Mehmet Aydın Fetö
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Çiftlik Bank dolandırıcılığında her geçen gün bir yeni haber çıkarken umulmadık noktalardan kimsenin bilmediği detaylarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Basında çıkan haberlere göre 80 bin kişiyi dolandırıp 511 milyon tl vurgun gerçekleştiren Mehmet Aydın‘ın Fetö sanığı iş adamı ile 12 milyonlık arsa ticareti yaptığı ortaya çıktı.

FETÖ Sanığı İle 12 Milyonluk Ticaret

BURSA’da 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının ardından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan, daha sonra etkin pişmanlık yasasından yararlanarak serbest kalan; hakkında 10 ile 20 yıl arasında hapis istemiyle davası devam eden eski BTSO yönetim kurulu üyesi iş insanı E.A. ile ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı. Mal varlığı üzerinde tedbir bulunan fakat 18 Ocak tarihinde Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, mal varlığının üzerindeki tedbir kaldırılan E.A. kararla birlikte 80 bin kişiyi dolandırarak sırra kadem basan Mehmet Aydın’ın kurduğu Çiftlik Bank’a 12 milyonluk arsa sattı.

Tedbir 18 Ocak’ta Kaldırılmış

FETÖ sanığı olduğu bilinen ve FETÖ/PDY kapsamında mal varlığına tedbir konularak tutuklanan Bursalı iş adamı E.A. etkin pişmanlık yasasından faydalanarak serbest bırakılmıştı.

Serbest kaldıktan sonra uzun bir süre mal varlığı üzerindeki tedbir devam eden E.A. hakkında, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yeniden tutuklanma talep edildi. Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dönemin valisi ile aynı dosyada adı geçen ve yargılaması devam eden E.A.’nın 18 Ocak’ta görülen davada birçok sanıkla birlikte mal varlığı üzerindeki tedbirin kaldırılmasına karar verildi. Mahkeme heyeti aynı duruşmada Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın E.A.’nın hakkında istediği yeniden tutuklama talebini de reddetti. Mahkemenin ret kararına aynı mahkemenin savcısı Ömer Akıncı’dan itiraz geldi. Savcının itirazı bir üst mahkeme olan 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görüşüldü ve E.A.’nın da aralarında bulunduğu 4 iş insanı ev hapsine mahkûm edildi.

12 Milyona Arsa Sattı

Ev hapsine mahkûm edilen E.A., mal varlığı üzerindeki tedbirin kaldırılmasıyla birlikte ticari faaliyetlerine yeniden başladı.

E.A., 80 bin kişiyi 511 milyon dolandırarak Uruguay’a kaçan Fame Game Hayvancılık Ticaret ve Sanayi AŞ bünyesinde hizmet veren Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’a arsa sattı. Satış işlemleriyle ilgili ortaya çıkan tapu senedinde E.A.’nın sahibi olduğu Bursa’nın İnegöl ilçesine bağlı Sungurpaşa Mahallesi Yıvgınlık mevkisinde bulunan arsasını Akel Grup Tekstil Gıda İnş. San.Tic. AŞ olarak 12 milyon 372 bin 789 liraya Çiftlik Bank’ın bağlı olduğu Fame Game Hayvancılık Ticaret ve Sanayi AŞ’ye sattığı tespit edildi.

Satışın şubatın ikinci haftasında gerçekleştiği ve E.A.’nın söz konusu parayı da teslim aldığı öğrenildi.

3 YORUMLAR

  1. Ayrıca paraparala Ciftlik Bank Hakkında yorum yaptı mı ? diger oyunlar hakkında yorum yaptı güvenilir degil yakında kapanır demişti. çiftlik bank kapanır mı ? güvenilir degil diye uyarmamıştı bunu neden söylemedi bize 🙂

  2. Bu Çiflik bank yüzünden bütün sistemler denetlemeye girdi dürüst sistemlere de güven kalmadı ALLAH senin belanı versin mehmet bu dünya da sana rahat yok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz