Cudi Cumhur
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

ÇiftlikBank soruşturması devam ederken kırmızı bülten araması çıkan isimler tek tek yakalanmaya başladı. Birçok hapsin olduğu ve her geçen gün yeni bir gelişmenin çıktığı soruşturmada kilit isim ve şirketin yazılımcısı Cumhur Yurdakul İstanbul Maltepe’de yakalandı.

Çiftlik Bank Cumhur Yurdakul Yakalandı

Piramit sistemlerin en büyük vurguncularından birisi olarak onbinlerce insanı dolandıran Çiftlik Bank’ın kilit isimlerinden birisi olan Cumhur Yurdakul İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile gerçekleştirilen operasyon kapsamında yakalandı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından tespit edilen adrese yapılan baskında gözaltına alınan Cudi lakaplı yazılımcı sorguya alındı.

ÇiftlikBank Cumhur Yurdakul Kimdir?

Çiftlik bank yazılımının mimarı olan Cumhur Yurdakul Çiftlik Bank’ın kilit isimlerinden birisiydi. Mehmet Aydın ‘ın sağ kollarından birisi olan Cumhur Yurdakul ‘un şirketten çok ciddi kazançlar elde ettiği bilgisini aylar öncesinden almıştık. Almış olduğumuz bir diğer bilgide şirketin kazancının %2 ‘si Cumhur Yurdakul’un kasasına akıyordu.

Şirketin yazılım ekibinde ilk isim olarak bildiğimiz Cudi Cumhur, Mehmet Aydın ile daha öncesinde Arjantin gibi bir çok ülkeye beraber gittiği de bilinmektedir.

Mehmet Aydın’ın ParaParala ‘yı 2milyon ₺’lik dava açacağım diye yaptığı gösterişte arabulucu olarak Cumhur Yurdakul kendisine ulaşmamızı istemiş ve bize bir Arjantin numarası bırakmıştı. O numara ile Cumhur Yurdakul ile irtibat kurduğumuzda Mehmet Aydın’da Arjantin sınırları içerisindeydi. Şirketin tombalak SEO ‘suna böylesine yakın bir ismin bir sonraki durağının cezaevi olduğu düşünülebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz