söylemiştik. O gün geldi.

Ödeme Kanıtları En Son 3 Ay Öncesindendi

En son 3 ay öncesinde anzerler blog üzerinden ”anzerler ödemelerini sorunsuz yapıyor” diye bildiriyi insanlara dayatarak ödeme yapıyoruz imajı veren site ödeme sistemlerinde sıkıntılar var diyerek yeni bir versiyona geçileceğini belirtti. Bu geçiş ile birlikte birçok üyenin parası, birçok üyenin emeği çöp oldu.

Önlerine Gelenleri Sistemde Banladılar

Sistem ile ilgili bilgi almak isteyenlerden, ne zaman ödeme alacağını soran birçok kişiye kadar sistemdeki yatırımlı yada para çekme aşamasına gelen emek vermiş oyuncular sistemden banlandığını belirtiyor. Anzerler şikayet konusunda şuan ”bildiğimizi yapmaya devam edeceğiz” mantığında.

Yazılımsal Problemlerin Cezası Oyunculara Yüklendi

Yazılımsal olarak sistemin sıkıntılarını kullanıcılara yüklemeye çalışan ponzi sistem ”yazılımsal problemlerden kaynaklı limit problemi” derken böyle bir sorunun kodlar içerisinde sadece rakamsal oynamalarla düzeltildiğinde sistemin toparlanacağını bilen yazılımcılar güler geçer. Aynı zamanda sistemdeki arızanın sebebi Anzerler. Kullanıcılar ne zaman paramız yatar sorusunu sorduklarında cezalandırılmaz diye düşünebilirsiniz. Fakat oyun yönetimi ile vakti zamanında bir takım münakaşa içerisine girdik. Münakaşaya dönüşmesinin nedeni ise kurumsal kimlik taşımaktan yoksun, cahil, konuşmayı bilmeyen yönetim tarafından yönetiliyor olmasıydı.

Anzerler 1

Her Yerden Şikayetler Yapılıyor

Anzerler sisteminden zararlı çıkacak kişiler desteği bizden istemeyin. Türkiye Cumhuriyeti başsavcılığına şikayet dilekçesi verin. Verdiğiniz dilekçede facebook grup adminleri ve yönetim içerisindeki kişi isimlerini vererek grup halinde kandırıldığınızı, ekonomik özgürlüğünüzdeki kısıtlılığı kullandıklarını belirtirseni ”Nitelikli Dolandırıcılık” kapsamında cezai işleme tabi tutturursunuz. En az 5 kişinin şikayeti müebbeti getirir bilginiz olsun.

ParaParala Aylar Öncesinden Uyardı

Oyunun tamamen ponzi sistem olduğunu ve çok kötü yerlere varacağını söylemiştik. Versiyon değiştirdik bahanesiyle sistemdeki birçok üyeyi sildiler. Burada sistemi maddi açıdan rahatlatmaktı. Bir anda ismini duydunuz ve baktınız onbinlerce insan grupta. Peki o grup nasıl 30bin kişi oldu hiç düşündünüz mü? Grup 11 Aralık 2010 tarihinde kurulan ve ismi değiştirilen kasılmış bir grup! Kalabalık görünerek imaj yapmaya çalıştılar. Altında bu grupta moderatör yok deniliyor? Gerçekten yok mu? Nitelikli dolandırıcılık üzerine dava içerisine ismini verebileceğiniz Arzu Karadağ isimli vatandaş ne oldu?

Anzerler Cemil Karadağ

Nitelikli Dolandırıcılık Suçundan Aklanmak mı?

Grup içerisinde Arzu Karadağ isimli bir vatandaşın grupta moderatörlük yaptığını biliyorsunuz. Tabi Arzu Karadağ isimli bir şahısın gerçekte varolup olmadığı muamma.! Facebook üzerinden arattığınız zaman şikayetler sonrasında profilin engellendiğini görebilirsiniz. Sistemden uzaklaşan moderatörler suçun işlendiği an vardılar. Dolayısıyla tek başına işlenen bir suç olmadığını bilin! En kısa sürede savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Avukat tutmanıza bile gerek yok!

Anzerler 2

Anzerler Şikayet Konuları

Sisteme düşen şikayetler ve sağdan soldan farkettiğimiz şikayetlerin bir kısmını sıraladık.

Anzerler Şikayet

Anzerler Şikayet 2

[review]

5 YORUMLAR

  1. arkadaşlar her önünüze gelen siteye para yatırmayın sakın kim oldukları bile belli degil çogunun yasal boşluk olmasa mantar biter gibi bir anda yüzlerce site ortaya çıkmazdı ilk önce hilesini araştırıp sonra bu işlere başlıyorlar genelde en güvendigim ütopya sitesiydi oda gitti küpünü dolduran gidiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz