evde sigara sarma işi

Evde Tütün Sarmak

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Evde tütün sarma işi, birçok kişiye gelir kaynağı haline geldi. Sigara sağlığa ne kadar zararlı olsa da tiryakileri bundan maalesef vazgeçemiyorlar. Hatta bu işi abartarak günde birkaç paket sigara içen kişilerde bulunuyor. Hal böyle olunca, gelen zamlarla birlikte kişilerin sigara alması zorlaşıyor. Bu sebeple sigara içen kişiler sarma sigara satın almaya başladı. Bu sayede de evde tütün sarma işi, ek kazanç isteyenlerin geçim kaynağı haline geldi.

Evde Tütün Sararak Para Kazanma

Evde Tütün Nasıl Sarılır?

Öncelikle seçeceğiniz tütünün kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Tütün ne kadar kaliteli olursa, alıcısı o kadar fazla olacaktır. Bu işi yaparak günde ortalama 50 TL kazanabilirsiniz. Ay olarak hesaplandığında ise gerçekten güzel bir miktar ortaya çıkıyor. Tütünü sarabilmek için size gerekli olan diğer şey ise sigara sarma makinesi. Makineyi de aldıktan sonra işiniz daha kolay bir hal alacak. Saracağınız sigaraların fitreleri yani makaronlar hazır halde satılıyor zaten.  İşi yapmaya yeni başladığınız zaman zorlanma yaşayabilirsiniz. Fakat zaman içerisinde eliniz alışır ve daha fazla hızlanır.

Evde Tütün Sarma İşi Veren Firmalar

Bu metotla para kazanmak istiyorsanız önünüze iki seçenek çıkıyor. Birincisi; sardığınız sigaraları çevrenize satmak. İkincisi; sarma tütün satan yerleri bularak onlarla anlaşmak. Tek başınıza sarıp satmak istiyorsanız paketleme işi de size düşüyor. Sarılan sigaraları 20’li küçük poşetlere paketleyebilirsiniz. Sarma tütün saran firmalar ile anlaşmaya karar verdiyseniz, kazanacağınız tutar biraz daha düşecektir. Aslında bu işi yapmayı öğrendikten sonra, rahatlıkla bireysel olarak satış yapabilirsiniz. Fiyatlarınızı uygun tutarsanız ve kullandığınız malzemeler kaliteli olursa müşteriler sizden vazgeçmeyecektir. Tekel bayiler ve tütün satan küçük yerler bu işi dışarıya verebiliyorlar. Yakın çevrenizde bulunan bu tür dükkanlara uğrayarak bilgi alabilirsiniz.

Evde Tütün Sarma İşi Kolay mı?

Bu iş sanıldığının aksine biraz zahmetlidir. Özellikle yeni başlayan kişilerin ilk zamanlar elleri ağrıyabilir. Sarılan sigaranın ne çok dolu, ne çok boş olması gerekir. Tütün sarma makinesi ile bunun dozunu ayarlama en önemli şeyler arasında yer alıyor. Buna zamanla eliniz alışacaktır. Eliniz alıştıktan sonra, daha güzel işler çıkarabilir ve daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

evde tütün sarma işi

9 YORUMLAR

  1. İzmir tire de Yaşıyorum sevgilim ile beraber bu işi yapmak istiyoruz çünkü önceden de yaptık deneyim var ulaşırsınız sevinirim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz