Farmbank İnceleme ve Analiz
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

FarmBank.Online (Konu 10.12.2017 Tarihinde Yazılmıştır.)

Kuruluş Tarihi :   01 Aralık 2017
SSL Sertifika :   Var
Şirket Adı :   Şirket Değil
Şahıs Adı :   Endam Basat
Vergi No :   Vergi Kaydı Yok
Hizmet Alanı :   Ponzi
Ödeme Puanı :   Yok
Depo Limiti:   Yok
Bonus :   Var
Para Yatırma :   Havale, Papara, Bitcoin
Para Çekme :   Havale, Papara
Site Dilleri :   Türkçe
Telefon :  Yok
 Whatsapp :  Yok
 E-Posta :  info@farmbank.online
 Canlı Destek :  Var – Zopim
 İletişim Formu :  Yok

AVANTAJLAR

  • SSL Var
  • Bonus Var

DEZAVANTAJLAR

  • Şirket Değil
  • Ponzi Sistem
  • Telefon Yok
  • Whatsapp Bilinmiyor
  • İletişim Formu Yok
  • Yanıltıcı İçerikler
  • Güvenilir Değil

Farmbank giriş sayfasından siteye erişim sağladığımız an güven vermeyen bir sistem olduğunu görmek çok zor olmadı. Oyunun klasik çiftlik mantığı ve ponzi bir sistem olarak işletildiği ortada. Çitak bilişim tarafından lisanssız satılan ve forumlarda 50 tl ‘ye kadar satışı gerçekleştirilen script ile kurulmuş olan Farmbank internetten para kazandıran oyunlar arasında olduğunu fakat sistemde dikkatimizi çekenler olduğunu söyleyebiliriz.

Farmbank Online Güvenilir mi?

Oyunun tanıtıma değer bir yanının olmadığını düşünüyoruz ve sizlere doğrudan dikkatimizi çeken ve bir takım uyuşmazlıklar olduğunu belirtebiliriz. Oyunda kimlik bilgileri olabildiğince gizli tutulmuş bunun bazı nedenleri var. Bu nedenleri ise yaptığımız derin bir analiz ile farkettik. Başında da belirtmiş olduğumuz gibi bu tasarıma sahip hiçbir oyuna güvenmeyin. Sayısız güvenlik açığı olan bu script sektörün en berbat tasarımlarından birisidir.

Banka Bilgilerindeki Detay

Farmbank altın satın al bölümünden banka bilgilerine baktığımız zaman IBAN numaraları vs mevcut fakat isim belirtilmemiş.

Banka Bilgileri

Endam Basat

Banka bilgilerinden sahte bir gönderim denemesi yaptığımızda ise kişinin isim ve soyisim karşımıza çıkıyor. Endam Besat adına para toplandığını görmekteyiz.

Endam Besat isminin yabancı gelmediğini ve çok daha önceden bu isme aşina olduğumuzu hatırlıyoruz. Akıbetini hatırlayamadığımız bir oyundan bu isim yabancı değil. Endam Besat linkedin bağlantı profillerini takip ettiğimizde ise kendi kendimizi doğruladık. Bu kişiyi tanıyoruz.

Araştırmaya devam ettiğimizde ise Kayseri’de yer alan Ennur Temizlik şirketi adı altında çalışan yada işyeri sahibi birisine ait olduğunu düşündüğümüz bu isimde aşinalığımızı doğruluyor. Biz bu ismi daha önceden de görmüştük!

Hatırlayamadığımız bu isim adı altında araştırmalarımıza devam edip yönümüzü sosyal medya mecrasına çevirdiğimizde de tutarsız tavırlar devam etmektedir.

Ennur Temizlik Endam Basat

Sosyal Medya Hesaplarındaki Tutarsızlıklar

Farmbank facebook sayfasına baktığımızda ise site içerisinde 1 Aralık 2017 de faaliyetini başlatan sistem facebook üzerinde 14 ekim ayında faaliyete farklı bir isimle geçtiğini görmekteyiz. Fakat burada dikkat edilmesi gereken sayfa adı değiştirilmiş. Önceki sayfa adı ”B” harfi ile başlamış ve bu gönderiyi silmeyi unutmuşlar.

Farmbank online giriş

Facbook fan sayfası üzerindeki dikkat çeken tutarsızlıklara devam etmek gerekirse, ödeme dekontları. Toplamda 5 adet dekont paylaşımı olmuş ve bu dekontlara baktığımızda sadece sitenin üyesine yaptığı 40 lik ödeme de Endam Basat ismi gözükmektedir. Siteye ”Bizlere güvenip yatırım yapanlar” şeklinde bahsedilen 4 dekontta ise alıcı ismi yok.

Dekontların detaylarına baktığımızda ise 3 farklı isim gözükmektedir. 3 farklı kişi 4 Para gönderme işlemini 57 dakika  içerisinde yapmış. Lakin bu istisna bir durum olabilir. İşlem numarasına baktığımızda ise bu kadarı da imkansız denilebilir.

İşlem numaraları ve saatlerine bakmanızı öneririz.

3667914 / 21:10
3669471 / 21:44
3671189 / 22:07
3671256 / 22:07

Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise 40 TL ilk ödememizi yaptık diyen sitede ”Gelen para transferi : Gönderen Endam Basat” yazıyor olmasıdır. Kişi kendisine gelen bir ödemeyi oyun yapmış gibi göstermiştir. Burada Giden para transferi yazması gerekmektedir. Alttaki resimde sol taraftaki Farmbank ‘ın gönderdiğini iddia ettiği dekonttur ve gelen para transferi yazmaktadır. Sağda ki dekont ise ParaParala tarafından gerçekleşen bir para transferidir. Gördüğünüz gibi ”Giden para transferi yazmaktadır” Buradan çok net bir şekilde anlayabilirsiniz sahte dekontlar ile sizleri kandırmaktadırlar.

Papara giden transfer farmbank

Fakat bütün dekontlarda gelen para transferi yazmaktadır. Anlaşıldığı üzere ortada giden bir para yok! Bize güvenenler yatırım yaptı diye paylaşılan dekontlarda yüksek ihtimalle başka oyunlardan çalıntı..

Farmbank online güvenilir mi

EDİTÖRÜN YORUMU
Beş para etmeyecek bir tasarım ile karşımıza çıkan Farmbank güvenilir mi sorusuna cevabı sizlere bırakmakta fayda var. Sahte dekontlar ile göz boyayan Farmbank Kayseri’de bulunan Endam Basat isimli temizlik işçisi tarafından yönetilmektedir. Site içerisinde kendisini gizlemeye çalışmış fakat başarılı olamamış. Acemice bir yönetim, sahte içerikleri ile Farmbank şikayet konularında yerini alacaktır. Bizlerin size önerisi bu kadar detaya rağmen riski seviyorsanız ve dolandırılmayı seviyorum diyorsanız malınızı mülkünüzü yatırabilirsiniz. Bu oyunun ömrü oldukça kısa! Bizden söylemesi..

UYARI | | ParaParala Yönetim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz