Dünyadaki Garip Para Kazanma Yolları
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Dünya üzerinde bulunan ülkelerde birçok para kazanma yöntemi olduğu pek çok kişi tarafından bilinir. Bazen bu meslekler yok artık diyebileceğimiz kadar gariptir. Para kazanmak için insanlar aklımıza dahi gelmeyecek işler yapabiliyor. Bunu sadece dünya ülkelerinde değil, Türkiye’de de görebilmek mümkün. Fakat bizlerin “yok artık buda iş mi?” Dediği işlerden ciddi miktarlarda kazanç elde eden kişiler var. Kimileri mide bulandırıcı, kimileri tehlikeli işlerde çalışıyor olsa da, sonuç olarak gayet yüksek para kazanabiliyorlar. İşte para kazanmak için derlediğimiz birbirinden farklı ve garip iş kolları.

  • Uykucu

Yattığı yerden para kazanmak birçok kişinin hayalidir. Yurt dışında bulunan bazı yatak firmaları insanlara uyumaları için para ödüyor. Evet bu bir hayal değil, fakat bu işi yapabilmek için profesyonel uykucu olmanız gerekir.

  • Metro İticisi

Bu nasıl bir iş dediğinizi duyar gibiyim. Garip ama gerçek olan bu meslek dalında, sıkış tepiş metrolara insanları iterek sığdıran ve bundan para kazanan insanlar var. Bu mesleği özellikle Tokyo’da sıklıkla görebilirsiniz.

  • Aqua Park Denetimcisi

Oldukça eğlenceli görülen bu iş kolunda, henüz yeni yapılmış olan su kaydıraklarında tüm gün kayıyorsunuz. Yapmanız gereken çok basit, kayma esnasında iniş hızı ve güvenliği kontrol etmeniz gerekiyor. Para kazanmak için bu mesleği tercih edenlerin minik bir riski göze aldığını da unutmamalısınız.

  • Ter Koklayıcı

İnsanların koltuk altını koklamak ne kadar da kötü bir fikir gibi duruyor değil mi? Fakat bu işten para kazanan insanlar var. Üretilen deodorantların ne düzeyde işe yaradığını denetlemek için, profesyonel koklayıcılara ihtiyaç duyuluyor.

  • Civciv Kontrolcüsü

Bilindiği üzere yeni doğan civcivlerin cinsiyetini belirlemek oldukça zordur. Ama bu işte profesyonelseniz ayda ortalama 12-13 bin lira kazanabilirsiniz.

  • Mama Denetleyicisi

Evde beslediğimiz köpek ve kedilerimiz için üretilen mamaların, insanlar tarafından tadıldığını biliyor muydunuz? Evcil hayvanlarımıza yedirdiğimiz bu mamaların kalitesini ve lezzetini test etmek amacıyla önce bu işin ehli insanlar tarafından tadılıyor.

  • Solucan Toplamak

Kanada’da geceleri solucan toplayarak balıkçılara satabilir ve solucan başına 4 cent kazanabilirsiniz.

  • Sakız Avcısı

Yerlere sakız atarak etrafı kirleten kişilerdenseniz, artık dikkatli davranmanız gerekiyor. Çünkü para kazanmak için bu işi yapan ve sakızları toplayan insanlar bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz