evde çağrı merkezi nasıl kurulur

Home Office Çağrı Merkezi

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Son yıllarda oldukça revaçta olan işler arasında yerini alan çağrı merkezi, evinden çıkmadan çalışmak isteyenlere de istihdam sağlıyor. Evinizin rahatlığında yapabileceğiniz bu iş için; ikna kabiliyeti, düzgün ve akışkan konuşma ve diksiyon sahibi olmanız yeterlidir. Bazı çağrı merkezleri, evlere dağıtım yaparak çalışma alanı sunmaktadır. Evden para kazanma yolları sayesinde tüm işlerinizi idare edebileceğiniz gibi ek para da kazanabiliyorsunuz. Özellikle ev hanımları ve öğrenciler tarafından tercih edilen çağrı merkezi operatörlüğü ile belirli saatler içinde çalışma yapabiliyorsunuz. Özellikle kamu kuruluşları engelli çalışanları içinde bu istihdamı sağlıyor.

evde çağrı merkezi işi

Evde Çağrı Merkezi Nasıl Kurulur?

Bu işi yapmaya karar verdiyseniz size sadece bir bilgisayar ve kulaklık yeterli gelecektir. Anlaşma sağladığınız firmadan gelen kişiler bilgisayarınıza gereken programları kurarlar ve size iş ile ilgili detayları söylerler. Bazı merkezler sadece bilgisayar üzerinden arama yaparken bazıları ek telefon kullandırtabiliyor. Bu durumda firma tarafından getirilen telefonu ve numarasını kullanırsınız. Evde iş ilanları arasında görebileceğiniz bu iş sayesinde güzel kazançlar elde edebilmeniz mümkün. Evde çağrı merkezi işi yapanlar mutlaka firma tarafından belirtilen saatlerde bilgisayar başında olmalıdır. Size bildirilen mesai saatlerine uyum sağlamalı ve şartları yerine getirebilmelisiniz. Oldukça kolay olan bu iş iletişim becerisi yüksek olan kişiler için oldukça uygundur. Günümüzde oldukça tercih edilen evde para kazanma yolları arasından en basiti ve en kazançlısı çağrı merkezidir.

Evde Çağrı Merkezi Ne Kadar Kazandırır?

Bu işi yapmaya karar verdiyseniz normal bir çalışan gibi para kazanabilirsiniz. Sürekli yapılan evde iş olduğundan düzenli olarak gelir elde edebilmeniz mümkün. Anlaşma yaptığınız firmaya bağlı olarak değişen ücretlendirmelerde genellikle asgari ücretin altında kazanç olmaz. Bazı firmalar net maaş vermeyerek sadece prim üzerine çalıştırabilmektedirler. Prim üzerine çalışmaya karar vermeden kendinize güvenmeli ve az para kazanabileceğinizi de bilmelisiniz. Mümkünse net maaş + prim veren firmalarla anlaşmalı ve kazanç oranınızı yükseltmelisiniz. Genellikle tele satış geçekleştiren firmalarda prim sistemi sıklıkla kullanılıyor. Satış gücüne güvenen kişiler için ise prim sistemi oldukça kazançlı bir yöntemdir.

Evde Çağrı Merkezi İşi Yaparak Para Kazanmak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz