ÇiftlikBanka Operasyon
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Türkiye genelinde onbinlerce insanı dolandıran ÇiftlikBank ile ilgili her geçen gün taze gelişmeler yaşanıyor. Sakarya merkezli yürütülen soruşturmada Türkiye genelinde 6 il’de 19 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Yapılan operasyonlarda gözaltıların olduğu bilgisi geliyor.

ÇiftlikBank Soruşturmasında 6 il’de Operasyon

Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, emniyet birimleri İstanbul, İzmir, Bursa, Çanakkale, Balıkesir ve Malatya ‘da eş zamanlı olarak başlattığı operasyonda gözaltıların olduğu belirtildi. 6 şehirde 19 adrese gerçekleştirilen bu baskınlarla birlikte net bilgilerin elde edilmesi şuan için mümkün gözükmüyor. Savcılığın gizlilik kararı koyduğu dosyada yeni bilgiler geldikçe aktarılacaktır.

Savcılıktan Dosyaya Gizlilik Kararı

ÇiftlikBank dolandırıcılığı üzerinde soruşturmayı yürüten Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili gizlilik kararı verdi. Diğer yandan, çiftlik banka ait farklı illerinde bulunan mallarına el konulduğu, çok sayıda mağdurun da konu ile ilgili emniyete ve savcılıklara şikayette bulunulduğu öğrenildi. Dosyada gizlilik kararı bulunan soruşturma çok yönlü devam ediyor.

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde Çiftlik Bank Mavi Yumurta Damızlık Tesisiyle ilgili Kaymakamlığın, “usulsüz faaliyet yürütüldüğü” yönündeki şikayeti üzerine Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında Çiftlik Bank Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Çolak (35), şirketin sahibinin eşi Sıla Aydın ve H.T. tutuklanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz