Gizli Müşteri Olarak Para Kazanın

Gizli Müşteri Nedir?

Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Ülkemizde işsizlik gibi büyük bir problemin olduğu şu dönemlerde, farklı iş dalları da gündeme geliyor. Bu yazımızda size evinizden kazanabileceğiniz değil, marketlere veya mağazalara giderek nasıl para kazanacağınızdan bahsedeceğiz. Gizli müşteri terimini mutlaka birçok kişi duymuştur. Bu işi yaptıran firmalar, çalışanlarına ideal ödemeler yapıyor. Üstelik iş çok basit size verilen talimatları yerine getirmeniz ve istenen yere gitmeniz yeterli olacaktır. Bazen çok uzak adresler talep edilse de yol ücretiniz firma tarafından karşılanır veya kabul etmeyebilirsiniz.

para kazanma

Gizli Müşteri Nasıl Çalışır?

Yapacağınız iş oldukça basit. Sadece birkaç önemli detaya dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Gönderildiğiniz mağaza hakkında genel bilgiler toplayacak ve size nasıl davrandıklarını gözlemleyeceksiniz. Para kazanmak için bu işi yapabileceğiniz gibi, boş zamanlarınızı eğlenceli olarak değerlendirmek içinde yapabilirsiniz. Verilen adrese gittiğinizde etrafın durumunu, size karşı tutumu ve sorduğunuz sorulara verilen yanıtları raporlamalısınız. İşi yapmak istiyorsanız iş ilanları sayfalarından başvuru yaparak katılım sağlayabilirsiniz. Firmalar genellikle konuşma stili düzgün olanları, fotoğraf video çekme gibi detayları yapabilecek kişileri tercih eder. Firmalar bazen sizde, verilen adrese giderek sorun çıkarmanızı bile talep edebiliyorlar. Tabi ki tüm bunları yaparken gizli kamera ile kayıtta olmanız gerekiyor. Bu sayede sorun çıkartan müşterilere ne kadar ılımlı yaklaşıldığını öğrenmiş oluyorlar.

Gizli Müşteri Ne Kadar Kazanır?

Bu işi ek gelir olarak yapmak isteyenler, ilk başta görev başına 15-20 TL gibi bir rakamla başlayabilir. Fakat deneyim kazandıkça aldığınız ücret artarak 100-150 TL arasına ulaşır. Anlaşma yaptığınız firmaya bağlı olarak değişiklik gösterse de şirketler günlük olarak 60 TL civarında ödeme yaparlar. Günümüz koşulları düşünüldüğünde ise bu fiyat oldukça makul gözüküyor. Firma sizden ne kadar memnun kalırsa, kazanacağınız oranda o kadar farklılık gösterir. Bazen sizden tek bir mağazanın 50 farklı şubesine gitmenizi isteyerek anlaşma yapılabilir. Bunları kabul edip etmemek ise tamamen size kalmış. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise, size gizli müşteri olmanız için belirli bir ödeme talep eden kişiler. Her ne isim altında olursa olsun bu kişilere itibar etmemelisiniz.

gizli müşteri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz