evde reçel işi yaparak para kazan

Evde Reçel Yaparak Para Kazan

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Zaman geçtikçe her şey para karşılığı yapılmaya başlandı. Eski zamanlarda kadınlar birbirlerine reçel, salça ve marmelat yaparak hediye eder hatta birbirlerine yardımcı olurdu. Bunu yapan kişiler hala varlar tabi ki, ama eskisi kadar çok olmadığı söylenebilir. Evde reçel yapımı, özellikle kadınların çok tercih ettiği işlerden birisidir.

Doğal ürün isteyen kişilerin çok sayıda olmasından dolayı, bu tarz ev yapımı yiyecekler satan kişiler gelir elde edebiliyorlar. Evde reçel işi yapabilmek için, ihtiyacınız olan malzemeleri kendiniz satın almalı ve kıvamı tam olan reçeller üretmelisiniz. Reçel yapımının o kadar zor olmadığını neredeyse herkes bilir. Fakat dışarıya satış yapacağınız için daha özen göstermeli ve mümkünse kavanozları süslemelisiniz.

Evde Reçel Yaparak Para Kazanma

Reçel yapımına başlamadan önce, hijyen kurallarını yerine getirmelisiniz. İsterseniz ufak tencerelerle isterseniz kazanlarla yapabileceğiniz bu iş evde para kazanma yolları arasında en kolayıdır. Yaptığınız reçelleri etrafınızda bulunan restoran ve kafelere satabilirsiniz. Kadınların geneli bu işi yaparken kendi çevrelerine ve sosyal medya hesaplarındaki müşterilerine satış yapıyorlar. Tabi ki unutmamanız gereken gıda üretimi yaptığınız için belirli izinleri almanız gerekebileceğidir. Gıda insan vücudu için oldukça faydalı olmasına rağmen bazen ölümcül zehirlenmelere de sebep olabilir.

Evde reçel işi yaptığınız reçelin türüne göre fiyatlar da farklılık gösterebilmektedir. Bireysel olarak satış yapmayı tercih ederseniz, ev yapımı reçellerin 500 gramı yaklaşık 10-15 TL arasında satılıyor. Firmalarla ve restoranlarla çalışmayı tercih ettiyseniz bu fiyat biraz daha azalabilmektedir.

 

evde reçel yaparak para kazan

Evde Reçel Yapıp Satmak Kârlı mıdır?

Evde para kazanma yolları arasında çok tercih edilen bu yöntem size güzel kazançlar getirebilir. Bu kazanç sizin yapacağınız kavanoz sayısına ve çalışacağınız yere göre farklılık gösterebiliyor. Bazı firmalar malzemelerini kendisi vererek size evde reçel işi yaptırırken, bazıları malzemeleri de sizin almanızı istiyorlar. 50 TL’lik malzeme aldığınızı düşünürsek rahatlıkla 150-200 TL’lik reçel üretimi yapabilirsiniz. Aldığınızı malzemenin türüne göre satış fiyatında artış da yapabilirsiniz. Örneğin fiyatı ucuz olan elmayı satın alarak çok sayıda reçel üretebilirsiniz. Çilek, vişne gibi reçeller yapmak istiyorsanız fiyatları biraz daha pahalı olduğundan kavanoz başı ücretleri yükseltebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz