Çiftlikbank 4 tutuklama daha
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Çiftlikbank soruşturması birçok şehirde Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülürken yapılan baskınlarda 4 kişi daha gözaltına alınmıştı. Yaklaşık 3 gündür soruşturmada olan zanlılar sorgu sonrası çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Sıla Aydın ve Cemal Çolak’tan sonra tutuklama sayısı yeni tutuklamalar ile birlikte 6’ya yükseldi. Soruşturma gizlilik kapsamında devam ediyor.

Çiftlik Bank Tutuklama İşlemleri Artıyor

İlk olarak Cemal Çolak isimli şahsın şirkette güvenlik görevlisi olduğunu belirtmesiyle başlamış, şirket yönetim kurulunda olduğu anlaşılmıştı. Yanıltıcı bilgilerin ardından Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sevkedildiği mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

2. Tutuklama Sıla Aydın (Soysal) avukatı ile birlikte Geyve Cumhuriyet Başsavcılığına gidip teslim olmuştu. Ses kaydında bir kuruş para almadığını söyleyen Sıla Aydın, SPK raporunda 1.7milyon tl hesabına geçtiği anlaşılmış ve sonrasında durumu kıvırarak villa parası demişti.

Bursa, Manisa ve Çanakkale’den Ü. G., S.A., S.A.E. ve E.T olmak üzere 4 kişi ise 3 gün önce Sakarya’ya getirilmişti. Sorguların bitmesiyle birlikte bugün çıkartılan sanıklar tutuklandı.

Edindiğimiz bilgilere göre tutuklananlardan birisi Fame Game Manisa / Akhisar şube yetkilisinin Ünsal Gökçe olduğu öğrenilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz