evde ek iş

Evde İçli Köfte Nasıl Yapılır?

Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

İçli köfte Türkiye’de oldukça sevilen ve tercih edilen lezzetler arasında yerini alıyor. Tadı oldukça mükemmel olan içli köftenin yapımı biraz emek istiyor. Bu sebepten dolayı kendinize güveniyorsanız ve içli köfteleriniz beğeniliyorsa bunların satışını yaparak para kazanabilirsiniz. İçli köfte tarifi herkesin el ayarına ve damak zevkine göre değişkenlik gösterebilir. Fakat en fazla dikkat edilmesi gereken şey hijyendir. Yaptığınız tüm gıda işlemlerinde hijyene önem vermelisiniz. İçli köfte tariflerine internetten ulaşabilir veya ezbere bildiğiniz tarifle yola devam edebilirsiniz. Bildiğiniz tariften şaşmamanız tavsiye edilir. Para kazanma yolları arasında yer alan hatta televizyonlarda habere konu olan içli köfte yöntemiyle para kazanabilmek mümkün.

ek iş

Evde İçli Köfte Satışı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen bu iş, becerisine ve lezzetine güvenen herkese hitap ediyor. Yaptığınız içli köfteler ne kadar lezzetli olursa o kadar talep alabilirsiniz. Herkes tarafından sevilen bu yemek sayesinde aylık ortalama 1.000 TL kazanabilmeniz mümkün. Çalıştığından dolayı yapamayan veya yapmayı bilmeyen kişilere hazırladığınız içli köfteleri satabilirsiniz. Tanıdıklarınıza ve çevrenize evde ek iş olarak bu yöntemi tercih ettiğinizi söyleyerek sipariş bekleyebilirsiniz. Özellikle büyük organizasyonlarda sıklıkla tercih edilen içli köfteleri yanınıza yardımcı alarak daha hızlı hazırlaya bilmeniz mümkün. Birkaç defa sipariş almanızın ardından arkası mutlaka gelecektir. Yeter ki hazırladığınız içli köfteler beğenilsin.

İsterseniz lokanta ve restoranlarla iletişime geçerek sipariş alıp almadıklarını sorabilirsiniz. Bu tür yerler genellikle bünyesinde çalışan aşçılara yaptırsalar da bazı durumlarda iş yetişmediği için evlere de gönderim yapabilmektedirler. Para kazanma yolları arasında içli köfteyi tercih ettiyseniz, kullanacağınız malzemelerin kalitesine dikkat etmeli ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalısınız.

Evde İçli Köfte Yaparak Para Kazanma

Evde İçli Köfte Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işi yaparken en başta mutlaka hijyene önem vermelisiniz. Müşteriye sunduğunuz bir köftenin içinde herhangi bir saç veya yabancı madde olduğunda bu işi tamamen kaybedebilirsiniz. Köfteyi yapacağınız eti güvenilir yerlerden almalı, son kullanma tarihlerine önem vermelisiniz. İşlem sonrasında paketleme işini temiz ve hoş görünümlü hazırlayarak daha fazla dikkat çekebilirsiniz. Yaklaşık olarak 1 kilo hazırladığınız köfteyi 30-35 TL civarında rahatlıkla satabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz