E-Pin Nedir? Nasıl Kullanılır? E-Pin Güvenilir mi?

E-Pin Nedir?

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

E-pin (Electronic Personal Identification Number ), Tüm dünya genelinde oyunlarda kullanılan bir sanal para kodlarıdır. Bu sanal para kodları gerçek paralarla satın alınıp oyun içerisinde aktif edilir. Bu kodlar harf ve sayılardan oluşur. Fakat oyuna göre değişen bu yöntem 20-30 haneden oluşabildiği gibi 2-3 haneden de oluşabilir. “GH43-22FE-233F-F2K3” gibi kodlamalardan oluşan e-pin kodu yüksek güvenlik özelliği taşımaktadır. E-pin kodları, yani elektronik şifre sisteminin kullanılma amacı güvenli ve oyun firmaları tarafından sürekli yenisi oluşturulabilecek uzun haneden oluşan bir algoritmaya sahip olmasıdır.

E-Pin Nasıl Kullanılır?

E-pin Satın Alma yöntemini kullanmak için oyun severler Oyun içi marketten veya internet üzerindeki oyun kodları satan sitelerden E-pin Satın Al yöntemine başvurmaktadır. E-pin, oyuncuları oyunlarında zaman harcamadan kolayca hedeflerine ulaşabilmesi için oyun firmaları tarafından geliştirilen ve oyun içerisinde kodu sisteme girip oyunculara sanal para ile dönüş yapan bir kod dizisidir. Tek seferlik kullanıma uygun olan bu E-pin kodları, bir kere kullanıldıktan sonra kullanılmaya çalışılırsa bir işe yaramaz çünkü oyuncuya verilen o kod sadece tek seferliktir. Her kodun oyun içerisinde farklı para değerlerini temsil edebilme şansı vardır. Oyuncular bütçelerine veya kendilerine uygun ödeme yöntemini seçtikten sonra son aşamaya gelindiğinde eline geçen kod oyuncunun seçtiği bütçe kadar kullanılma hakkı verir.

E-Pin Güvenilir Mi?

E-pin yöntemi tabi ki oyunlardaki tek ödeme yöntemi değildir. Fakat oyuncular bu yöntemi kolay ve yararlı bulduğundan dolayı bu sistem yaygın olarak kullanılır. Genel olarak online oyunlarda ve para kazandıran oyunlar üzerinde kullanılmakta olan E-pin sistemi tam olarak ülkemizde dahil olmak üzere, 60 ülkede aktif olarak faaliyet sürdürmektedir. Talebin her geçen gün artması ile ve stokların sık sık tükenmesi ile E-pin Dünya genelinde oyunlarda en çok sanal para ticaretinin kullanıldığı alan haline gelmiştir. Ayriyeten E-pin kodları sadece satın alma işlemlerinde değil bir çok firmanın yada oyunun çekiliş gibi farklı hediye etme yöntemlerinde de kullanılmaktadır. Artık bir alışveriş marketlerinde bir kutunun içinde satılıyorken bile görebildiğimiz E-pin kodları oyuncuların hayatlarının bir parçası olmuş durumdadır. Bu işin gayet kazançlı olduğunun farkına varan bazı büyük alışveriş firmaları da bu işin içine dahil olmuş ve artık E-pin kodları toplumda bir popülariteye ulaşmıştır.

E-Pin Geçen Oyunlar

Sanal Gemi
Yumurtla Kazan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz