evde örgü yaparak para kazanın
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Genellikle bayanların tercih ettiği bu iş dalında, el becerilerine sahipseniz güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Örgü; tığ veya şiş ile yapılarak diğer kişilere satılır. Bu yöntemle zengin olan kadınların olduğunu söylesek kulağa çok saçma gelecektir. Ama bu bir gerçek. Hatta bunun örneklerini Türkiye’de bile görebilirsiniz. 2017 yılının Nisan ayında çıkan haberde Çorum’lu bir ev hanımının oğluna ördüğü örümcek adam oyuncağı sayesinde yüksek kazançlar elde ettiği belirtiliyor. Oğlunun isteğiyle başlanılan bu macera Kore, Hollanda ve pek çok ülkede devam ediyor.

Evde Örgü Yapımı

Örgü yapımı için öncelikle ne tür bir ürün istediğinizi belirlemelisiniz. Giyim, oyuncak, banyo lifleri gibi pek çok ürünü el örgüsüyle yapabilirsiniz. Hayal gücüne sahipseniz farklı bir tasarım üretebilir ve bunu herkese duyurabilirsiniz. Az önce bahsettiğimiz örümcek adam bebeğinde olduğu gibi, sizde bu becerinizi farklı üretimlerde kullanabilirsiniz. Örgü örerek para kazanma sadece uçuk hayallerden oluşmuyor elbette. Çeyizlik patik, havlu kenarı v.s dikebilir veya Kış günlerinde kullanılması için atkı bere gibi üretimler yapabilirsiniz. Örgülerinizi öncelikle çevrenizde sonra da internet üzerinde satarsınız. İnternetten para kazanmak için ekstra bir bilgiye ihtiyacınız bulunmuyor. Sosyal medya hesapları üzerinden bile bu satışlar yapılmaktadır. Hatta biraz işi ilerleterek kendinize ufak bir atölye bile açabilirsiniz.

Evde Örgü Örüp Satmak

Ekstra bir beceri isteyen bu iş ile hayal gücünüzü kullanarak ekstra kazançlar elde edebilirsiniz. Öncelikle evde örgü örerek para kazanmak için kendinize birkaç örnek yapmalısınız. Bu sayede ürününüzü sergileyebilir ve sipariş toplayabilirsiniz. Giyim konusunda becerikli olduğunuzu düşünüyorsanız, klasik düz renklere hakim olan örgüler yerine kişiye özel veya farklı şekillerden oluşan üretimler yapabilirsiniz. Bu sayede müşterilerin daha fazla dikkatini çekebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz. İnstagram üzerinden para kazanmak için kendinize bir butik sayfası oluşturmanız ve burada örneklerinizi sergilemeniz yeterlidir. Hatta ilerleyen dönemlerde reklam yaptırabilir ve daha çok satış sağlayabilirsiniz.

Örgü Örüp Satmak Ne Kadar Kazandırır?

Bu işten kazanacağınız tutar tamamen size bağlıdır. Yaptığınız ürün modeli, üzerindeki işçilik ve daha pek çok etken satış fiyatınızı doğrudan etkiler. En başlarda fiyatları biraz düşük tutabilir veya kampanyalar yapabilirsiniz. Bu sayede adınızı daha kısa bir sürede duyurursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz