Deli Baraj Giriş
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Delibaraj oyunu 22.11.2016 tarihinde projelendirmeleri yapılmış ve ocak ayı itibariyle kullanıma açılan bir baraj oyunuydu. Birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmış oyun yaklaşık 1 aydır bakımdayız uyarısı veriyor. Günde en az 3 defa açılmış mı diye kontrol ettiğimiz Delibaraj oyunu giriş sayfası bakımdan bir türlü çıkamadığını farkettik.

Delibaraj Neden Kapalı?

Oyunun sorunlarının başladığı ilk güne gidelim ve tarih bazında inceleyelim. Burada sizlere yansıttığımız notları sizlerde iyi bir şekilde kıyaslayın ve tutarsızlıkları görün! Size gönderi tam linkleri ile paylaşıyoruz. Eğer yolunuz savcılığa düşerse bu linkleri delil olarak kullanabilirsiniz.

4 Nisan 2017 : Hesaplarda bir takım karışıklıklar olduğu belirtilmiş ve 1200 kişiden fazla oyuncunun hesaplarının incelemelerinin devam ettiği belirtilmiş. Sorun olmayan kullanıcıların ödemeleri ”KESİN TARİH” belirtilmemek üzere ödenecektir diye belirtilmiş. Belirtilmemesinin nedeni hesapta para olmaması olabilir mi?

5 Nisan 2017 : Hesapların devam ettiği facebook sayfalarından tekrar paylaşılmış. Paylaşan yine aynı isim Burak Elçi..

7 Nisan 2017 : Sayfa duvarına yeni bir paylaşım var. Gelecek güncellemeler hakkında bilgiler var. Sonunda ise şöyle bir not düşülmüş

”Not : BDDK kuralları gereğince yapılacak incelemeler gereği sistemimiz bugünden itibaren maksimum 10 iş günü kapalı kalacaktır.Bununla ilgili bir mağduriyet yaşamamanız adına çekim talepleri bugün açılmıştır. Çekilen talepler sistem kapalı dahi olsa pazartesi günü hesabınıza yatırılacaktır. Delibaraj battı, kapatıp kaçtılar tarzındaki boş yorumlara itibar etmeyiniz.”

Buradaki cümleleri tek tek okuyarak düşünün. 2 gündür sistemde karışıklık var ve 3.gün itibariyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından incelemeler yapılacağı bildirilmiş. Banka neden hesabı incelemeye almış olabilir sizce? Cevabı basit. Önce detaylara bir göz atalım.

Delibaraj Oyunu Dolandırdı mı? Nedir Bu Hesaplara Bloke?

BDDK Neden Hesaba Bloke Koyar?

 • Herhangi bir devlet dairesine olan borçtan dolayı hesaba bloke koyulabilir. Fakat bu bloke borcunuz ile orantılıdır. 1000 tl borcunuz varsa ve hesabınızda 2000 tl varsa sadece borcunuz kadar bloke yersiniz. Yani 1000 TL her türlü kullanılabilir. Fakat bazı bankalara duruma göre düşük ihtimalde olsa hesabın tamamına bloke koyabilir.
 • Özellikle yurtdışı olmak üzere hesaba yüksek miktarlarda faturasız, kişisel gözüken yatırımlar varsa Banka hesaba bloke koyabilir, incelemeye alabilir.

BDDK tarafından hesaba bloke koyulduğunu belirten Delibaraj, bu açıklamadan 1 saat kadar sonra yeniden bir açıklama yapıyor.

”BİZİMLE ALAKALI BİR DURUM DEĞİL” bu cümle tamamen üyeleri suçlamayla alakalıdır. Sistem Türkiye Cumhuriyeti yasalarında bu şekilde işlemez! Eğer yasa dışı bir iş yapılıyorsa ve şikayetleri internet üzerinden almışsa Bilgi Teknolojileri Kurumu yani BTK tarafından tedbir koyulur. Eğer şikayetler bire bir başsavcılığa suç duyurusunda bulunulduysa soruşturma açılır ve soruşturma tamamlanana kadar ya müdahale edilmez yada tedbir koyulur. Burada sizleri kandırmaya yönelik bir çalışma yapıldığı açıkça ortadadır. Delibaraj Oyunu ile alakalı değilse oyunun hiçbir teknik veya ticari yanıyla ilgili olmayan üyeleriyle mi alakalı!

14 Nisan 2017 : Yeni bir paylaşım ile mobil uygulamadan falan bahsedilmiş. ”Sistem açılacak mı açılmayacak mı diye sorular sormayın. Aleyhimize konuşup, yorum yapanların bir cezası olacaktır”’ diye bir ibare mevcut.

Akıl var mantık var. İnsanları oyuna adapte edip, günlerini, emeklerini, paralarını aldınız. Size bu insanlar hesap sormayacakta kim soracak? 10 gün dediniz 19.gün bitti! Ne cezası vereceksiniz bobinlerinimi alacaksınız? Çok açık ve net! DELİBARAJ BÜTÜN HERKESE GEREKİRSE TEK TEK HESAP VERMEK ZORUNDADIR!

18 Nisan 2017 : 7 işgünü geride kaldı android uygulamayı yayınladık isteyen indirebilir diye bir paylaşım daha var. 21Nisan2017 de oyunun açılması bekleniyor sabırsızlıkla.

21 Nisan 2017 : Delibaraj oyunu kapalı. Beklenen açıklama ahlaksızca geldi. ”KAPATIP KAÇTI GİTTİ DİYEN KİŞİLER ALACAĞINI ALAMAYACAKLAR” ibaresini ahlaksızlık, ticaret anlayışından uzak, çoluk çocuğun kenar mahalle ağzından bir farkı kalmadı. Oyun adına açıklama yapan ” Delibaraj Burak Elçi ” her geçen gün kabalaşmaya devam ediyor. 7 Nisan’da ”Her hafta ödemelerini eksiksiz almalarına rağmen bizi şikayet eden kullanıcılar sebebiyle incelemeye alınıyoruz.” diyen Burak Elçi, 21 Nisan’da ”1 kuruş yatırım yapmamış insanlar ortalığı karıştırmaktan başka birşey yapmıyorlar.” diyebiliyor. Bir karar verin lütfen para yatıranlar mı, yatırmayanlar mı bu işin suçlusu? Yoksa o suçladığını üyeler mi? Yatırımlı ve yatırımsız oyun oynatmaya müsaade eden Delibaraj yetkilisi Burak Elçi(!) yatırım yapanlara, yapmayanlara, üyelere suç yükledin. Peki sen misin ak kaşık?

25 Nisan 2017 : Kaç 10 iş günü daha geçecek belli değil. Fakat dün yayınlanan açıklama oyunun tamamen akıbetini belirler gibi.  ”Bütün günüm vergi dairesinde geçiyor” diye bir ibare mevcut. Yahu akıl var mantık var. En başından belirtilse ya vergi borcundan dolayı kapalı olduğunu. Bu kadar insana hala ümit veriliyor. Üstelik üyeler suçlanarak! En başında da belirttiğimiz gibi bireysel şikayetler online ve savcılıktan olmak üzere iki şekilde yapılır. Online şikayetlerde haklı bulunursanız BTK siteye Tedbir koyarak kapatır. Savcılıktan yapacağınız suç duyuruları da aylarca sürebilir. 10 günde sonuçlanmaz. Nasıl bir bakım bu anlamak güç. Site 20gündür bakımda.

Anlaşılan o ki şahıs yada şirket adına ödenmemiş bir borç olduğundan resmi kurum bankaya tahakkuk üzerinde yazı göndermiş ve paraya tedbir alınması için bloke koydurulmuş.

Sonuç olarak Delibaraj kapalı. Ortada hukuki açıdan ihlal söz konusu olmadan insanların bireysel şikayetiyle banka hesaplarına bloke kolay kolay koyulmaz. Biz takip ettiğimiz süre içerisinde hoş karşılanmayacak durumları ve uyuşmayan cümleleri sizlerle paylaşmak istedik.

Bizim önerimiz Türkiye Cumhuriyeti kanunları ile hareket edin ve savcılığa konu ile ilgili olarak yapmış olduğunuz yatırımları ibraz ederek dava açın. Davanın oyundan daha çabuk sonuçlanacak gibi duruyor.! Delibaraj kapandı yada kapanacak demek zor şuan için. Açıkça güvendiğimiz bir oyundu fakat artık değil. İşler daha fazla sarpa sarmadan mahkeme yoluyla hakkınızı arayın. Sadece yatırım yapmış oyuncular değil, yatırım yapmadan oyuna dahil edilenlerde suç duyurusunda bulunabilir. Oyun sizi yatırımlı ve yatırımsız kabul etti!

Adresini ve iletişim bilgilerini bilmediğiniz için bilişim suçlarının tespit aşaması uzun bir süre sürebilir. Burak Elçi instagram profilinde bilgilerini herkese açık bir şekilde paylaşmış. Yazılım ve tasarım uzmanı olarak çalıştığı yer ortada. İlgili kişiler google arama moturundan ilk sayfada bulabilir.

4 YORUMLAR

 1. bizde oyun açmayı düşünüyoruz ama sizin gibi karalayan blok sayfaları cok biz yaptıgımız hesaplara göre hiç bir şekilde zarar etmemeyi planlıyorduk ama böle bi yandan çiftlik bank bi yandan sizin gibi blogcular karalama politakası paylaşmışlar sizde zaten adsenseden kazanıyorsunuz

  • Bizim politikamızda karalamak yok. Sitemizde Adsense reklamlarıda yok. Delibaraj Oyunu Burak Elçi ismiyle para toplayarak yasadışı bir tavır sergilemiştir. Bizler iyi kötü her eleştiriye bile cevap verip onaylıyoruz. Fakat onlar eleştirdiklerinde engelliyorlar. Korkaklar çünkü. Evet oyununuzu açın ve şirket bilgilerinizi paylaşın tanıtalım. Aksi takdirde dolandırdı mı değil dolandırıyorlar deriz! Açık ve NET

 2. Bu tarz sitelerin olması gerekiyor ki oyunlardaki açıkları dolandırıcılıkları eksikleri bizlere sunabilsinler bizlerde buna göre tedbir alalım veya dikkatli olalım ona göre yatırım yapalım yada yapmayalım ayrıca sizide bir oyun kurucusu olarak düşünür isek piyasadaki durumdan haberiniz vardır ve binlerce kişi bu oyunlar yüzünden mağdurda olabiliyor bu yüzden karalama sayfasından daha çok bilgilendirme blok/site olarak görülmesi gerekiyor siz oyun açmayı düşünebilirsiniz eğer ki kendinize bu kadar çok güveniyorsanız ve oyunun arkasında iseniz zaten bu tarz siteler sizi karalamak yerine güvenirlilik konusunda üst sıralara taşıyacaklardır,,, ben buranın avukatı da değilim site ile hiçbir bağımda yok ama gerçekler bazen açık ve nettir bu yüzden gerekli yorumları yapmadan önce düşünmek gerekir diye düşünüyorum

  • Kesinlikle hiçbir oyun sitesi hakkında karalama kampanyaları yürütmüyoruz. Aksine sadece sorguluyoruz, eleştiriyoruz. Delibaraj hakkında söylediklerimizin tamamı eleştirimizdir. Gözle görülen saçmalıklarıdır. Bu açıkları soru halinde onlara sorduğumuzda engellendik ve sayfalarında karalandık. Lakin birçok takipçi bize inanmayı tercih etti ve yatırımlarını alıp kaçtı oradan. Deliteklif ile toparlamaya çalıştılar ama başarılı olamadılar.

   Yaklaşık 2 aydır aktif bir şekilde hizmet veriyoruz ve birçok sahtekar oyunun önünü kesmeyi başardık. Bizleri destekleyen, söylediklerimizi dikkate alan üyelerin neredeyse tamamı mutlu. Şurada yaptığımız eleştirileri hiç kimse yapmıyor. Keşke yapacak birkaç site daha açılmış olsa.

   Son olarak ParaParala oyun açsın diyen birçok arkadaşımız mevcut. Bizim kendimize oyun açmak konusunda güvenimiz yok. Başkaları gibi sektöre giriş yapıp insanlardan yatırım alarak oyun faaliyetlerini yürütmek bize yakışmaz. Eğer bir oyun kuracaksanız köşede sizi birkaç sene sorunsuz götürecek birikiminiz olması gerekir. Bizim köşede birikimimiz yok nasıl güvenelim kendimize? Şuan bir oyun kursak 5-6 ay sonra çökeriz. Bu yüzden gerek duymuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz