Epitelyum Dolandırıcılığı
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Epitelyum mağdurları uzun zamandır şirketin tepe isimlerinin yakalanmasını bekliyordu. Abdullah Şenkaya polislerin yapmış olduğu Genel Bilgi Taraması (GBT) sayesinde yakalandı. Karaburun Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla gözaltına alınan şüpheli, Eskişehir 2. Sulh Ceza Hakimliğince yapılan telekonferans sistemiyle sorgulamasının ardından tutuklandı.

Epitelyum Nedir?

Ocak 2017’de karşımıza çıkan ve Epitelyum İnternet Reklamcılık İnşaat Turizm Gıda Danışmanlık adı altında internet reklamcılığı yaparak 30 bin kişiyi dolandırmıştı. Epitelyum kapandı haberlerinin hemen ardından şirket yetkilileri can güvenliğim yok diyerek sosyal medya hesaplarını kapatmış, şirket hesaplarını boşaltmış ve ortadan kaybolmuştu.

3 Temmuz sabahı İzmir’de bulunan merkeze giden personel ilk şoku yaşamıştı. Çalışanlar, gelen talimatlar sonrası, şirketin hesabından başka hesaplara yüklü para transferlerinin yapıldığını öğrendi. Çalışanlar, şirketin kurucusu Zeynel Okan Bulut’a ulaşmaya çalıştıysa da cep telefonlarının kapalı olduğunu öğrendi. Şirketin diğer yetkilileri ile yapılan görüşmelerden de sonuç çıkmayınca binlerce kişi, yaşadıkları sorunları sosyal medya hesaplarında dile getirdi. Edinilen bilgilere göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün de geçen Haziran ayı sonrası gelen bir ihbar sonrası harekete geçtiği anlaşıldı. Sisteme para yatıran kişiler, bir yandan şüpheliler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunurken bir yandan şirket yetkililerinin izini sürmeye başladı.

Saklanmak Zorundayım Dedi

Şirketin kurucusu olarak tanıdığımız Zeynel Okan Bulut Facebook hesabı üzerinden “İmza yetkilisi olarak kullanıldım. Hepinizden çok paraların bulunmasını istiyorum. Can güvenliğimden dolayı saklanmak zorundayım” dedi ve hem sosyal medya hesabını hem de telefonlarını kapattı. Bazı üyeler ise, Bulut’un yanı sıra, Aptullah Ş. ve Atakan A.’ın da toplanan paralar ile ilgili sorumlu oldukları görüşünde. Aptullah Ş.’nin Epitelyum’un geçen Mayıs ayında açılan İzmir Pasaport şubesinin yetkilisi olduğu anlaşıldı. Telefonla ulaşmaya çalıştığımız üç isme de ulaşılamadı.

Önce Zeynel Okan Tutuklandı

Ağustos ayının 16’sında Eskişehir’de yakalanan 23 yaşındaki Zeynel Okan yakalanarak Eskişehir H Tipi Cezaevine gönderilmişti. Ulusal basındaki haberlere göre 1 aylık sürede takip edilen şahsın şirket kasasındaki paraları kız arkadaşının, birinci ve ikinci derece yakınlarının bankada bulunan hesaplarına havale yaptığı, sonrasında ise bu paraları alarak kaçtığı tespit edilmişti. Öte yandan lüks araçlarla Eskişehir’e gelip gittiği, bir rezidanstan daire satın aldığı, arkadaşlarına lüks otomobiller hediye ettiği de emniyetten alınan bilgiler arasındaydı.

Abdullah Şenkaya’da Tutuklandu

İzmir’in Karaburun ilçesinde yapılan genel kontrollerde aranması olması nedeniyle Karaburun emniyet birlikleri tarafından gözaltına alınan Abdullah Şenkaya Karaburun Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla gözaltına alınan şüpheli, Eskişehir 2. Sulh Ceza Hakimliğince yapılan telekonferans sistemiyle sorgulamasının ardından tutuklandı.

Epitelyum dolandırıcılığı yavaş yavaş son noktalarına doğru gelirken sırada Atakan isimli 3.ismin olduğunu söyleyebiliriz.

Zeynel Okan Tutuklandı Haberi İçin Tıklayın Epitelyum Banka Hareketleri Deşifre Edildi Haberi

1 YORUM

  1. Darısı, kendini cengizhan baybora olarak tanıtan baha ilmen karaktersizinin ve yalaka ekibinin başına diyoruz. Zaten son zamanlarda şikayetler çoğaldı. Hakkından fazlasıyla geleceklerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz