Evde Kırlent Süsleyerek Para Kazanma

Evde Kırlent Süsleme İşi

Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Kırlentleri hatırlarsınız değil mi? Eski zamanlarda tüm evlerde vazgeçilmez olarak kullanılıyorlardı. Günümüzde ise boyut ve model değiştirerek tekrar kullanılmaya başlandı. Bu sayede de para kazanma yolları arasında yerini almayı başardı. Ev hanımları ve ek iş arayan herkesin rahatlıkla yapabileceği bu iş, birçok kişinin geçim kaynağı haline geldi. Evinizin rahatlığında farklı tasarımlar yaparak kırlent satışı yapmaya başlayabilirsiniz. Üstelik bu iş, sanıldığı kadar zor değil. Basit birkaç adımla oldukça şık ve dekoratif kırlentler üretebilmeniz mümkün.

Evde Kırlent Süsleme Nasıl Yapılır?

Evde kırlent süsleme işini firmalara yapabileceğiniz gibi, bireysel satışını da yapabilirsiniz. Firmalarla olan anlaşmalarda tüm malzemeler size verilir ve istenen model gösterilir. Fakat bireysel olarak yaparsanız daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Bu evde iş olanağına başlamadan önce, evinizde bir dikiş makinesi olması gereklidir. Makinesi olarak da işlem yapılabilir, ancak bu fazla uğraştırıcıdır ve zaman alır. Çeşitli boyutlarda alacağınız düz renk ipek, koton, pamuk gibi kumaşları yastık halinde dikmeli içine silikon veya elyaf ile doldurmalısınız. İsterseniz desenli kumaşlar alarak işi daha kolay hale getirebiliyorsunuz. Fakat el ile süslenen kırlentler daha fazla ilgi görüyor. Kırlentlerin üzerini düşmelerle, boncuklarla veya çeşitli malzemelerle süsleyebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz birçok kırlent modeli bulunuyor. Bunların dışına çıkarak kendi hayal gücünüzle de yeni tasarımlar yapma imkanına sahipsiniz. Örnek alabileceğiniz birkaç farklı kırlent modelini sizler için paylaşıyoruz.

evde para kazanma

Evde Kırlent Süsleyerek Satış Yapmak

Evde farklı tasarımlarla yapmış olduğunuz kırlentleri internet sitelerinde veya sosyal medya hesaplarında yapabilirsiniz. Hepsiburada, sahibinden gibi siteler satışlarınızı yapabilmek için size olanak sağlıyor. Bunun dışında sosyal medyalarda yeni sayfa kurabilirsiniz. Özellikle Facebook ve İnstagram adreslerinde bu tarz ürünler yaparak satışını gerçekleştiren birçok kişiye rastlayabiliyorsunuz. Hiç uğraşma istemiyorum diyorsanız, bu işi veren firmalar ile konuşarak iş talebinde bulunabilirsiniz. Para kazanma amacıyla başladığınız bu işten aylık olarak ortalama 1000-1500 TL kazancınız olabilir. Tabi ki bu tutar sizin tasarımınıza, el hızınıza ve becerinize göre değişkenlik gösterebilir. Bireysel satışlarda genellikle tane başı fiyatlar veriliyor. Bu fiyatı da harcadığınız malzeme ve emeği hesaplayarak kendiniz belirleyebilirsiniz.

kırlent modelleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz