etiketle para kazan
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Ev hanımlarına yönelik olarak dışarıya verilen işler arasında bulunan evde etiket işi, birçok kadına ve ek gelir sahibi olmak isteyen kişiye gelir kaynağı haline geldi. Evinizin rahatlığında yapabileceğiniz bu işler sayesinde bütçeye katkıda bulunabilir, okul masraflarınızı çıkarabilirsiniz. Kadınlar kadar öğrencilerin ve erkeklerin ek iş olarak tercih ettiği evde etiket işi sayesinde yaklaşık 1000 TL’ye kadar gelir elde edebilmeniz mümkün.

Etiketleme Nedir?

Etiketleme yapımı dikiş makinesi veya elle yapılabiliyor. Firmaların çalışma prensibine bağlı olarak değişen yöntem bazen küçük zımba makineleri ile yapılabilir. Oldukça basit olan evde etiket işi, her yaşta kişinin rahatlıkla yapabileceği düzeydedir. Ürünün özelliklerini gösteren etiketler genellikle, gıda, giyim, nikah şekeri ve penyelerde sıklıkla kullanılıyor. Bazen size nikah şekeri hazır halde verilerek üzerine zımba ile evlenecek çiftin isimlerini etiketlemeniz istenebilir. Bazen ise üretilen penye ve giysilerin üzerine makine ile dikiş yapmanız gerekebilmektedir.

Etiketleme İşine Nasıl Başlarım?

Ek gelir elde etmek ve evde para kazanmak istiyorsanız, öncelikle bu işi veren firmalar ile iletişime geçmeniz gereklidir. Oturduğunuz çevrede bulunan tekstil atölyeleri, nikah şekeri dükkanları gibi yerlerden temin edeceğiniz gibi internet üzerinden ilan veren firmalara da hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Firmalar işi vermeden önce sizi denemek ve elinizi görmek amacıyla az sayıda iş verebiliyorlar. Başarılı oldukça ve yaptığınız etiket işi beğenildiyse önceliği daima size verirler. Böylelikle haftalık ve aylık olarak gönderilen ürünlere belirtilen tekniklerle etiketleme işi yapabilirsiniz. Evde para kazanmak özellikle ev hanımları için en ideal işler arasında yer alır. Evinizle ve çocuklarınızla ilgilenerek rahatlıkla işinizi yapabilirsiniz.

evde etiket işi yaparak para kazan

Evde Etiket İşi Ne Kadar Kazandırır?

Her şey tamam, peki bu işi yaparak ne kadar kazanç elde edebilirsiniz? Bu sorunun cevabı tamamen size iş veren firmamın birim ücretine ve sizin el hızınıza göre değişmektedir. Yaklaşık olarak 1000 etiketleme işi yapıldığında 10 TL gibi bir ücret ödeniyor. Tabi ki bu ücreti yükseltmek adına ve daha fazla gelir elde edebilmek için gruplar halinde yapacağınız işler daha karlı olacaktır. Tanıdıklarınızla ve komşularınızla kuracağınız 3-5 kişilik ekipler halinde sıkılmadan ve daha fazla sayıda etiket işi yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz