Çiftlik Bank Kaçtı mı
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Günlerdir spekülasyon haberler ile sarsılan Çiftlik Bank hakkında Milliyet’in haberine göre şirket CEO’su Mehmet Aydın şirketi sessiz sedasız devredip gitti. Son bir aydır çıkan haberleri şirketin bilerek çıkarttığı ve kaçış için bir bahane yarattığı düşünülüyor. 2018 ‘i göremedn spekülasyon haberlere konu olan Çiftlik Bank şikayet konularında da son zamanlar aşırı bir artış ile boy göstermişti.

Şikayet Var Yılın Son Aylarında Coştu

Türkiye’nin resmi şikayet kanallarından birisi olarak bildiğimiz ve tüketici haklarını savunan sikayetvar.com üzerinde de 680 şikayetin olduğu gözüküyor.

Çiftlik Bank Şikayet

 

Çiftlik Bank Şikayet GrafiğiÇiftlik Bank şikayet konularında oldukça ciddi bir artış yaşıyor. Üyelerin yapmış olduğu şikayet konularına bakarsak bu şikayetlerin büyük bölümünün ödeme alamadıkları, cevap vermeyen müşteri hizmetleri, hesaba yatan paraların oyuna yansımadığı üzerinedir. Son 4 aylık şikayet konularına baktığımızda Eylül ayında 14 şikayet alan şirketin Ekim ayında 51 şikayete ulaştığı gözüküyor. Kasım ayında şikayet konularında çok ciddi artış olduğunu ve 167 şikayete ulaştığı gözüküyor. Aralık ayının henüz bitmemesine rağmen 424 şikayet sayısına ulaştığı Çiftlik Bank şikayet var sayfasında gözüküyor. He geçen ay 3 katı artış göstererek ilerleyen şikayet sayılarının ardından birçok Çiftlik Bank yorumları haber sitelerinde yer alan haber metinlerine konu olmaya başladı. Mağdurların sesini duyurmak için kurulan ciftlikbankmagdurlari.com sitesinin de kullanıcı şikayetlerini konu edinmesi üzerine siteye tekzip gönderildiğini ve yayın haklarının durdurulması için domain şirketine ulaşıldığını öğrendik.

Bugün Milliyet Gazetesinin haber sitesi üzerindeki haber içeriği ise şu şekilde.

Çiftlikbank’ta olay! Devredip çıktı

Binlerce kişinin para yatırdığı şirketin sahibi şirketteki hisseleri devretti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı`nın suç duyurusunda bulunmasının ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı`nın da inceleme başlattığı Çiftlik Bank’ın 25 yaşındaki CEO’su tek başına elinde tuttuğu şirketi sessiz sedasız devretti ve müdürlükten ayrıldı.

Sözcü gazetesinden alınan haberin içeriği ise çok daha vahim.

Çiftlik Bank Kaçtı başlığını manşetine taşıyan Sozcu.com.tr haber detayları ise şöyle;

İki bakanlığın operasyon için harekete geçtiği sanal çiftlik oyunu Çiftlik Bank’ın sahibi 25 yaşındaki Mehmet Aydın şirketteki hisselerini devretti ve şirketle tüm bağını bitirdi. Kurdukları sanal sistemle yüksek kar vaadi karşılığında vatandaşlardan para toplayan Çiftlik Bank önce Bursa’da olan şirket merkezini 23 Ekim’de İstanbul’a taşıdı.

Ardından şirketin sahibi Mehmet Aydın’ın şirketin 15 milyon TL sermayesine tek başına hakim olduğu ortaya çıktı. Aydın, 22 Aralık’ta elinde tuttuğu şirket hisselerini Fame Game Hayvancılık Sanayi isimli şirkete devretti devir işlemi bugün Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlandı. Bu şirketin sahibi olarak ise merkezi Kıbrıs’ta bulunan Famegame Software LTD görünüyor. Şirketin tek sahibi ve CEO’su olan Aydın’ın tüm hisseleri devretmesinin ardından yönetici müdürlüğü de bitmiş oldu.

215 MİLYON TL SERMAYENİN SAHİBİ OLAN ŞİRKETİN SERMAYESİ 10 BİN TL

Operasyon düzenlenen Çiftlik Bank’ın asıl sahibi resmi kayıtlarda Kıbrıs’ta kurulu olan Famegame Sofware LTD olarak görünüyor. Bu şirketin sermayesi 10 bin TL. Ancak bu şirketin sahibi olduğu Türkiye’de kurulu olan Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin sermayesi 200 milyon TL. Fame Game ise sermayesi 15 milyon TL olan Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Ticaret Limited isimli şirketin sahibi oldu. Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Ticaret Limited şirketi de Çanakkale Dora Gıda Ticaret Limited şirketinin sahibi olarak görünüyor.

İNCELEMELER SÜRÜYOR

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri, Çiftlik Bank ile ilgili kapsamlı olarak başlatılan müfettiş incelemesinin sürdüğünü, incelemelerde 2 ortak firmanın daha ortaya çıkarıldığını ve iddia edilen 80 şarküteriyle ilgili de araştırma yapıldığını söyledi. Müfettişlerin inceleme sonucunu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’ne iletildikten sonra Reklam Kurulunu da direkt toplantıya çağırıp, uygunsuz görünen durumlar saplanırsa cezai işlem uygulanacağı kaydedildi.

Kaynak : sozcu.com.tr/2017/ekonomi/son-dakika-ciftlikbankta-olay-devredip-cikti-2150690/

2 YORUMLAR

  1. Kaçar sıkıştığında kaçıp gider. Yaptığı işin dolandırıcılık olduğunu kendiside biliyor. Yapacak bir şey yok yatırım yapanlar düşünsün. Aylar öncesinden uyarıldı bütün yatırımcıları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz