ek gelir

Evde Bebek Şekeri İşi

Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Bebekler, her zaman doğdukları yerlere mutluluk taşımışlardır. Bebek sahibi olan aileler kutlamalar, organizasyonlar yaparlar. Bebek kınası, doğum partisi gibi organizasyonlarda, aileler gelenlere hediye olarak bir anı vermek isterler. Bu yüzden bebek şekeri yaptırarak, misafirlerine bebeklerinden bir hatıra armağan ederler. Buda günümüzün en sık yapılan para kazanma yolları arasına girmesine neden oldu. Eski zamanlarda sadece nikah organizasyonlarında şeker yapılıyorken şuan neredeyse tüm kutlamalarda bu işlem yapılıyor. Bebek şekerleri genellikle cicili biçili, resimli veya isimli olarak üretiliyor. Aileler bebekleri için özel bir şey oluşturmak istiyor ve şekerlerin üzerine isim veya resim yaptırıyor.

Evde Bebek Şekeri Yaparak Para Kazanın

Evde Bebek Şekeri Nasıl Yapılır?

Evde bebek şekeri işi yapmaya karar verdiyseniz biraz el becerinize birazda hayal gücünüze güvenmeniz gerekiyor. Karşıdan bakıldığında oldukça eğlenceli görülen bu iş, aslında oldukça uğraştırıcıdır. Bebek şekeri yapımı için firmalarla anlaşma sağladıysanız, tüm malzemeler firma tarafından verilir. Fakat bireysel olarak çevrenize satış yapacaksanız bu malzemeleri kendiniz temin etmelisiniz. Bebek şekeri malzemeleri genellikle belli başlı ürünlerden oluşur. Yapılan şeker modeline göre değişkenlik göstermekle birlikte ana malzemeler; tül, silikon, kurdele ve yapay çiçekten oluşur. Yapılan paketlerin içerisine genellikle badem şekeri konsada bazen özel istekler olabilir. Müşterinin ne istediğine göre alınacak olan malzemeler farklılık gösterebilir.

Evde Bebek Şekeri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Bu işten para kazanmak istiyorsanız önünüzde iki seçenek olacak. İlki bu tür satışlar yapan firmalara ulaşım sağlayarak başvuruda bulunmanız. Bu firmalar genellikle tüm malzemeleri kendisi gönderir ve sizden belli bir sayıda bebek şekeri üretmenizi isterler. Kazanacağınız tutar bireysel satıştan biraz daha az olabilir. Genellikle fiyatları tane başı olarak hesaplanır. Tabi ki yaptığınız şekerin modeli de oldukça önemlidir. Bazı bebek şekeri  1-2 dakikada hazırlana biliyorken bazıları 10 dakikayı bulabilir. Buda fiyatların değişmesinde en büyük etkendir. İkinci yöntemde bireysel olarak satış yapmaktır. Bu yöntemle daha fazla kazanç elde edebilmeniz mümkün. Satış yapmak için kendinize birkaç adet örnek oluşturmalı çevrenize, sosyal medyaya ve internet sitelerine reklam yapmalısınız. Reklam yapmanız için illaki ücret ödemeniz gerekmiyor. Sosyal medya üzerinden bu işi yapan binlerce kişiye ve sayfalara rahatlıkla ulaşarak, oralardan tanıtımınızı yapabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz