Detay Maxinet İnceleme ve Analiz
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Detay MaxiNet (Konu 22.03.2018 Tarihinde Yazılmıştır.)

Kuruluş Tarihi :  Ocak 2017
SSL Sertifika :  Var
Şirket Adı :  Detay Telekom Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Vergi No :  7700268475
Vergi Dairesi:  İstanbul / Kartal
Hizmet Alanı :  Network
Adres :  Mustafa Kemal Paşa Cd. Hukukçular Towers No 66/B Kat:1 Cevizli-Kartal / İstanbul
Depo Limiti:  x
Para Yatırma :  Banka Havalesi
Para Çekme :  Banka Havalesi, Papara
Site Dilleri :  Türkçe, İngilizce
Telefon No :  0850 611 0998
Whatsapp : Yok
E-Posta :  info@detaytelekom.com
Canlı Destek : Yok
İletişim Formu : Var

AVANTAJLAR

 • Doğrulanabilir Şirket
 • Ticari Hizmet
 • İletişim Formu
 • E-Posta Adresi
 • Telefon Numarası
 • Doğrulanabilir Ofis

DEZAVANTAJLAR

 • Canlı Destek Yok
 • Pahalı E-Ticaret
 • Piramit Sistem
 • Referans Sistemi
 • Önerilmeyen Sistem

Detay Maxinet 2017 Ocak ayında karşımıza çıkan internetten para kazandıran sistemler arasında yerini almaktadır. Kazanç sağlayan sistemler arasında yerini almadan öncede network, reklam, seo, pazarlama, sosyal medya, dijital reklamcılık, e-ticaret gibi bilişim dünyasında birçok alanda çalışmaları görülüyor. Detay Maxinet giriş adresi üzerinden siteye erişim sağladığınız an itibariyle yatırımcı olmak için 590$ para yatırmanız gerekiyor.

Detay MaxiNet Yatırımcılara Özeldir

Eğer yatırım yapmayacaksanız sisteme girmenize, üye olmanıza gerek yok. Detay Maxinet üyelik işlemlerinizi tamamladığınız an sponsorunuza ulaşarak onun telefonuna gelen SMS doğrulama kodunu talep etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde sponsor ve alt referansı arasındaki iletişim sağlanmış olur. Sisteme minimum 590$ yatırarak üye olabiliyorsunuz. Yani 2.230 TL gibi bir meblağ ödemeniz gerekmektedir.

Detay Maxinet İle Ne Kadar Kazanırsınız?

Yapmış olduğunuz yatırım ile birlikte size bir adet notebook gönderirler. Bildiğimiz Hometech Alfa100a modeli bir notebook. Bu notebook günde 8 saat açık kalacak şekilde bir bilgilendirme yapılır. Günlük maksimum 5$ kazanç sağlarsınız 1 yıl boyunca. Kazanç kısmını şimdilik unutalım. Size gönderilen Notebook piyasada 600₺ ‘ye bulabiliyorsunuz. Fakat Detay MaxiNet size bu ürünü 1.057,19₺ ‘den satıyor. 457₺ sisteme girerken size piyasanın epey üzerinde bir satışla tabiri caizse kazıklanıyorsunuz.

Hometech Notebook Detay MaxiNet

Geriye kalan fark ise 339.8₺ devlete ödenmesi gereken vergi. 830,65 tl ise ”1.seviye internet ve sosyal medya yönetim yazılımı” satılmaktadır. Bu yazılım genel olarak bakıldığında bir işinize yaramayacaktır. Sadece alınan yatırımın meblağını yükseltmek amacı taşımaktadır. Yani biraz daha toparlamak gerekirse;

Hometech Alfa 100A piyasa fiyatı 600₺, Detay MaxiNet ‘te 1.057,19₺ .. Burada yasal olmayan bir durum yok. Mal Detay MaxiNet’in istediği fiyata satar. Size E-ticaret yapılarak bir satış gerçekleştiriliyor, fatura kesiliyor.

Detay MaxiNet Kazanç Planı

2.227₺ yatırdıktan sonra günlük maksimum 5$ hesaba yansımaktadır. Tabi şirket maddi açıdan sıkıntı yaşamaya başladığında bunu 0.01$ olarak bile yansıtabilir. İlerleyen günlerde kazancınızın düşmesi gibi bir durum ile karşı karşıya kalırsanız bunu yolun başında kabul ettiğinizin farkında olmanız gerekir. Sizler için bir kazanç planlaması yaptık. Aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

Detay MaxiNet Kazanç Grafiği

2.300₺ ile giriş yaptığınız sistem 1 yıl içerisinde size 3.316₺ net kazanç sağlamaktadır. Dolar kuru 3.90$ olarak hesaplanmıştır. Dolar yükselirse kazancınız Türk lirası olarak ufak bir artış olur. Dolar düşerse kazançta düşer. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var. Sözde bilgisayarlara yüklenen yazılımlar ile günde 8 saat açık kalması gereken bilgisayarları kapatarak test ettik. Sizlerde test edin her halükarda hesaba günlük kazanç notebook kapalı bile olsa yansımaktadır.

Detay MaxiNet Güvenilir mi?

Şirketin bu ticaret yönteminde 1 yıllık aktifliği var. 1 yıl içerisinde Detay MaxiNet şikayet konuları da karşımıza çıkıyor, kullanıcı yorumları da. Kime inanacağız, neye göre hareket edeceğiz diye düşünebilirsiniz. Hiçbir referansı baz almadan kendiniz sorgulayarak Detay MaxiNet güvenilir mi sorusuna net bir cevap bulabilirsiniz. Şirketin bilgilerine baktığımız zaman dikkatimizi çekenler ise şöyle.

2002 yılında Detay Telekom Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak yola çıkan firmanın 2005 yılında Siemens ile 2M2 (Cihazlar arası iletişim) ve Telemetri çözümleri ile donanımları alanında faaliyetlerde bulunmuş. 2009 yılında Turkcell ile mobil ödeme iş ortağı olduğunu görmekteyiz. Tabi mobil ödeme iş ortağı olmak öyle çok zor ve şatafatlı bir şey olmadığından başında Turkcell yazması sizi aldatmasın. 2017 yılının Ocak ayında çeşitli AR-GE çalışmalarını tamamlayıp detay telekom olarak MaxiShop ve MaxiWorld projeleri ile dünyaya açılmayı hedeflediklerini belirtiyorlar.

Buraya kadar limited şirketi olarak projeleri anlatan şirketin şuan hizmet verdiği Anonim Şirketi olarak bir vizyonu olmadığını görüyoruz. Karşımıza sadece yüksek fiyatla insanlara satış yapan bir e-ticaret sitesidir. Elektronik ürün pazarlaması yanında kendi iş faliyetleri SEO, reklam gibi işleri pazarlamaktadır. Şirket ofis adresine baktığımız zaman Auturk Yatırım sistemi ile aynı binada olduğunu görmekteyiz.

Detay MaxiNet Piramit Sistemdir

Günümüzde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen birçok çalışma mevcuttur. İncelemeler, soruşturmalar, denetlemeler sürerken önümüzdeki günlerde Detay MaxiNet ‘in bu sürece yakalanmama durumu zor gözükmektedir. 6502 Sayılı Tüketici Haklarını Koruma Kanunu 80.Madde ‘ye göre yasaktır. Piramit satış sistemi gerçekleştiren şirketin 7 kat altınıza kadar referans kazancı sağlamaktadır. Bu piramit satışların yasak olmasının en büyük nedenlerinden biriside kuşkusuz alttakinin parasını yukarıya taşımasıdır. Sistem belli bir yerden sonra kilitlendiğinden dolayı ömrü sonsuz değildir. Özellikle bu sistemi kullanıp çok uzun yıllar sektörde olacağını belirten sistemlere kesinlikle itimat etmeyin. 2002 – 2017 yılları arasında Detay Telekom Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak çizilen başarılı imaj asırlarca varlığını sürdürebilirdi. Lakin Detay Maxinet Teknolojileri San. ve Dış Tic. A.Ş. olarak 2017 Ocak itibariyle çıkılan bu yolun sonu belli.

Detay Piramit sistemini aşağıdaki şablonda 7 katmanlı olarak görebilirsiniz. En altta ki yatırımcılar 7 kat üsttekine kazandırabiliyor. Sistem tıkandığında ilk üyeler güzel paralar kazanmış olacakken sisteme çok sonradan girenler sistemin kurbanı olacak. Piramit sistemlerin kaçınılmaz sonları bu şekilde gerçekleşmiştir.

Detay MaxiNet Şikayet ve Yorumları

Şirketin birçok blog, sözlük yada forumlarda hakkında yazılanları görebilirsiniz. Detay maxinet şikayet konularına biraz daha resmi seviyelere yükselmiş yerlerden birisi olan şikayet var üzerinden baktığımızda toplam 179 şikayet aldığı ve bu şikayetlerin bir kısmının çözülerek %53 oranında teşekkür aldığını görebilirsiniz. Memnuniyet düzeyi ise %84 ‘tür.

Bloglara baktığımız zaman bizimle aynı fikirde olan birçok bilinçli, sorgulayan insanın olması güzel. Detay MaxiNet yorumları arasında sistemin kapanacağını yazan çok fazla insan var.

Detay MaxiNet MaxiShop ‘ta Neler Var?

Bu bölümde biriken bakiyeniz ile ürün satın alabilirsiniz. Telefon aksesuarları ve oyun aksesuarları olmak üzere iki bölüm yer almaktadır. Detay MaxiNet ‘in MaxsiShop ürünleri arasında yer alan bazı ürünleri ve piyasa değerlerini incelediğimizde neredeyse 2 katı daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Elbette tercih sizin ama 5 dakika internette arama yaptığınızda baya ciddi bir oranda kar elde edebiliyorsunuz. Bu da paranızın cepte kalmasına neden oluyor. 2 ürün fiyatını internetten search ettik. Notebook ile Hometech ile çalışan firmanın mağaza ürünlerinin iXtech markası olduğunu görüyoruz. 60₺’lik bir ürünü 129₺ye satan Detay MaxiNet e-mağazası alışveriş için hiç uygun değildir. Bu tür internetten para kazandıran sistemler bu taktiği genelde uygular.

EDİTÖRÜN YORUMU
Piramit sistemlerin hiçbir şekilde mutlu son ile karşımıza çıktığı görülmemiştir. Sistem size sattığı her şeyden 2 misli kar elde ediyor. Mal Detayın, mülk detayın. İstediği fiyata satar elbette. Paranız çoksa fazladan ödeyip alabilirsiniz. Eğer zaten buraya yatırım yapmışsanız halk dili ile kazıklandığınızı bildin ve bilinçsiz bir alışveriş yapmayın. Sistem işleyişinin benzerlerini çok daha öncelerden örnekleri ile gördük. Hepsi kapandı, hepsi vurgun yaparak bastı gitti. Detay MaxiNet vurgun yapar diyemeyiz elbette fakat bu sistem çok sert bir şekilde çakılacaktır. Kredi çektim, evi sattım, arabayı sattım diyerek bu sisteme girmek gibi bir hata yapmayın. Kıyıda köşede hibe edeceğiniz bir paranız varsa risk almak sizin kararınız. Biz böylesine bir sisteme para yatıracak kadar cahil değiliz.

4 YORUMLAR

 1. Içerik de hata olan yerler var. 590 dolarlık pakette günlük 5 dolar kazanılmaz. 4 dolar kazanılıyor 2 dolar da vergiye gidiyor. 7 aydır detaymaxinet üyesiyim. Verdikleri notebooku kendim de kullandigim için giden elektrik sadece yazılıma gitmiyor. Nternet kullanımı konusunda ise veri tüketimi konusuna bakmıştım abartılı bir kullanım söz konusu değil. 3 paketi olan biri olarak yine de bilgiler için size teşekkür ediyorum.

  • 5$ ‘a kadar diyoruz. Özellikle belirtiyoruz ve diyoruz ki size 1$ verdiklerinde neden diye sormayın. Maksimum günlük 5$ kazanıyorsunuz. Vergi kesintisini yıllık bazda hesapladık. Totaldeki karşımıza çıkan net kazancı görmek için. Dolar kuru 3.90₺ olarak baz alındı. Dolayısıyla ufak bir miktar aşağı – yukarı olur. Satılan yazılımın reklam tıklatmak dışında bir amacı gözükmüyor. Birçok kişiyle sistemleri bütün gün kapalı tutmamıza rağmen kazanç yansımaya devam etti. İnternet ve elektrik tutarları çok olmaz ama az da olsa bir ödeme olacak. Siz 7 aydır üyesiniz zararsız devam etmeniz ümidiyle.

   • Yok estağfurullah size karşı bir şey söylemedim. Teşekkür ettiğimi de belirttim. Sonuçta siz de işinizi yapıyor ve insanları bilgilendiriyorsunuz. Eklediğiniz yazıları düzenli olarak takip ediyorum. Nokta atışı yaptığınız yerlerin çıkması ne kadar normal ise yanıldığınız şeylerin de olması normaldir. Umarım bu sefer yanılırsınız. Şu an para yatırdığım 4 şey var. 2 tanesini sizin tavsiyeniz üzerine girdim. Kalan 2 tanesi de detaymaxinet ve Mobilon. Mobilon’a girmeyecektim sizin yazınızdan sonra ama paraları aldıkları hesap numaralarını değiştirdikleri için bir şans vermeyi seçtim. Yani her türlü teşekkürler insanlara olan yardımlarınız için

 2. bende tam böyle sisteme para yatırmayız demişken nasıl kapalı olduğu halde hesaba para geçti bunu sorcaktım yorumda başka üye olanlar aracılığıyla sistemi denediğinizi söylemişsiniz ve sizi yazınızın son bölümünden dolayı teşekkürü bir borç bilirim bu ve benzeri sistemlere kredi çekip kimse girmez umarım ne yuvalar ne evler batırdı kredi ile çekilip bu sistemlere giren arkadaşlarım haram para kursak tıkar 1 kez haram yer 30 yıl kusar yinede çıkaramazsınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz