Para Kazandıran Yabancı Siteler
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

İnternetten para kazandıran sistemlerin denetim altına alınması ile binlerce yatırımcı paralarını yurtdışına çıkartmaya başladı. Denetimlerin olumlu yada olumsuz sonuçlanmasından ziyade kaybolan zamanın insanlarda belirsizlik yaratması da büyük rol üstlendi.

Denetimlerde Ciddi Artış Bıktırdı

Türkiye’de çok ciddi bir pazar hakimiyetine sahip olan yatırım siteleri milyarlarca Türk lirasının buhar olması ile birlikte sıkı bir denetim dönemi başladı. Çiftlik Bank ile başlayan kargaşa her geçen gün büyürken birçok yatırımcının mağdur olması kaçınılmaz bir gerçek.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından sıkı bir şekilde denetlenen yatırım sistemlerinin neredeyse tamamı kapanıyor. İzlenilen strateji ise yaptırımlardan çok daha ağır. Denetime giren sistemlerin ödemeleri durdurması ile başlayan resmi şikayetler ise o sistemlerin sonu oluyor.

Her geçen gün ekibini arttıran bakanlık Türkiye’nin dört bir yanından çalışmalarını yürütüyor. Tüketici hakları ve Siber Suçlar denetiminden olması gerekirken Gümrük ve Ticaret bakanlığı da bu sistemlere karşı açıkça savaş açmış durumda.

Benzer Sistemlere Savaş Açılması 

Kanunlar çerçevesinde hareket etmek zorunda kalan müfettişlerin çabaları elbette yetersiz. Uygulanan stratejide doğru değil. Bürokrasi tarafından değilde halkın gözünden baktığımızda bu stratejinin doğru olmadığını ve her müdahalenin çok daha büyük felaketle sonuçlanacağı kaçınılmaz bir gerçek olabilir.

Bütün şirketlerin kapatılması doğru bir davranış değil. Esas doğru hamle kontrol altına alınmasıdır. Türkiye sınırlarından ellerini çeken birçok ticari şirket artık farklı ülkelerden aynı şekilde para toplayabiliyor. Sayısız yatırımcı ise artık Rusya, Amerika, İngiltere gibi merkezlere sahip çeşitli sistemlerde para kazanıyor.

Kontrol altına alınabilecek bir lisans merkezi ise bu işin en kolay çözümüydü. Ponzi ve saadet zincirleri gidecek, yerinde temiz ticaret gelecekti. Maalesef devletimiz bu konuda çözümden kaçarak milyarlarca liranın yurtdışına gitmesine kapı açtı.

Ödemeler Bitcoin İle Uluslararası Sağlanıyor

Türkiye’de sistemlerden vurgun yiyen birçok kişi Avrupa ülkelerinin yolunu tuttu. Yurtdışında birçok sistem 3-4 yıl giderken Türkiye’de yılını doldurabilen yok diyecek kadar az çıkıyor. Son bir aydır birçok kişinin uğrak adresleri arasında yerini alan Taurise, Cyrix ve xMinStore gibi sistemler Avrupa lokasyonlu olarak faaliyet gösteriyor ve Türkiye ile hiç ilgileri yok. Kısacası denetimden muaf sistemler. 10-20-30 günlük paketler ile kısa sürede ciddi kazançlar veren bu sistemler ile kısa sürede insanlar kazanıyor. Risk oranları elbette çok daha yüksek fakat bu riski alanların çoğu kazanıyor.

Yatırım yapmakta en karamsar ve titiz olan ParaParala ekibi’de bu risk yönetimine ortak oldu. Ve test amaçlı bir miktar yatırım yaptık. Bu arada bu sistemlerden birçok kişinin geri dönüşüm aldığını da biliyoruz.

  • TAURİSE : Dünyanın birçok yerinde faaliyet gösteren bu sisteme her ne kadar riskli olsa da 243$ yatırım yaptık. Aynı şekilde ekip arkadaşlarımız ile birlikte totalde 4.000$ civarında bir yatırım yaptık. 243$ lık paketin karşılığı ise 20 gün sonra 97.2$ kar + 243$ anapara olarak geri dönecek.

Taurise Yatırım Yaptık

  • XMİNSTORE : Mining cihazları satan ve aynı zamanda madencilik yaptığını gördüğümüz şirketin Amerika kökenli bir firma olduğu belirtilmiş. Henüz çok yeni olan sistemin riskini göz önünde bulundurarak ilk yatırımcılardan birisi olduk. xMinStore birkaç gün önce faaliyetlerine başlamış cloud mining sistemidir. 0.3Bitcoin yani 11.430₺ civarında paket alımı gerçekleştirdik. Geri dönüşümü ise 0.45 BTC yani 17.150 civarında bir geri gönüşümü olacak 2 aylık süreçte.

xminstore yatırım yaptık

  • CYRİX : Taurise ile aynı mantıkta çalışan sisteme henüz test yatırımı yapmadık. Mevcut yatırımlarımızdan dönüşüm aldıktan sonra sistemler arasında sağlık durumlarına göre hareket ederek yatırımlara devam edeceğiz.

Bu ve benzer yolda ilerleyen yüzlerce sistem var ve insanlar ciddi bir şekilde ”Biz Ponziyiz” diye bağırmalarına rağmen bu sistemleri tercih ediyor. Üstelik gerçekten kazanıyorsunuz.

1 YORUM

Comments are closed.