ethereum mining
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Son zamanlarda kripto para birimleri insanların gündeminde yer almaktadır. Bu kripto para birimlerinin en bilinenleri ise başta Bitcoin olmak üzere ikinci sırada da Ethereum olmaktadır. Bu iki sanal para birimi de aynı mantık ile piyasaya sunulmuştur. Zaten çoğu insanda Ethereumu ikinci bir Bitcoin olarak görmektedir. Ethereum, Vitalik Bulterin tarafından 2013 yılında önerilmiş fakat 2014 yılında piyasaya çıkmıştır. Bitcoinin başta bilindiği bu dijital para birimlerinin ardından gelen bu altcoinler piyasanın gelecek yüzü olacağı umulmaktadır. Çünkü Ethereum hiçbir merkezi banka veya bunun gibi bir kuruluş tarafından yönetilmemektedir. Tamamen sanal ve dijital bir para birimidir. Bu para birimlerinin dahil olduğu kendine ait bir sanal para borsası da vardır.

Her coinin kendine has bir amacı ve projeleri vardır. Buna bağlı olarak ve arz, talep ilişkisi ile piyasadaki değeri belli olmaktadır. Ethereum da kısa zamanda dolar karşısında güzel bir değer kazanan bir dijital para birimidir. 2015 yılında aktif olarak kendini gösteren bu dijital para birimi 2 yıllık bu süreçte 1000 dolara yaklaşmış ve hatta 1000 doların da üzerine çıkmıştır. Şu an piyasada 127 milyar dolar değerinde Ethereum vardır. Sadece bu sayıya bakarak üzerine ne kadar yatırım yapıldığını görebilirsiniz.

Ethereum Nasıl Üretilir?

Bitcoinin veliahdı olarak görülen Ethereum’da BTC gibi elle tutulamayan dijital ve sanal para birimi olduğu için bir şekilde üretilmesi gerekmektedir. Bu üretilme şeklide mining yani madencilik ile yapılmaktadır. Zaten piyasadaki Ethereum miktarının büyük çoğunluğu da bu şekilde yani madencilik ile elde edilmiş Ethereumlardan ibarettir. BTC nasıl işlemci üzerinden algoritma çözen sistemlerden oluşuyorsa, Ethereum da grafik kartı ile oluşturulan sistemler sayesinde maden yapılarak çıkarılır. Yine aynı şekilde belli bir algoritmayı sistemin gücü ve hızı ile çözerek Ethereum elde edilmektedir. Yüksek hız ile çalışan grafik kartlarından oluşan sistem ile Ethereum madenciliği uzun vadede inanılmaz kazançlar elde etmenize neden olabilir. Şu andan itibaren madenden çıkarttığınız Ethereumlar ileride daha da fazla değerlenerek sizleri tatmin edebilir. Oluşturacağınız sistemler için internetten daha fazla bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz