evde ek gelir

Salça Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Gelişen teknoloji sayesinde, günümüzde iş imkanları ve çalışma şekilleri de farklılık gösteriyor. Bu işler arasından en fazla kadınların evlerinde yapabileceği işler yerini alıyor. Evinizin rahatlığında veya bahçenizde yapabileceğiniz para kazanma yolları arasında salça yapmakta bulunuyor. Oldukça basit bir şekilde yapabileceğiniz salçaları belirli miktarlarda satarak para kazanabilirsiniz.

Evde Salça Yaparak Para Kazanın

Evde Salça Nasıl Yapılır?

Evinizde salça yapmaya karar verdiyseniz mutlaka mevsiminde sebze almaya özen gösterin. Domates veya biberle yapabileceğiniz gibi karışık olarak hazırlayarak farklı bir sunum elde edebilirsiniz. Evde salça yapımı oldukça basit fakat uğraştırıcı bir işlemdir. Domatesleri yıkayıp temizledikten sonra, büyüklüğüne göre 3-4 parçaya ayırarak bir kap içinde birkaç gün bekletmeniz gerekiyor. Bu bekleme aşamasında ara sıra karıştırma yaparak kabuklarından ayrılmasını sağlarsınız. İyice yumuşayan ve ayrılan domatesleri süzgeç yardımıyla tamamen arındırmanız ve kırmızı bir püre elde etmeniz gerekiyor. Pürenizin suyunu süzdükten sonra tepsilere koyarak güneşte kurutabilir veya tencerede kaynatabilirsiniz. Kaynatma işleminden sonra yarım kiloluk kavanozlara koyarak sıkıca kapatmanız yeterli olacaktır. Evde iş ilanları arasında bulunan bu yöntemle elde ettiğiniz salça kavanozlarının süslemesini yaparak da daha fazla satış imkanı sağlayabiliyorsunuz.

Evde Yapılan Salça Nasıl Satılır?

Evinizde hazırladığınız salçalarda en fazla dikkat etmeniz gereken, salçanın kıvamı ve lezzetidir. Yaptığınız salçaları satmak istediğinizde etrafınızda bulunan kişilerden yardım alabilirsiniz. İsminizin yayılmasını sağlayarak farklı kişilere salça hazırlayarak para kazanın. İsterseniz çevrenizde bulunan organik ürün satışı yapan dükkanlar ile iletişime geçerek onlara sipariş üzerine salça yapabilirsiniz. Online olarak da çoğu yerde satışı görülen organik ürünlerin arasında salçalarda bulunuyor. Bu tarz sosyal medya sayfaları ve hesaplarını araştırarak ilanlar koyabilirsiniz. Fakat gıda sektörüne ait bir işlem yaptığınız için belirli izinleri almanız da gerekebilir.

 

Evde iş sektöründe gıda oldukça özen gösterilmesi gereken ve belirli şartlara uygun yapılması gereken bir işlemdir. Risk almak istemiyorsanız etrafınızla iletişime geçmek en iyi tercih olacaktır. Bu sayede para kazanan birçok kadın ve erkek bulunuyor. Hatta işi ilerletirseniz domatesleri süzgeçle ayırmak yerine, kendinize salça makinesi alarak süzme işlemini hızlandıra biliyorsunuz.

evde salça yap para kazan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz