Evde İplik Temizleyerek Para Kazanın

Evde İplik Temizleme

Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Evde iplik temizleme işi birçok kişi tarafından bilinir ve uygulanır. Tekstil firmalarından dikişten sonra kalan ipliklerin temizlenmesi gerekiyor. Bu sebepten tekstil firmaları bunu evlere dağıtarak, işçi masraflarını azaltmayı hedefliyor. Para kazanma yolları arayışında olan kişiler için, yapılabilecek en ideal işler arasındadır. Oldukça basit olan bu iş her yaştan kişinin yapabileceği niteliktedir. Firmadan size gönderilen giysi veya ürünlerin üzerinde olan, iplikleri makasla temizleyerek firmaya teslim ediyorsunuz. Bazı firmalar iplik temizlemeye ek olarak paketleme işi yapmanızı da talep edebiliyorlar. Böylelikle kazanacağınız tutar da artmış oluyor.

iplik temizleyerek para kazanma

Evde İplik Temizleme Nasıl Yapılır?

Firma tarafından size gönderilen ürünlerin dikiş bölümlerinde uzunlu kısalı ipler olduğunu göreceksiniz. Kullanabileceğiniz minik el makasları ile bu iplikleri kesmeniz yeterli olacaktır. Oldukça basit olan bu işi birçok kişi çocuklarından yardım alarak dahi yapıyor. İlk başladığınız dönemlerde yavaş olsanız bile zaman içerisinde eliniz hızlanır ve daha fazla iş yapmaya başlarsınız. Çevrenizde size yardımcı olabilecek kişiler var ise, bir iş grubu kurarak daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Grup halinde yapılan işler firmalar tarafından da tercih ediliyor. Evde iplik temizleme işi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise, bu işi yapacağınız odanın tozlanacağıdır. Kumaşlardan uçuşan tozlar evinizi kirletebilir. Bu sebeple işe uygun bir oda ayarlamalı veya her iş sonrasında süpürge yardımıyla tozlardan arınmalısınız. Firmadan gönderilen ürünler size genellikle poşet veya çuval içerisinde gönderilir. Ekstra kullanacağınız makası ise genelde sizin almanızı isterler.

Evde İplik Temizleme Kazancı

Bu işi yapmaya karar verdiyseniz, güzel kazançlar elde edebileceğinizi bilmelisiniz. Grup halinde yapılan işlerde daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Bireysel olarak yapacaksınız elinizin hızına bağlı olarak kazanç tutarınız değişkenlik gösterebilir. Sadece iplik temizleme işi yapıyorsanız aylık ortalama kazancınız 1300-1500 TL arasında olacaktır. Fakat firma sizden ayrıca paketleme yapmanızı da isterse bu tutar biraz daha yükselir. Eliniz alıştıkça hızlanacağınız için firma size daha fazla ürün göndermeye başlayacaktır. Ne kadar fazla ürünü teslim edebilirseniz, o kadar fazla kazanç sağlarsınız.

 

iplik temizleme işi veren firmalar

9 YORUMLAR

  1. Evde iplik temizleme isi ariyorum bu konuda yardimcu olacak firmalara ulasmak iztiyorum ismin dilek istanbulda yasiyorum ve gurubumuda kisabir süre so ra kurucan yardimci olursanuz sevinirim

  2. Evde iplik temizleme işi istiyorum önceden annemle beraber konfeksiyon da yaşıyorduk tecrübeliyim bu işte ve cok ihtiyacım var maddi sıkıntımız var yardımcı olun lütfen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz