Evde Akvaryum Balığı Üreterek Para Kazanın

Akvaryum Balığı Nasıl Üretilir?

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Evde yapılabilecek en keyifli işlerden birisi şüphesiz balık bakımıdır. Birçok kişinin hobi olarak yaptığı bu işlem kazanç kapısı haline de dönüştü. Akvaryum içerisinde bakılan balıklar belirli tutarlar karşılığında hobicilere satılabiliyor. Facebook ve İnstagram para kazanma gibi mecralarda bu tür alım satım yapan birçok kişi bulunuyor. Emeklilerin, ev hanımlarının ve öğrencilerin yapabileceği bu iş tabi ki oldukça özen istiyor. Akvaryum kurmadan önce tüm bilgilere sahip olmanız gereklidir. Baktığınız şeylerin birer canlı olduğunu unutmamalısınız. Yanlış bakım sonucu balıklar hastalanıp ölebiliyorlar. Özellikle ırk olarak hassas olan türler bu konuda daha fazla ilgi istiyor.

balık üretimi

Akvaryum Nasıl Kurulur?

Akvaryum kurmaya başlamadan önce, tercih edeceğiniz ırkın özelliklerini incelemeniz gerekiyor. Balıkların yavrulayabilmesi için uygun koşullar ve ısı gereklidir. Bazı balık türleri doğurarak yavruladığı gibi, bazı türlerde yumurtlama yöntemini kullanıyor. Yumurtlama ile üreyen balıkların bakımı biraz daha zor olacaktır. Çünkü bazı türlerin yavrularını ağzında taşıdığı biliniyor. Bu tür olaylarda ise, kusturma yöntemiyle yumurtalar açığa çıkartılabiliyor. Akvaryum kurmanın oldukça masraflı olduğunu da bilmelisiniz. Sadece büyük bir tank değil, gerekli olan ışıklandırma sistemleri, ilaçlar, mamalar, suyu düzenleyen kimyasallar ve ısıtıcı gibi birçok ihtiyacınız olacak. İnternetten para kazanma 2017 yılında oldukça geniş bir yelpazeye sahip oldu. Fakat her yöntem kazançlı olmuyor. Bu yöntemle de kazanç elde edebilmeniz, deneyiminiz yoksa oldukça zor. Yavrulayacak olan anaç balıkların, erkek balıkların ve yavruların birbirinden ayrı tutulması gerekebilir. Buda ek akvaryum ve malzemelerine ihtiyacınız olacağı anlamına gelir.

Akvaryum Balığı Satarak Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

Bu işten ne kadar para kazanabileceğiniz tamamen size bağlıdır. Gerekli yatırımı yaparak, yaşam oranı yüksek bir tank kurabilirseniz, yaklaşık 2-3 ay içerisinde yavru almaya başlarsınız. Yavrularınız 2-3 cm oyuna ulaştığında ise hobi gruplarında satışını yapabiliyorsunuz. Belirlenen fiyat balığın tütüne göre farklılık gösterebiliyor. Bazı balık türleri 1 TL gibi rakamlardan satılırken, oldukça değerli ve bakımı zor olan türlerin 1.000 TL’ye varan fiyatları bulunuyor.

Önemli Not: Balıklarında birer canlı olduğunu unutmamalı ve sadece para kazanmak için bu işi yapmamalısınız. Balıklarda tıpkı bizler gibi kaliteli ve temiz yerlere ihtiyaç duyarlar. İlgisiz ve yetersiz bakımlar balıkların ölümüne neden olabileceği gibi, kayıp yaşamanıza da sebep olur. O yüzden bu konuda deneyiminiz yoksa kesinlikle balık beslememelisiniz.

para kazanma yolları (2)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz