Çiftlik Geliri Giriş Sayfası
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

DİKKAT! ÖNEMLİ UYARI


Ukash İnternet Hizmetleri Adı Altında ki 

Çiftlik Geliri ve M.bank Oyunları Ödeme Yapmamaktadır. Ödeme Yapıldı Uyarılarına İtimat Etmeyin! Sistem Açık Ama Ödemeler Yapılmamaktadır.

 

BU OYUNLAR PİYASAYI DOLANDIRMIŞTIR!


 

Çiftlik Geliri oyunu son zamanlar yaptığı değişikliklerle tepkiler doplamaya başladı. Bu tepkilerin nedenlerini inceleyelim ve fikrimizi belirtelim istedik. Öncelikle çok kısaca Çiftlik Geliri oyunundan bahsedelim.

Çiftlik Geliri 2017 yılında EBI INCORPORATION LTD 20-22 Wenlock Road, London, England, N1 7GU iştiraki ile  kurulan ve internet üzerinden, iş yerinizde, evde ve mobilde oynayabileceğiniz bir çiftlik oyunudur. Oyunun amacı tavuk alıp, yumurta üretmek ve ürettiğiniz yumurtaları oyun içerisinde satarak gerçek paraya dönüştürmenizdir. Oyuna başlayan üyelerimize oyun para birimi olan 1500 kredi hediye edilir. Bu kredi ile ” DomDomTavuğu ” alarak üretime başlayabilirsiniz. Daha fazla kazanmak için kredi satın alabilir ya da referans bağlantınız ile arkadaşlarınızı oyuna davet ederek üye olan arkadaşlarınızın üretiminden %10 oranında arkadaşlarınızın bir kaybı olmadan yararlanabilirsiniz.

Çiftlik Geliri Para Çekme

Oyundan para çekmek istediğiniz zaman sizlerden artık 5 TL para kesilmektedir. Bu kesintiyi yüksek bulmanız çok normal. Başka siteler 2-3 tl keserken Çiftlik Geliri oyunu 5 tl kesmeye başladı. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bütün popüler oyunlar minimum çekim talebini 40, bazı siteler 100 TL kesmeye başladı. Bunun nedeni belli.

Alt limite ulaşan kullanıcıların %95 i çekim talebi veriyor. Çiftlik geliri oyunu çok kolay ve güzel para kazandırıyor. Dolayısıyla 1 günde 20 TL alt limite ulaşan da var 2 yada 3 günde bu alt limiti tamamlayan da var. Aynı kişiler neredeyse her gün çekim talebi vererek sistemi zarara uğratıyor. Burada izlenilmesi gereken birkaç yol vardı.

Bu yollardan birisi 20 tl lik çekim taleplerini minimuma indirmek için 5 tl işlem ücreti olarak güncellendi. Ve son birkaç gündür şirketin bu yorucu ekstra uğraşı azaldı. Yeni bir whatsapp hattı ile ekstra hizmete zaman ayırmaya başladı.

Yada çekim talebinde ki işlem ücreti yine aynı kalacaktı bu kez minimum çekim talebi 100 TL olacaktı. Bu durum 20bin üyenin büyük bir kısmını etkileyecekti. Bu yüzden minimum çekim talebinde değişiklik yapılmadı. Fakat ilerleyen günlerde minimum çekim talebinin 50 TL olacağını da öğrendik.

%18 KDV Kesintisi Neden Var?

Satılan fiziksel yada sanal ürün yasal olarak %18 KDV uygulanır. Burada bir çoğunuzun gözünden kaçan bir durum var. Bir bakkala gidip bir ürün aldığınızda bakkal size ürünü yedikten sonra gelin KDV uygulayalım demez. Satın aldığınız an itibariyle KDV uygular. Çiftlik Geliri oyununda ise bakiye yüklerken değil, çekim talebi yaparken kesiyorlar. Bu da aslında bizler açısından daha iyi. Ekstra %18 ile başlıyoruz. Yatırımsız üyelerden neden kesiliyor diye soruyorsanız zaten başladığımızda bize hediye kredi veriliyor. Bu kredinin KDV ve maaliyetini şirket karşılıyor.

Yatırımlı ve Yatırımsız Üye Yatırım Limitleri

Oyunda yatırımlı ve yatırımsız üye olarak iki farklı statü bulunuyor. Yatırımlı üye olmak için minimum 200 tl yatırım yapmış olmanız gerekiyordu. Şimdi 500 TL alt yatırım oldu. Bu durum bazılarınızın canını sıkabilir fakat sistemde bu durumdan etkilenen 20 kişi bile olmadığı belirtildi.

Ödeme Talebi Günleri Güncellendi

Haftanın her günü çekim talebi verebiliyordunuz. Artık veremiyorsunuz. Perşembe ve Pazartesi günleri arasında taleplerinizi oluşturuyorsunuz. Salı günleri kontrol ediliyor ve Çarşamba günü ödemeleriniz yapılıyor.

Çiftlik Geliri Oyunu En Popüler Oyun

Birçok oyun var fakat aralarında kuşkusuz en popüler olanı Çiftlik Geliri. Güzel para kazandırıyor. Kısa bir süreli aksaklıktan sonra yeniden toparlanan oyun ödemelerini eksiksiz bir şekilde yapmaya devam ediyor. Aslında oyunda bir sorun yok. Değişiklikler var. Çok az kişinin etkilendiği bu değişikliklerde oyun yönetiminin yapmış olduğu hatalı bir şey olduğunu düşünmüyoruz. Her oyunda olduğu gibi onlar da sistemin işleyişine göre değişiklik yapma haklarını üzerlerinde taşıyorlar.

4 YORUMLAR

  1. Sayın Paraparala sitesi, öncelikle tüm analizleriniz çok teşekkür ediyorum. Sitenizi aktif olduğundan beri takip ediyorum diyebilirim. Gerçekten başarılısınız. Bu zamana kadar sadece okuyucu olarak sitenizi takip ediyordum. Ama sizin sayenizde çiftlik geliri adlı siteyle tanışıp yatırım yaptıktan sonra, sitede ki sürekli değişen kurallara rağmen, (kullanıcı zararına uygulamalar) hala bu site hakkında bu kadar olumlu yorum yaptığınızı görünce o üye olup yorum yazmaya karar verdim. Bu kadar başarılı analizlerinizin tek istisna sitesi Çiftlik Geliri. Değişiklik güzel bir şeydir, herkesin yararına olduğu sürece. 1)Şuana kadar çiftlikgeliri adlı sitede yapılan değişimlerin % kaçı kullanıcı yararına? Belki aklınıza direkt sms aktivasyonu gelebilir ama değil, o da değil. 7-24 reklam mesajı almaya mecbur muyum ben? Daha önce bu konuyu facebook sayfalarına mesaj attım. Beğenmiyorsan kullanma dedi ya. Ciddi ciddi bunu dedi. Telefonla siteye kaydımı onayladım diye sürekli beni sms’lerle taciz etmeyi kendisine hak görüyor. 2) Çekimlerden 5 Tl ücret alınması: bazı kullanıcıların çok çekim talebi verdiği için, bu limitin olduğunu söylemişsiniz ama bu çok saçma.(Bu dediğim size değil, biliyorum ki o site size ne dese, sizler de onu bize aktarıyorsunuz.) Mimimum çekim talebini 20 Tl’ye düşürüp eft/havale ücret kesintisi yükselteceğine, minimum çekim talebini 50 Tl yapıp, ücreti yine 2 Tl yapsınlar. 3) Birde şu Kdv kesintisi için yaptığınız yorumu keşke hiç görmeseydim. Çiftlik geliri her çekimden %18 Kdv kesintisini yapacağını kesinlikle belirtmeliydi. Bu kullanıcıyı yanıltmaktır. Bir defa bunu bilsem siteye yatırım yaparken 5 defa düşünürüm. Bilmem farkında mısınız ama bu kesinti her çekimde, hemen hemen 5’te 1 eksik para yatması demek. Ki bu Kdv kesintisi adı altında eksik yatan paranın, gerçekten Kdv için kesilip kesilmediğini bile bilmiyoruz. Ek olarak birde 5 Tl işlem ücreti de var. Bence bu site, size eksik bilgiler veriyor. Bakın bu site hakkında ki şikayetler sandığınız kadar az değil. Yönetimi çok katı. En ufak bir eleştiride hemen ban atıyorlar. Bunları bilmeniz gerek. Mesela bu siteyle ilgi bir WhatsApp gurubu açtık, orda fikirlerimizi, taktiklerimizi paylaşıyoruz ama korkudan herkesi gruba ekleyemiyoruz. Biliyorum ki, yönetim bunu bilse buna da izin vermez. Sizin referans olduğunuz bir siteye gözüm kapalı yatırım yaparım ve de yaptım. Çok şükür ki onlarda bir sorun çıkmadı. Ama bu siteye bu kadar çok güvenmeniz ve bu kadar yüksek puan vermeniz beni çok şaşırtıyor. En ufak bir eleştiride yorumu silip, kullanıcıyı engelleyen hiçbir siteye güvenmem ben. Ve maalesef çiftlik geliri isimli site böyle. Lütfen Paraparala yönetimi, bu siteye “Gerçek kullanıcıların” yaptığı yorumları dikkate alarak değerlendirin.

    • Kullanıcı yararı veya zararından bahsetmiyoruz ki. Bütün oyunların değişiklik yapma haklarını kabul ederek bu oyunları tercih ediyoruz. Bütün sözleşmelerde şirket dilediği gibi değişiklik yapma hakkına sahip. Biz bunu en başından kabul ettiğimiz için kendimizi savunabilecek bir durum bırakmıyoruz. Yönetimin aslında çok katı olmadığını biliyoruz. Sadece whatsapğ ve facebook sayfa yönetimi böyle. Çiftlik Geliri personel arıyor kurumsal hizmet verebilecek. Ama bulamıyorlar. Bizde eleman baktık, sorduk ve soruşturduk bulamadık. Eğer bulabilseydik ilk şartımız eski destek ekibinin tamamen bu işten uzaklaştırılması olacaktı.

      KDV için kesilen kesintiler için bir bilgi bekliyoruz. Oyun yönetimine belirttik. Muhasebeden bu konu ile ilgili evraklar gelecektir.

  2. Kdv kesintisi için evraklar geldi mi? Birde bu Kdv kesintisi milkabank sitesinde yok. Orda sadece 5 Tl işlem ücreti var. Ek olarak, çiftlik geliri sitesinde de bu kdv kesintisi her üyeye yapılmıyor. Anlaşılan kafalarına göre kesinti yapıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz