Cüceler Kapandı mı
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Şubat ayından itibaren hizmet veren Cüceler oyunu dün akşam itibariyle erişim sorunu yaşanıyordu şuan siteye erişimler durdu. Cüceler kapandı mı? Bu günün en fazla sorulan sorusuydu.

Cüceler Oyunu Kapandı mı?

Oyun kapanmadı öncelikle bunu söyleyelim. Birkaç dakika öncesine kadar oyunda sorun vardı doğru. Dün akşamdan beridir bir çok kişi oyuna giriş yapamazken bir kısmımız girebiliyordu. Aşağıda görmüş olduğunuz ekran görüntüsü sizlerden gelen cüceler giriş sorunu sonrasında tarafımızca çekildi. 21:33 ‘te aldığımız bu ekran görüntüsünden sonra Cüceler oyunu yönetimini aradık.

Cüceler

 

Cüceler yönetiminden Harun Aydemir ile yaptığımız telefon görüşmesi esnasında dünden beridir giriş sorunu olduğunu ve bazı kişilerin giriş yapamadığını, bir takım teknik ve güvenlik önlemleri üzerine konuşurken tam o anda site kontrolden çıktı. Şuan henüz net belirlenemeyen nedenden dolayı siteye erişimler kapandı. Bu kapanış teknik bir sıkıntı olup oyun yönetimi müdahalesi olmamıştır. Tam telefon ile görüşme yaptığımızda alınan giriş hatasına baktığımızda sadece iki şey aklımıza geliyor. SSL sertifikasından kaynaklı yönlendirme hatası veya dün akşam gerçekleşen saldırı sonrasında alınan bir hasar.

Dün Gece Çok Ciddi Saldırılar Oldu

Dün akşam üzeri ParaParala.com dahil olmak üzere binlerce site genel saldırıya uğradı.  Türkiye lokasyonlu birçok siteye yapılan saldırılarda anti ddos ve sunucu koruması olmayan birçok site hasar gördü. Saldırılar yaklaşık olarak 35 dakika kadar sürdü ve bu süre zarfında sitemiz cloudflare bekleme moduna geçerek saldırıların bitmesini bekledi.

Cüceler oyunun yeniden açılacağı konusunda bir tereddüt yok. Yönetim şuan yazılım firmasına ulaşarak sorunun giderilmesi için çalışmaları başlatacak. Geçecek süre içerisinde panik yapmanıza, tedirginlik yaşamanıza gerek yok. Bu teknik bir sorundur. Ve düzelmeyecek bir yanı yok. Yaşanabilecek tek sıkıntı birkaç günlük yada birkaç saatlik veri kaybı olabilir. Merak etmeyin onunda telafisi yapılır.

7 YORUMLAR

  1. MERHABALAR CUCELER OYUNUNA 25 TL YATIRDIM AMA NE GERİ DÖNÜŞ NE DE PARA İADESİ YAPTILAR.TELEFONDA 3-4 GÜNDÜR KAPALI. GALİBA DOLANDIRICILAR

    • Dolandırılmadınız. Oyun yönetimi ile bugün görüştük. İş bağlantılarının Yurtdışı faaliyetleri için ülke dışındalar. Oyunun facebook sayfasından yazarsanız sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz. İade talep ettiyseniz paranız geri yatacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz