Evde Çanta Dikerek Para Kazanma

Evde Çanta Dikerek Para Kazanabilirsiniz

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Evde çalışarak yapabileceğiniz iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu işler arasında yerini alan ve evde para kazanma yollarından birisi olan çanta dikimi oldukça basit ve dikiş yapmayı bilen herkes tarafından yapılabilecek bir iştir. Özellikle kadın çantalarına olan yoğun ilgi sayesinde kendinize bir hayran sayfası oluşturarak, tasarımlarınızın satışını yapabilirsiniz.

Evde Çanta İşi Nasıl Yapılır?

İşleme başlamadan önce mutlaka hedef alacağınız kitleyi belirlemeniz gerekiyor. Çocuk çantaları, genç kız çantaları veya iş kadınları için klasik tasarımlar arasından tercih yapmanız sizi ilk planda daha hızlı ilerletmeye yardımcı olur.

Çantalar için kullanacağınız malzemelerin fiyat bilgilerini araştırmalı ve ucuz fakat kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Kalitesiz ürünlerle yapacağınız dikimler size kısa zaman içerisinde müşteri kaybettirmeye yol açabilir.

 

çanta dikimi nasıl yapılıyor

Piyasada bulunan rekabeti ve gelecek rakiplerinizi takip ederek, son moda olan ve sevilen ürünlerin dikişini yapabilirsiniz. Başarılı satışlar yapan kişilerden yardım alarak kendi müşteri portföyünüzü oluşturmalısınız.

Yaptığınız her çantadan bir resim alarak kendinize örnek görsel hazırlayabilirsiniz. Bu çantaların satışını başlarda evde yaparak internette satabileceğiniz gibi, kendinize küçük bir işletme açarak veya var olan bir işletmeyle iletişime geçerek oradan satış yapabilmeniz mümkün.

Sosyal ağlardan mutlaka yardım almanız gerekiyor. Günümüzde birçok kişi artık alışverişlerini internet üzerinden gerçekleştiriyor. Tasarladığınız çantaları eBay ve Etsy gibi sitelerden satabileceğiniz gibi, İnstagram ve Facebook üzerinden de satışını yapabilmeniz mümkün.

Evde Çanta Dikimi Ne Kadar Kazanç Sağlar?

Evde çanta dikimi sayesinde daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız, öncelikle kullanacağınız malzemelerin fiyatını tükettiğiniz elektrik fiyatını ve piyasada bulunan diğer çantaların satış fiyatlarını incelemeli ve hesaplamalısınız. Kullandığınız ürünün kalitesi arttıkça satış fiyatınız da yükselecektir. Fakat çok yüksek fiyatlarda satışlar size ilk başta eksi olarak yansıyabilir. Bu yüzden kaliteli ve ucuz üretim yapmaya çalışarak, müşterileri portföyünüzü oluşturmaya çalışmalısınız. Tasarlamış olduğunuz çantalar, verdiğiniz emeğe göre ve malzemeye göre farklılık gösterebilir. Bu tarz işler yapan kişiler genellikle 20-150 TL arası satışlar yapıyor. Süs boncuk gibi özel işlemeler kullanıyorsanız ürününüzün fiyatında artış yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz