Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Oyun sektöründe birçok site ssl kullanmazken birçok site kullanır. Türkiye’de sadece 2 oyun sitesi var ki en sağlam, en güvenilir EV SSL kullanmaktadır. Bu sertifikanın önemini ve hangi oyunların kullandığını merak ediyor musunuz?

EV SSL Nedir? Ne İşe Yarar?

Birçok SSL sertifikası var. Bunların arasında diğerlerinden farklı bir şekilde hizmet gösteren ve yüksek güvenlikli olarak bilinen EV SSL sertifikası var.

EV SSL, güvenlik düzeyi en yüksek olduğu bilinen sertifikadır. Sertifika sahibinin firmanın fiziksel, hukuki ve ticari varlığıyla birlikte çok kapsamlı bir kurumsal doğrulama yapması gerekmektedir. Dolayısıyla bu sertifikayı herkes alamaz ve almayı başaran şirketlerde kendisini kanıtlamış demektir. Yani EV SSL sertifikası taşıyan bir site kendini ispatlamasına bile gerek duymaz.

Türkiye’de EV SSL Kullanan 2 Oyun Mevcut

Bu tür bir sertifikaya sahip olmak oldukça zor bir süreçtir. Ve birçok SSL sertifikası gibi 10 dakika içerisinde sağlanmaz. Aksine günlerce sürebilir. Bu tip sertifikaya Türkiye’de ilk sahip olan oyun Kira Zengini isimli oyundur. 1 Şubat 2017 tarihinde aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdüren site ilk çıktığı günden beridir bu sertifikaya sahip. Kira Zengini oyunundan epey bir süre sonra bu sertifikaya sahip olan ikinci site ise Çiftlik Bank oyunudur.

EV SSL Olduğunu Nasıl Anlarız?

Türkiye’de sadece Kira Zengini oyunu ve  Çiftik Bank oyunu bu sertifikaya sahip. Dolayısıyla kimlik bilgileriniz, şifreleriniz olabildiğince güvende demektir! Bu sertifikayı anlamak ise oldukça kolaydır. Girmiş olduğunuz sitenin adres satırında şirketin ismini görebilirsiniz. Bu tip sertifikalar EV SSL ‘dir.

EV SSL Kira Zengini

EV SSL Çiftlik Bank

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz