evden ek iş
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Taş boyamak, son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. Kişiler boyama işini hem hobi olarak hem de gelir kaynağı olarak yapıyorlar. Boyalı taş ne işe yarar ki? diye soruyor olabilirsiniz. Bu taşlar ile çeşitli hediyelik eşya, çerçeve süslemeler yapılabiliyor. Hatta çok minik olan taşlar takı olarak kullanılabiliyor. Sizde bu farklı ve eğlenceli taş boyama sanatı işini yaparak para kazanabilirsiniz.

Evde Taş Boyama İşi Nasıl Yapılır?

Tatil yerlerinde veya etrafınızdaki taşlık arazilerde gözünüze hoş gelen taşları toplayarak işe başlayabilirsiniz. Tüm bunlarla uğraşmak istemezseniz, bunun satışını yapan yerlerden satın alabilirsiniz. Çok fazla zamanı olmayan kişiler genellikle satın alma yöntemini tercih ediyor. Kullanacağınız farklı boyutlu taşların haricinde akrilik boya veya taş boyası, vernik, fırça gibi malzemelere ihtiyacınız olacak. İşleme başlamadan önce zemine gereken korumaları sağlayarak etrafın batmasına engel olabilirsiniz.

Evde Taş Boyayarak Para Kazanma

İnternette bulunan taş boyama örnekleri kategorilerini inceleyerek yapacağınız modele karar verebilir veya kendi tasarımınızı yapabilirsiniz. Taşlara istediğiniz motifi kurşun kalemle çizerek işleme başlayın. İsterseniz bir kalp, kuş, çiçek veya başka motifler çizebilirsiniz. Sonrasında ise dilediğiniz renklerde boyama yapmanız gerekiyor. Boya olarak taş boyası bulamazsanız mutlaka akrilik boya tercih etmelisiniz. Diğer boyalar görüntü açısından hoş görünmeyebiliyor veya akma yapabiliyor. Akrilik boyanın hızlı kuruma özelliği de oldukça işinize yarayacaktır. Taşların boyanıp, kuruması işleminin ardından kalıcılığını sağlamak için mutlaka vernik sürmelisiniz.

Evde Taş Boyama Kazancı

Bu işi yapma kararı verdiyseniz, eğlenceli zamanlar sizi bekliyor olacak. Taşın üzerine yaptığınız boyama ve işleme modeline göre fiyat farklılıkları oluşabiliyor. Ortalama boylarda ve tasarımlarda olan bir taş ise, yaklaşık 6-7 TL civarında satılabiliyor. Yaptığınız tüm ürünleri internet siteleri ve sosyal medyalarda sunarak satışını yapabilirsiniz. El beceriniz ve zevkleriniz güçlü ise, bu işten mutlaka kazançlı çıkarsınız. Para kazanma yolları arasında olan taş boyama işi ile farklı küpe tasarımları da yapabiliyorsunuz. Fakat bu biraz daha meşakkatli bir işlemdir. Kullanılan taşlar oldukça minik olacağından, biraz daha ince işlem ve emek gerekecektir.

taş boyama işi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz