Evde mantı ve erişte yaparak para kazan

Mantı ve Erişte Yapımı

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Özellikle ev hanımlarının sık sık tercih ettiği işler arasında yerini alan mantı ve erişte işi ile ev bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Kendinize ve yemeklerinize güveniyorsanız evde mantı işi yaparak çok ala para kazanabilirsiniz. Birçok ev hanımı evde başladığı bu iş yolculuğuna kendi dükkanı açarak devam ediyor. Oldukça uğraştırıcı fakat güzel fiyatlara satılabilen mantı ile sizde kendi dükkanınızı açabilirsiniz.

Ev Yapımı Mantı ve Erişteyi Kimler Alır?

Özellikle Türkiye’de oldukça sevilen tüketilen gıdalar arasında yerini alan mantı ve erişte, farklı sunumlarla herkesin ilgisini çekebiliyor. Günümüzde kadınların iş hayatında yer almasından dolayı evde ek iş yapanlar kazanç elde edebiliyor. Genellikle hazır almayı tercih eden kişiler, el ile yapılmış doğal ürünleri istemektedir. Paketlerde satılanlar herkesin bildiği gibi hiçte lezzetli değildir. Bu sebepten evet bende yapabilirim derseniz evde mantı ve erişte işi mutlaka denemeniz gereken işler arasındadır.

evde ek iş

Evde Mantı ve Erişte Yapımı Ne Kadar Kazandırır?

Her şeyi yaptınız, mantılarınız hazır peki nasıl satacaksınız? İşte en önemli unsurlardan biriside bu, hazırladığınız mantıları paketlemeden önce mutfak tartıları ile ölçeler yarım kilo veya bir kilo olarak paketlemeniz sizin açınızdan daha rahat olur. Evde erişte işi yaparak, bireysel satış yapmak istiyorsanız, hazırladığınız paketlere piyasa değerinde bir fiyat belirleyerek yakınlarınıza ve Online olarak satabiliyorsunuz. Fiyatlar boyutlara ve gramajlara göre değişse de genellikle yarım kilo ev mantısı 10-15 TL arasında satılıyor. Yarım kilo erişte ise biraz daha uygun fiyatlı olarak 5-8 TL arasında alıcılara sunuluyor. Erişte yapımı, mantı yapımına nazaran biraz daha basit olduğu için fiyatta doğal olarak biraz daha düşük olabiliyor.

Risk almak istemiyorsanız veya satış yapacak çevreye sahip değilseniz, çevrenizde bulunan ev mantısı ve doğal ürünler yapan yerler ile görüşerek sipariş alabilirsiniz. Aldığınız siparişler genellikle haftalık olarak ödenir.  Evde mantı ve erişte yapım işi zaman geçtikçe sizin elinizin pratikleşmesini sağlayarak, kısa süre içerisinde kilolarca üretim yapmanıza olanak sağlar. Hatta etrafınızda bu işi yapmak isteyen tanıdıklarınız var ise, beraber yaparak daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz