Dolar Ne Kadar Yükselecek
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

İstikrarlı bir şekilde yükselişini sürdüren dolar diye başlamak isterdim ama bu yükseliş daha çok dik tırmanıştan ibaret. Ülkemizde her nedense ekonomi her geçen ay %7 bilmem küsür kaç yükseliyormuş.

Bir papaz mevzusu aldı başını gidiyor. Papazı bırakın diyor toplum ama ekonomi ile papaz olduk kimse farkında değil. Ülke ekonomisi her ne kadar her geçen ay iyiye gidiyor denilse de aslında en güzel ekonomiyi her ay daha da fazla doldurmakta zorlandığım dolabım açıklıyor.

Çevremizdeki esnaf vatandaşlarımız kan ağlıyor. Aralarında kepenk kapatmak üzere olanda var, kendi cenaze hazırlığını düşünende. Her ne kadar Türkiye sınırları içerisinde olsakta Ticarette neredeyse her şey dolar kuru üzerinden dönüyor. Geçtiğimiz günlerde 35₺ karşılığında aldığımız bir adet alan adı bile şuan 60₺ bandında.

Dolarla Papaz Olana İmam’dan Sela Okunur mu? bunu da biraz düşünmek gerekir.

Dolar Yükselecek mi? bugünlerde en fazla tanık olduğum sorulardan birisi.

Bu işin stratejisini açıkçası biz bulduk. Her ne kadar yastık altı dolarlarınızı satın diye uyarı gelse de yastık altındaki dolarların yaprak kıpırdatmayan bir yaz sıcaklığında olduğunu biliyoruz. Papaz Brunson kimdir bilmem ama Berat bakanımı bilirim.

Bugün Hazine ve Maliye Bakanımız saygıdeğer Sn. Albayrak yeni ekonomi modelini tanıtmak üzere basın açıklaması yapacaktı ki 5.30₺ civarında sakince bekleyen dolar bir anda rampa çıkınca ekonomi modeli öğleden sonraya ertelendi. Bütün gün Türk kanallarında bedava Amerika reklamları ile kimse doları tutamadı.

Geliştirdiğimiz bir strateji ile bugün yapılacak siyasi mitingleri takip ettik. Cumhurbaşkanımız Sn. Erdoğan’ın Gümüşhane mitingini paraya çevirmeyi başardık. Bakanın açıklaması, Cumhurbaşkanımızın mitingi olacağını bildiğimizden 09.08.2018 tarihinde sabah saatlerinde 10bin $ civarında bir alım gerçekleştirdik. Yaklaşık 50bin 500 lira dövize gömdük ve bugünün bitişini bekledik.

Akşam 17:00 sularında 6.60₺ den 66.600₺ ye bozdurduk. 1 günde 16.000₺ para kazandık.

Benzer bir uygulamayı geçtiğimiz aylarda da ufak çaplı denedik ve aynı başarıyı aldık. Bugün toplumun düşüncelerini göz önünde bulundurduğumuzda ”İşi bilmeyen işe giderse böyle olur” söylemlerini gördük.

Başkalarının fikri nedir bilmem ama size bir önerim var. Yastık altındaki Türk Liralarınızı değerlendirin. Özellikle ilgili bakanların ve cumhurbaşkanımızın açılışlarını, mitinglerini, basın açıklamalarını, medya programlarını takip edin. Televizyonda gördüğünüz an itibariyle bile olsa yastık altını Dolara çevirin. Emin olun birkaç  saat içerisinde en az %10 kar sağlayacaksınız. En azından dün boş olan dolap rahatlıkla dolacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz