evde mandal işi yaparak para kazanmak

Evde Mandal İşi Nedir?

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Evde mandal işi son zamanlarda yaşanılan işsizlik neticesinde arış gösteren ev işleri arasında yerini almaktadır. Firmaların size verdiği mandalları istenilen şekilde boyayarak ve süsleyerek ek gelir elde edebilirsiniz. Başarılı ve hızlı olmanız halinde haftalık olarak 400 TL kazanabilmeniz mümkündür.

Evde Mandal İşi Nasıl Yapılır?

Bu işi yapmaya karar verdiyseniz iki seçeneğiniz bulunuyor. İsterseniz mandal süsleten firmalar ile iletişime geçerek kilo başı yapabilir veya tek başınıza üretim yaparak süs eşyası olarak satışını yapabilirsiniz. Tahta mandallar tercih edilen bu işte, mandalları boyayarak üstlerine düğme, kurdele ve fiyonk gibi süslemeler yapılır. Değişik renklerde ve tasarımlarda hazırlanan bu mandallar çerçeve süsleme ve nikah şekeri gibi ürünlerde kullanılabilir. Anlaşma sağladığınız firma size ihtiyacınız olan tüm ürünlerin gönderimini sağlayarak, talep edilen modeli göstermektedir.

Bireysel olarak mandal süsleme işi yapmaya karar verdiyseniz, sosyal çevre ve reklama ihtiyacınız olabilir. Etrafınızda var olan müşteri potansiyellerine örnekler sunarak sipariş alabilirsiniz. Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya hesapları aracılığıyla reklamınızı yaptırabilirsiniz. Oldukça eğlenerek yapacağınız evde mandal işi, sayesinde boş vakitlerinizi değerlendirirken para kazanabilirsiniz. Asgari ücret göz önünde bulundurulduğunda mandal işi ile kazanacağınız para gayet yeterli görünüyor.

Evde Mandal İşi Yaparak Para Kazan

Evde Mandal İşi Ne Kadar Para Kazandırır?

Hazırlamış olduğunuz mandalın türüne, süslerine ve modeline bağlı olarak değişen bu tutar yaklaşık olarak mandal başına 10-40 kuruş arası sayılmaktadır. Tabi ki bu fiyatlar mandalın hazırlama süresiyle de alakalıdır. Bazı mandalları 1 dakika sürede hazırlayabiliyor iken, bazıları ile oldukça fazla uğraşırsınız. Bu sebeple uğraş ve emek verilen mandallar daha pahalı miktarlarda satılmaktadır. Hazırladığınız mandal sayısına ve bu işe ayırdığınız vakte bağlı olarak değişen mandal işi kazançları aylık olarak 1000-1500 TL arası gelir elde etmenize olanak sağlar. Bu işi yapmaya karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ise, sizden kaparo talep eden kişilere ve kurumlara inanmamanız gerektiğidir. Bazı kişiler, insanların bu durumundan faydalanarak onları dolandırmakta ve paralarına el koyabilmektedir. Mandal işi veren firmalar genellikle size teslimatını yapar ve işlemi bitirmenizin ardından aylık veya haftalık olarak ödeme gerçekleştirir. Bazı firmalar işi teslim alırken parayı ödeyebilmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Fatih /İSTANBUL’de ikamet etmekteyiz. Mandal montaj ve düğme paketleme işi yapmak istiyoruz. Temiz ve zamanında işlerinizi teslim edebiliriz 2 kişiyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz