Google Adsense İle Para Kazanmak (Yeni Başlayanlar İçin)

Google Adsense Nedir ?

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Google Adsense, birçok kişinin bildiği fakat net olarak bilgi sahibi olmadığı reklam ağıdır. Reklam verenler ve reklam yayınlayan kişiler Adwors olarak adlandırılıyor. İki farklı reklam ağının birleşmesiyle de kişiler karşılıklı kazanç elde eder. Google reklam konusunda oldukça titiz davrandığı için birkaç kez hatta üst üste ret cevabı alabilirsiniz. Google Adsense hesabı almak için dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta bulunuyor. Bunlara uyum sağladığınız sürece hesap oluşturabilir ve kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

para kazanma yolları

Google Adsense Para Kazandırıyor !

Adsense üzerinden para kazanmanız için sadece Google Adsense hesabı sahibi olmanız yeterli olmayacaktır. Yüksek bir trafiğe sahip olan siteye veya bloğa ihtiyacınız var. Çünkü yayınlanan reklamlar ne kadar fazla kişiye ulaşırsa o kadar fazla kazanç elde edebilirsiniz. Eğer kendim tıklarım öyle kazanırım diye düşünüyorsanız, bu işi baştan kaybettiniz demektir. Google bu konuda oldukça titiz davranıyor ve bunu fark anda sizi banlayabiliyor. Bu sebeple bu yola hiç başvurmamanızı tavsiye ederim.

Google Adsense Garantili Hesap Açma

Adsense hesabı açmadan önce yapmanız gereken birkaç yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerin arasında tüm dünyada bilinen fakat Türkiye’de çok kullanılmayan seznam.cz bulunuyor. Google Adsense hesabı almak için sizden para talep eden kişilere gerek kalmadan, bu yöntemle rahat bir şekilde onay alabilirsiniz. Tabi ki sitenizin Google’ye uygun olması gerektiğini unutmamalısınız. Spam algılanabilecek içerikler olmamalı ve tamamen özgün içeriklere sahip olmalısınız. Google Adsense başvurusu yapmadan önce sitenizin minimum 6 aydır aktif olması gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken tüm noktaları tek tek madde halinde sunalım;

1: Gizlilik Politikasına Uyum Sağlayın

Google Adsense başvurumu kabul etmedi diyorsanız, gizlilik ayarlarında gözden kaçırdığınız bir şeyler olabilir. Sitenizde veya bloğunuzda mutlaka gizlilik politikasına yer vermelisiniz. Örnek olarak şunu inceleyebilirsiniz. PARAPARALA GİZLİLİK POLİTİKASI

2: Alan Adınızda Seçici Olun

Alan adınızı çoktan almış olabilirsiniz fakat Google bunu kabul etmeyebilir. Bazı alan isimlerinin Adsense tarafından onaylanması bir hayli zor. Sizde bu sebepten dolayı onay alamıyorsanız, yeni bir alan ismi alarak sıfırdan başlamanız gerekir. Üst seviye alan adına örnek olarak https://paraparala.com, alt alan adına örnek olarak ise https://paraparala.wordpress.com gösterilebilir. Yani sizin ücretsiz olan sürümden bir üste aktarma yapmanız gerekiyor. Alan adı seçmeden önce, ismin içinde hile, hack, dowland gibi isimlerin olmamasına özen göstermelisiniz. Argo veya küfür kelimeleri veya telif hakkı olabilecek isimler olmamalıdır.

3: İçerik Kalitesi Önemli

Az önce bahsettiğim gibi içerik kalitesine oldukça önem vermeniz gerekiyor. Google içerikler oldukça önem veriyor. Yazılan içerikler bilgi verici, özgün, anlaşılır ve etkileşimi yüksek olmalıdır. Telif haklarına aykırı kabul edilen içerikleri barındırmamanız gerekiyor. Örneğin; alkol, uyuşturucu kumar gibi yasa dışı olan içeriklere Google kapısınız kapatıyor.

4: Hakkımda ve İletişim Sayfası Sahibi Olun !

Siteniz üzerinde mutlaka Hakkımda v İletişim bölümü olmalıdır. Bu kısımlar olmadan yapacağınız başvurular direk ret cevabı alacaktır. Bu kısımların olması işinizi ciddiye aldığınızı ve önem verdiğinizi gösterir.

5: Google Kaydı Oluşturun

Başvuru yapmadan önce mutlaka Google adresine kayıt olmalısınız. Bu sayede Google sitenizi tanıyacak ve indexlemeye başlayacaktır. Sitenizin veya bloğunuzun index alıp almadığın ı öğrenmek için adres satırına kullandığınız ismi yazmanız yeterli olacaktır.

6: Reklamları Kaldırın

Sitenizde farklı reklamlara yer veriyorsanız, başvuru yapmadan önce bu reklamları kaldırmanızı tavsiye ederiz.

7: Diğer Detaylar

Başvuru yapmadan önce şu kurallara da dikkat etmelisiniz;

  • Google Adsense başvurmadan önce en iyi sitenizi veya bloğunuzu kullanın.
  • Başvuru esnasında gerçek kimliğinizi ve doğru bilgilerinizi kullanın.
  • Telif hakkı olabilecek resimleri kullanmamaya özen gösterin.

google para kazanma

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz