avon satışı
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

[ad id=”6481″]

Evde Kozmetik Ürün Satışı Yaparak Para Kazan

Birçok kişinin çok yakından tanıdığı bu iş her kadın hayatında en az bir defa görmüştür. Sadece kozmetik ürünlerinin satışını yaparak güzel gelirler elde edebilirsiniz. Kazanç sağladığınız gibi kendinize alacağınız malzemeleri de daha ucuza almak imkanınız bulunuyor.

Evde Kozmetik İşi Nasıl Yapılır?

Bu işi yapmak, diğer evde yapılacak işler arasında en basit olanıdır. Öncelikle Avon, Oriflame ve Huncalife gibi doğrudan satış yapan firmaların sitelerinden başvuru yapmanız gerekiyor. Yapılan başvurular genellikle 1 hafta içerisinde onaylanıyor. Bazı firmalar başvuru esnasında size belirli miktarlarda bedeli olan ürünleri göndererek satmanızı isterken, bazı firmalar sadece sipariş ettiğiniz ürünleri gönderiyorlar. Size gelecek olan kargo ile birlikte ürünlerin bulunduğu kataloglar ve sizin üründen ne kadar kâr elde edeceğinizi gösteren bilgiler de gönderilir.

Evde kozmetik işi için doğrudan satış firmaları ile çalışabileceğiniz gibi, toptan kozmetikçilere ulaşarak sosyal medya üzerinden de kendi kozmetik dükkanınızı kurabilirsiniz. Toptan aldığınız ürünleri internet üzerinden satarak ek kazanç elde edebiliyorsunuz. Günümüzde kozmetik işi oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Birçok kişi bu tarz satışlar yaparak kazanç elde edebiliyor. Bazen çevrenizdeki yakınlarınıza bazen de hiç tanımadığınız kişilere satışlar yapabilirsiniz. Bireysel olarak yapma kararı verdiyseniz mutlaka bol takipçiye ve reklama ihtiyacınız olabilir.

evde kozmetik satışı yaparak para kazan

Evde Kozmetik İşi Yapmak Ne Kadar Kazandırır?

Doğrudan satış firmaları ile yapacağınız işlemlerde, yaptığınız satış kadar kâr elde edebiliyorsunuz. Sattığınız her üründen alacağınız miktar size belirtiliyor ve bu oran ortalama ürün başına 1-2 TL arasında oluyor. Ürünlere göre değişen bu fiyatlar bazen 10-15 TL’yi de bulabiliyor. Ayrıca bazı firmalarda bulunan alt üye sistemleri sayesinde, firmaya üye yaptığınız kişilerin satışlarından sizde kazanç elde edebiliyorsunuz. Hiç satış yapmadan sadece üye toplayarak gelir elde eden birçok kişi bulunuyor.

Üye yaparak para kazanmak, satışa nazaran biraz daha zorlu oluyor fakat yapmayı başardığınızda hiç çalışmadan para kazanabiliyorsunuz. Günümüzde insanların çoğu bu tür üyelik taleplerinden sıkıldıkları için kötü tepkilerde alabilmeniz mümkün. Sosyal medya üzerinde mutlaka sizde davet almışsınızdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz