blockchain teknolojisi
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Geleceğin para birimleri olarak son zamanlarda dijital sanal para birimleri kendilerini kanıtlamaya devam ediyor. Blockchain denilen blok zincirine bağlı dijital ve sanal para birimleri gün geçtikçe ilgiyi üzerinde daha da fazla topluyor. Bu dijital ve sanal para birimleri belli bir kuruluşa bağlı kalmadan transferi sağlamaktadırlar. Bu yüzden diğer para birimleri gibi mesai saatine ve hafta sonlarına bağlı kalmadan işlemler yapılabilmektedir. Tam olarak da bu nedenlerden dolayı gelecek vaat etmektedirler.

Bitcoin Nedir?

Yaklaşık on yıl önce Bitcoin olarak bilinen para birimi ile bu dijital para birimi kullanılmaya başlanmıştır. Bunun ardından diğer alt coinler de piyasada yerini almış ve işleme girmiştir. Bu dijital para birimlerinin hepsi bir algoritmaya bağlı olarak şifrelenmiştir ve madencilik yapılan sistemler ile bu algoritmalar çözülerek çıkarılmaktadır. Bu şekilde piyasaya çıkan bu para birimleri belli yatırımlar ile borsada yerlerini almaktadır. Tamamen dijital olan bu para birimleri birçok ülkede şimdiden tanınmış ve geleceğe yönelik planlar yapılmaya başlanmıştır. Dünya genelinde globalleşen düzeyde planlar yapılan bu para birimlerine yönelik ülkeler ekonomik çizelgelerini çizmekte ve bu duruma hazır olmak için çalışmalar yapmaktadır.

Gelecek Vaat Eden Kripto Paralar

BTC (Bitcoin) ve ETH (Ethereum) başta olmak üzere kripto paralar gelecek vaat etmektedir. Fakat bunların yanı sıra belli başlı bazı alt coinler de gelecek vaat etmektedir. Bunlara örnek vermek gerekirse Waves, Power Ledger, Ripple gibi bazı alt coinler uzun vadede güzel kazançlar getirebilir. Şöyle örnek vermek gerekir ise; 1 yılda en fazla rağbet gören ilk 100 dijital ve sanal para biriminin artış miktarı 20 ile 4000 katına kadar çıktı. Alt coinler şu an zirvede olan dijital ve sanal para birimlerinden daha fazla getirmekte. Çünkü belli bir eşik değerine ulaşan BTC gibi bir dijital para birimi diğerlerine ne kadar garanti gibi olsa da artış miktarı olarak daha az olacaktır. Küçük bütçeli sermaye ile bu alt coinlerden güzel kazançlar elde etmek daha fazla mümkün olacaktır. Bu yüzden bizim tavsiyemiz yatırımınızı alt coinlerden yana araştırarak yapmanızdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz