Evde Kitap Yazarak Para Kazanın

E-Kitap Nasıl Yazılır?

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Hayal gücünüze ve yazma gücünüze güveniyorsanız sizde e-kitap yazarak para kazanabilirsiniz. E-kitabınızı internet üzerinden satarak gelir elde etme imkanına sahipsiniz. E-Kitap yazmaya başlamadan önce hangi konu ile alakalı bir kitap olacağına ve başlığına karar vermelisiniz. Kitabın konusu en fazla ilgi çeken konular arasından seçilirse daha başarılı olma şansına sahipsiniz. Tabi ki yazacağınız konuyla alakalı bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Örneğin bir yemek kitabından bile para kazanabilirsiniz. Kitap hazırlamadan önce övgü alacağınız gibi eleştiri alacağınızı da bilmelisiniz.

 

E-Kitap Satışında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hazırlayacağınız kitabın fiyatını en baştan belirlemeniz ve bu fiyatı çok yüksek tutmamanız oldukça önemlidir. İnsanların çoğu telefon ve bilgisayarlarından e kitap indir işlemi yaparak, uygun olanları ve dikkat çekenleri satın almaktadır. Yazacağınız kitabın ortalama değeri 10-100 TL arasında olursa daha fazla satış yapabilirsiniz. Kitabınız kısa bile olsa okunabilir ve merak uyandırıcı olmasına dikkat edin.

e-kitap

  • HTLM ve MS World gibi programlara hakim olarak, kitabınızın formatını dikkatli bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Pdf e kitap ve diğer formatlara çok fazla hakim olmadığınızı düşünüyorsanız bu konuda profesyonel yardım almalısınız.
  • Kitap kapağınızda mutlaka profesyonel bir resim ve format kullanın, insanların ilk dikkat ettiği şey kitap kapağıdır.
  • Kitabınızın açıklamalarını, yazar biyografisini, ön sözünü ve kitabın türünü mutlaka açıklamalara ekleyin.
  • E-Kitap satışı yapacağınız ticaret sitelerine karar verin. Hatta anlaşma yapabileceğiniz siteleri araştırarak, satış yapmaları halinde komisyon ödeyebilirsiniz. Sosyal medyalarda sık sık reklamınızı yapın.

 

E Kitap Satarak Ne Kadar Kazanılır?

Öncelikle bu işi sadece para kazanmak için yapmayın. Severek yazıyorsanız ve yazılarınızı insanlara sunmak istiyorsanız yapmanız daha sağlıklı olacaktır. İlk defa e-kitap yazdıysanız, mutlaka çok uygun fiyat vermeli ve okuyucuların sizi tanımasına müsaade etmelisiniz. Bu iş için ufak bir bütçe ayırabilirseniz internet sitelerinde ve platformlarda reklam vererek satış oranınızı yükseltebilirsiniz. Kitaba belirlediğiniz fiyat ve ne kadar satış yapabileceğinize göre kazanacağınız fiyatta değişmektedir. Bazı yazarlar okuyuculara kendini tanıtabilmek adına ilk başta ücretsiz kitap sunar ve bu sayede takipçi ve müşteri kazanır. Sizde bu yöntemi deneyerek etrafınızı genişletebilirsiniz.

e kitap nasıl yazılır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz