Çılgın Çiftlik Oyun Oyna Para Kazan
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Atakhan Bilişime ait olan Çılgın Emlak, Çılgın Çiftlik, Çılgın Menajer ve Çılgın Zombiler oyunları kapandı. Öyle bir detay var ki bunu sizlerle paylaşmamız gerekiyor! Bu bir inceleme değil ama dikkatimizden kaçmayan bir detaydır.

Bu Dört Oyun Yeni Oyunlarla Mı Karşımıza Çıkıyor?

Oyunların aniden kapanması ile birlikte biraz maziyi kurcalayalım dedik. Ve aynı oyun yönetimine ait sihirlibahcem oyununun kayıtlarına baktık. Çılgın Çiftlik Sayfasında ki reklamlar dikkatimizi çekti.

Bu Kadar Tesadüf Olabilir mi?

Çılgın Çiftlik fan sayfası üzerinde reklam adı altında bir takım oyunları yayınladı. Reklam elbet olabilir. İlginç bir tesadüf ki bu oyunlardan birisi olan Zengin Çiftçiler ile facebook üzerinden bir görüşme yaptık. Oyunun Atak bilişim limited şirketi 2016 olarak vergi kaydı olduğu söylendi. Doğrulayamadık ayrı bir konu. Çılgın Çiftlik sayfasında reklamı yapılan diğer oyunlara baktığımızda tesadüfler devam etti.

Atakhan Bilişim ile Atak Bilişim isim benzerliği olabilir. Fakat Atakhan Bilişimin, Atak bilişim oyununun reklamını yapması siz ne ayaksınız? sorusunu akıllara getiriyor.

Bir diğer ilginç tesadüf şu ki, Atakhan bilişime ait olan ve kapanan sihirli bahcem oyunu ile Zengin Çiftçiler oyunu aynı sunucuda barındırılıyor! Kıbrıs merkezli Alastyr domain ve hosting şirketine ait olan sunucularda barınmaları da biraz fazla tesadüf değil mi?

İşi biraz daha genişletelim öyleyse! Bu tesadüfler bitmez. Birilerinin bu oyunları bozması gerekir.

Çılgın Çiftçi Sayfasında Yer Alan Diğer Reklamlar!

Facebook sayfasında yapılan diğer oyun reklamlarına bakalım. Para Madenim ve Para Fabrikam oyunları. Çılgın çiftçiler yani atakhan bilişim reklam diye paylaşmış. Ne ilginç ki bu oyunlarda aynı sunucular üzerinde barınıyor! Dolayısıyla kafalarda yeni sorular oluşuyor. Sayfa da birçok kişi yorumlarda bunların yaptığı hiç bir reklama inanmayın dolandırıcı bunlar şeklinde ifadeler mevcut.

Biz bu oyunları yakın takibe alıyoruz. Ve çok kısa süre içerisinde oyunlar hakkında incelemelerimizi yayınlayacağız.

Sizlere önerimiz

Şirket bilgileri teyit edilene dek,

Zengin Çiftçiler, Para Madenim ve Para Fabrikam Oyunlarından uzak durun! Tesadüflerin ekran görüntüleri aşağıda! Göreceğiniz üzere hepsi aynı sunucuyu kullanıyor. Bir diğer detay ise Çılgın Menajer, Çılgın Zombiler, Çılgın Çiftlik ”Sponsoring Registrar IANA ID: 839” yani aynı domain bayisinden isimler tescil ettirilmiş. Bu kadar detay bizden sorgulamadan, sormadan, ikna edici bilgiler edinmeden GÜVENMEYİN!

 

         

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz