Enpara Giriş
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Reklamlarda adından sıkça söz ettiren Enpara şubesiz olarak sadece dijital ve online bankacılık hizmeti sunuyor. QNB Finansbank’ın bir kuruluşu olan Enpara müşterilerine şubeye gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden hızlı bir şekilde işlem yapabilmelerini hedefliyor.2012 Ekim ayında kurulup hizmete giren Enpara şubesi olmamasından dolayı maliyeti düştüğü için, bağlı bulunan kullanıcılarından komisyon ve hesap işletim ücreti talebinde bulunmuyor.

Enpara Nedir?

Gayet basit ve indirgenmiş internet ve mobil şubelere sahip olan Enpara’nın en büyük avantajı şüphesiz fiziksel şubesi bulunmamasıdır. Yaptıkları bu tasarruftan müşterilerini faydalandıran Enpara faiz oranları ile de diğer bankalardan oldukça düşük olması sebebiyle kendinden söz ettiriyor. Sözleşmelerinde açık bir şekilde ifade ederek herhangi bir para transfer ücreti ve hesap işletim ücreti gibi beklentileri olmadıklarını belirtiyorlar. Gelişmiş güvenlik sistemlerine ayrıyeten büyük özen göstererek Enpara güvenilir mi sorularını da rahatlıkla yanıtlayabiliyorlar.

Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara müşterisi olabilmek ve Encard sahibi olabilmek için yapmanız gereken ilk şey Enpara.com üzerinden başvuruda bulunmanız. İsterseniz müşteri hizmetlerini arayarak da başvuruda bulunabiliyorsunuz. Enpara yaş sınırı yasal yaş sayılan 18 ile nitelendirilmiş. Sizi resmi kullanıcı yapacaklarından dolayı 18 yaş altı olanlara hesap açma işlemi yapılamıyor. Başvuru işleminizi yaptıktan sonra gün içinde ya da ertesi gün sizi arayan müşteri temsilcisine başvurunuzu teyit ettirmeniz gerekiyor. Teyit işlemi ardından müsait olduğunuz gün için ev veya iş adresinizi vererek randevu oluşturmanız gerekiyor. Sizin belirlediğiniz zamanda gelen danışman size imzalamanız gereken sözleşmeyi ve kartınızı getiriyor. Sözleşmeyi imzalatarak kimliğiniz resmini çekmesinin ardından telefonunuza gelen onay mesajı ile Enpara müşterisi oluyorsunuz. Hesabınız açıldıktan sonra ilk kez internet şubesine girdiğinizde ise sizden bazı güvenlik sorularını cevaplamanızı ve kart şifrenizi istiyor. Gelen kartlarda müşterinin ismi bulunmamakla birlikte arayıp isminize özel yeni kart talebinde bulunabilirsiniz.

Enpara Ne İşe Yarar?

Enpara müşterisi olduğunuz anda vadesiz TL hesabı sahibi oluyor ve kartınız bu hesaba bağlı olarak çalışıyor. Dilerseniz TL hesabı dışında Dolar, Euro, vadeli TL ve altın hesapları gibi hesaplarda seçebilirsiniz. Size verilen VİSA destekli kart ile POS cihazlarında ya da internet üzerinden alışveriş yapabilir, QNB Finansbank ATM’lerinden para yatırıp çekebilirsiniz. Online olarak birçok uygulama ve oyun üzerinde de hesabınıza para yatırma/para çekme işlemleri yapabiliyorsunuz. Üstelik bunlar için herhangi bir işlem ücreti ödemenize gerek kalmıyor. Hızlı, anlaşılır ve tasarruflu olduğundan dolayı Enpara Şikayetleri de çok fazla bulunmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz