ÇiftlikBank Anasayfa
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Çiftlik Bank bir yıldır faaliyette olan gerçek ticaret yapan oyunlardan birisidir. Yaptıklarından çok davranışları ile karşımıza çıkan oyunun güven oyu tarafımızca tamamen erimiştir. Çiftlik Bank güvenilir mi? Bunun kararını sizler verebilirsiniz.

Çiftlik Bank ParaParala Güven Oyu Bitmiştir

Sizlerle bu yolun en başında buluştuğumuzda oyuncuların ve marka değeri olan şirketlerin değerlerine sahip çıkacağımızı belirtmiştik. Haksız rekabet ve sahtekar tutumları hiçbir zaman savunmayacağımızı söylemiştik. 4 ayı geçen bir sürede Çiftlik Bank ParaParala gözünde neredeydi nereye geldi? İşte tüm detaylar..

Çiftlik Bank ve ParaParala

Oyunun ilk incelemesini ve analizi 01.04.2017 tarihinde yapmıştık. İçeriğimizde güven oranı yüksek cillop gibi bir şirket vardı karşımızda. Oyunun bütün puanları %90 ve üzeriydi. ParaParala ortalaması %92 puandı.. Halen içeriklerin güzelliğini, cillopluğunu görebilirsiniz. Fakat puanlama sistemlerimiz içeriklerden bağımsız bir şekilde işlemektedir. İçerik güzel olabilir lakin hemen altındaki puanlar düşük olabilir. Zaman içerisinde Çiftlik Bank neden puan kaybetti?

 1. Şirket bazında Türkiye’nin en büyük şirketi imajı veren ve büyüme yolunda önemli yol geçen Çiftlik Bank, önüne çıkan diğer Ticari ünvanı olan oyun veya şirketler ile haksız rekabete girmesi sektörün en iyisi olmak değilde, isminin tek el olarak duyulmasından yana bir imaj çizmesi ile puanlarını ufak bir miktar düşürdük.
 2. Sizlerden gelen onlarca soru arasında önemli olanları işaretleyip Çiftlik Bank’a kamuoyuna açık bir şekilde facebook fan sayfalarından sorduğumuzda doğrudan engellendik. Puanlar düşmeye devam etti..
 3. Sayfalarından engellendikten sonra kendi alanımız olan ParaParala.com üzerinden bu soruları paylaştıktan bir kaç dakika sonra İç Anadolu Bölge Bayii ve  Çiftlik Bank ‘ın önemli isimlerinden birisi olan Y. Ö. ile gecenin bir saatinde belki 2 saat görüşme yaptık. Türkiye’nin önde gelen bir şirketinin böyle ağır bir şekilde eleştirilmemesi gerektiğine inandığını belirtti. Uzun bir süre konuştuktan sonra insanların sorulara cevap beklediklerini ve bu sorulara cevap geldiğinde ancak puanlamalarda iyileştirme yapılabileceğini belirttik.
 4. Ertesi gün Çiftlik Bank yazılım departmanın ve şirketin adeta duayeni olan Cumhur bey ile telefonda görüştük. Cumhur bey şirketin yazılım sorumlusu olmasına rağmen basın, halk ve ilişkiler, sosyal medya, editöryal içerik gibi aklınıza gelecek her konuda savaşçı orta saha. Bu soruları telefon yolu ile sormayı denediğimizi ve ulaşamadığımızı belirttiğimizde ofisin taşınma evresine denk gelindiği söylendi. Bizde bu soruların sadece bize ait olmadığını ve insanların merakla cevaplarını beklediği sorulardı bunlar sizlere facebook üzerinden sorduk ama engellendik dedik. Soruları cevaplamaktansa ortadan kaldırılmasının yanlış olduğunu dile getirdik. Engellenen hesapların açılmasını ve insanların özgür bir şekilde sorularını sorması gerektiğini belirttik. Engellerin kaldırılacağı sözünü aldık.. 4 ay geçti hala engelliyiz. Ponzi sistemlere karşı Çözüm Ortağı olma yönünde herhangi bir adım atılmadığından puanlar düşmeye devam etmiştir.

Şimdi bu yukarıda ki bazı paylaşımlarımızın biraz daha içeriğini genişletelim. Başını anlattık ki nereden nereye gelindiğini görün..

 1. Çiftlik Bank oyunu birkaç ay öncesinde uzunca bir liste yayınlamıştı. Güvenilir olmayan oyunlar vs. Bu listeyi yayınlarken %99 unun doğru olmasına rağmen bu listeyi doğru bir şekilde yansıtamadığından ve sahtekarların arasına 1-2 sağlam rakip eklemeyi de ihmal etmemişti. Örnek o zamanın tek EV SSL sertifikasına sahip Sinyap yapı mühendisliği.
 2. Sistem ile ilgili sorular sorulduğu zaman kişiler engelleniyordu. Bunlardan birisi bizdik. Peki engellenmemizdeki edepsizlik neydi? Nasıl bir ahlaksızlık yapmıştık. Buyurun hatırlayalım.. Sadece soruları sormuştuk..
  ”Entity Type – DOMESTIC BUSINESS CORPORATION” açıklaması. Bu açıklamanın Türkçe’si şu ; ”Bu İşletme Yurtiçi İş Kuruluşudur”SORU 1 : Yurtiçi iş kuruluşu Yurtdışında nasıl şirket açabiliyor?Amerika Yurtiçi İş Kuruluşu olarak CIFTLIK BILGI ISLEM BILISIM TARIM HAYVANCILIK TICARET LTD ST işletme adını göstermiş. Bunun ne anlama geldiği konusunda bir fikrimiz yok. Fakat Türkiye’de aynı isim adı altında da şirket kurulabilmektedir. Dolayısıyla bağımsız bir şekilde aynı veya farklı kişiler tarafından yönetilebilir.Newyork adresli gözüken ve Fatih Aydın adına kayıtlı şirket bilgileri birikimlerini ve yatırımlarını Kıbrıs üzerinde tutuyor.SORU 2: ÇİFTLİK BİLGİ İŞLEM BİLİŞİM TARIM HAYVANCILIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ve ÇİFTLİK BİLGİ İŞLEM BİLİŞİM TARIM HAYVANCILIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İNEGÖL ŞUBESİ paravan birer şirket mi?SORU 3: Fame Game INC olarak karşımıza çıkan INC anonim şirketlerine verilen bir uzantı olarak bilinirken, Türkiye’de neden Anonim şirketi olarak değilde limited şirketi olarak karşımıza çıkıyor?SORU 4: Devlet bile fikir edinme kanunu kapsamında cevap verirken Çiftlik Bank gibi sıradan bir limited şirketi cevap verip insanları susturması gerekirken neden kullanıcıları siliyor?
 3. Bu bölüme dikkat edin. Çiftlik Bank’ı eleştirdiğimizde bizi gecenin bir vakti arayarak Çiftlik Bank’ın büyüklüğünü anlatan ve düşen puanların kötü olduğunu anlatan İç anadolu bayisi Y.Ö. ile 1 haziran tarihinde bu konuşmayı yaşadık. Temmuz ayında Çiftlik Bank’ın kozlarından birisi olan Y.Ö. artık Anadolufarm çatısı altındadır. Geçtiğimiz günlerde Çiftlik Bank’ın neden Anadolufarm için ”Karalama Kampanyası” başlattığını merak ediyorsanız Y.Ö. gibi birçok ismin Çiftlik Bank bayiliğinden vazgeçerek ekipleriyle şirket değiştirdiği söyleniyor. Bu arada AnadoluFarm 10bin tl sermaye ile açılan bir limited şirketi değildir. Türkiye’de ki oyun sektöründe yer alan 2 anonim şirketinden birisidir! Aynı zamanda birçok yatırımcının ve bayinin Toprağın Sesi Tarım ve Hayvancılık (Solucan Al Sat) ekibine katıldığını söyleyebiliriz. Bu durumda bir sonraki hedef Toprağın Sesi olabilir. Örneğin Z.Y. bölge bayiliğini adil bir işleyiş olmadığından, H.O. isimli yatırımcının güven sorunu yaşamasından, Z.D. isimli bir diğer yatırımcının da şirket değiştirdiği görüldü.
  Çifftlik Bank Anadolufarm

Çiftlik Bank Adına Fısıltılar

Burada belirtilen şeylerin dökümanları bizde yok fakat kafaları karıştırdığı ortada. Büyük bir çoğunluğunun doğru olduğu düşündüğümüz bu ekstraları sizlerle paylaşmakta fayda görüyoruz.

 • Çiftlik Bank Banka Hesaplarına Bloke : Bilindiği üzere koskoca şirket (!) artık banka havalesi / EFT yöntemini kullanmıyor. Aldığımız fısıltıya bakılırsa Çiftlik Bank banka hesaplarına bloke koyulmasıdır. Olur mu olmaz mı diye düşünebilirsiniz.
 • Kim Bu Gerçekleri Söyleyen Adam : Son zamanlar özellikle sosyal medya, blog, forum ve haber sitelerinde ismini duyuran ve birçok kişinin merakla takip ettiği ”Gerçekleri söyleyen adam” yazdığı içerikler ile ismini ön plana çıkartmayı başardı. Yazdıklarının %90 doğruluk payı olduğuna inanıyoruz. Peki merak ettiniz mi kim bu adam? Günlerdir insanların sorular yöneltmesine neden olan Gerçekleri söyleyen adamın Fuat Avni olmadığını biliyoruz. Bu kadar detaylı bilgiyi ancak ve ancak şirket içerisindeki birileri yazabilir.! Peki ne demişti bu gerçekçi arkadaş?
  Gerçekleri Söyleyen Adam 1 Gerçekleri Söyleyen Adam 2

Gerçekleri Söyleyen Adam Söyledi Biraz İrdeleyelim

Çiftlik Bank’ın CEO’su Mehmet Aydın’ın iddaa kahini olması, yaşı, görüşü elbette bizleri ilgilendirmiyor. Fakat söylenen cümleler arasından yeni sorular çıkıyor. 3. satırda yer alan cümlelere baktığımızda 1 yıldır 10bin tl bütçeli Çiftlik Bilgi İşlem Limited Şirketinin 08.08.2017 itibariyle Fame Game Anonim Şirketi olduğunu görebiliyoruz. Yola çıktığında ”ÇİFTLİK BİLGİ İŞLEM BİLİŞİM TARIM HAYVANCILIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ” olarak tanıdık.  2550377910 Bursa/Nilüfer V.D. olarak sorgulatabilirsiniz.

Çiftlik Bank Vergi Sorgulama

Bir süre önce başlayan ”Biz yatırımlarımızı neden KKTC yapıyoruz” sorusu ile Fame Game karşımıza çıktı. Fakat o zamanlar Türkiye’de Anonim Şirketi değildi.

Fame Game Amerika Şirketi

Oyunun Bağlı Olduğu Şirket FAME GAME SOFTWARE INC.

Kuruluş Bilgileri
CIFTLIK BILGI ISLEM BILISIM TARIM HAYVANCILIK TICARET LTD ST
590 MADISON AVENUE 21 ST FLOOR
MANHATTAN
NEW YORK 10022
Devletin Verdiği DOS Numarası : 5054266

”Entity Type – DOMESTIC BUSINESS CORPORATION” açıklaması. Bu açıklamanın Türkçe’si şu ; ”Bu İşletme Yurtiçi İş Kuruluşudur”

Fame Game Ağustos ayında Türkiye’de Kurulan bir Anonim Şirketidir. Yani FAME GAME SOFTWARE INC.  ile Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi farklı konumlardadır. Fakat kafa karıştıran başka durumlarda yok değil..

Ortada birden fazla şirket olduğundan kafalarınız karışmasın diye tek tek belirtiyoruz.

 • Fame Game Software INC : Bu Çiftlik Bank karşımıza ilk çıktığında iştirakı olduğu şirket olarak duyduk. Fame Game Software INC (Anonim Şirketi) Newyork’ta olan bir şirkettir. 16 Aralık 2016 tarihinde açılmıştır. ŞİRKET BİLGİLERİ

Fame Game Newyork

 • Fame Game Software INC Florida : Aynı isim ve aynı kişilere ait bir diğer şirkette Florida da açılmıştır. Aynı kişilere ait olan şirket 19 Ocak 2017 tarihinde açılmıştır. Yine aynı şekilde yurtiçi şirketi olarak kayıt ettirilmiştir. Buradaki şirkette dikkatinizi çekecek tek bir şey var. Çiftlik Bilgi İşlem Limited Şirketi ”İNACTİVE” yani etkisiz/aktif değildir ibaresidir. ŞİRKET BİLGİLERİ
  Fame Game Florida

 

 • Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Limited Şirketi : Bu şirket Fame Game Türkiye paravan şirketidir. Türkiye’de 10bin tl sermaye ile kurulmuş sıradan bir limited şirketidir.
 • Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi : İstanbul merkezli olan bu şirket Ağustos ayında yasal olarak faaliyetlerine başlamıştır. 014131 faaliyet kodu ile sütü sağılan büyük baş hayvan yetiştiriciliği olarak karşımıza çıkıyor.
  FameGameAsVergiLevhasi
 • FameGame Software Limited Şirketi : Şirketin bir diğer kulvarı ise Limited şirketidir. Anonim Şirketi olarak Türkiye, Newyork ve Florida olarak karşımıza çıkan şirketin bir de Limited Şirketi mevcut. Bu şirketi Ticaret sicil gazetesinde sorgulatırsanız çıkmaz. Limited Şirketi olarak Kıbrıs merkezlidir.
  FameGameLdtAnaSozlesme2

 

Görmüş olduğunuz gibi sadece bizim ulaşabildiğimiz şirket bilgileri. Ulaşamadığımız başka paravan şirketlerin olduğu tahmin edilmektedir. Gerçekleri söyleyen adamın söylediklerine bakarsak ”3. Çiftlik bilgi işlem 1milyon vergi borcu ile hacze gidince kimseye çaktırmadan fame game software ile karşımıza çıktı. Kktc de garanti bankasına acdıgı offshore hesaplarından ise günde milyonların ABD ye akıtıldığı bir paravan hesap oldu. ” bu cümlelerin doğru olma durumu çok yüksek..

”5. Sevgili mehmet aydın bey ve havarileri bir gece ansızın özlüce biaportta çalışan ofisin elemanlarına mesaj attı. ”Sakın yarın işe gelmeyin”. Sebebi sorulunca da işid bizden haraç istiyor devlet te onların dediğini yapmamızı istiyor oldu. Çalışanları artık işsiz ve haraç ramazan ayı öncesi istenmiş. ” bu biraz şehir efsanesine dönmüş gibi gözükebilir fakat bir ara böyle bir muhabbetin döndüğüne tanık olmuştuk. Sonrasında da zaten yöneticiler hep yurtdışında..

”7. Çiftlik bank diye okunup game war software diye yazılan şirkete gönderilen paralar bayilere yollanır, çekilen para coin olarak paparadan çekilir. Mehmet aydınlar ise suya sabuna dokunmadan yurt dışında hayatını ikame eder. Alınan çiftlikler ise mehmet aydınların sevgili kayınpederinin üzerine açılmış dora gıda tarım ve hayvancılık üzerinde durur. Şirket batarsa ki asla istemem bayiler ile üyeler mahkemelik olur. Mehmet aydınlar yurt dışında gününü gün ederken sevgili bayileri dolandırıcılıktan mahkum olur. ” diyen gerçekleri söyleyen adam burada aslında bütün sıkıntıların bayilerin üzerinde olduğunu söylemeye çalışıyor. Alınan çiftliklerin Dora Gıda üzerine kayıtlı olduğunu belirtiyor. Bu durumun yüksek derece doğruluk durumu var. Şirketin Çerkezköyde ki tapularına baktığımızda ECS Gayrimenkul Yatırım Limited Şirketi tarafından Mehmet Aydın adına olduğunu görebilirsiniz. Şirket tapuları olarak lanse edilen bu tapular şahıs üzerine olduğunu görebilirsiniz.

Çiftlik Bank Tapular

 

Çiftlik Bank Güvenilir mi?

Bu kadar gözden kaçan ve kafa karışıklığı yaratan bir durumun git gide daha kötü bir hal aldığı kaçınılmaz. Çiftlik Bank artık yerini Fame Game ‘ye bıraktı. Türkiye’de ki Fame Game A.Ş. ticari faaliyet kodu zaten büyükbaş hayvan süt sağımı üzerine. Bilişim üzerine faaliyet vermediği ortada. Banka hesaplarının işlem görmemesi ve Papara hesaplarına hangi kişilerin veya şirketlerin para gönderdiği arka planda olduğundan gözükmemektedir. Bu yüzden Papara hesaplarına bloke koyulamaz ve ödemeler aksamadan gerçekleşebilir. Bu sizleri yanıltabilir. Sorun şu ki siz yatırımınızı bu kadar şirketin arasında hangisine yapıyorsunuz? Çiftlik Bank güvenilir mi? Çiftlik Bank diye bir kuruluş var mı? Florida, Newyork, Kıbrıs, Türkiye ve hepsi birbirinden bağımsız kurulan bu şirketler neden sadece Türkiye’de aktif?

Yaptığınız yatırımlar neden sadece Türkiye’de değerlendiriliyor. Yurtdışındaki şirketlerin hiçbirisi iş yapmıyor mu yada ne işler yapıyor. Türkiye’de ki bir şirket neredeyse 1 yıl boyunca Çiftlik Bilgi İşlem olarak yatırım topladı. Sonrasında kısa bir süreliğine Kıbrıs Garanti bankası şubesine toplamaya başladı. Ne hikmetse şimdi de banka hesaplarına yatırım almıyorlar. Şayet bloke koyulmuşsa eldeki para bir süre paparayı çevirmeye yeter. İlk zamanlarında bu kadar karışık olmayan durumlar son zamanlar içerisinden çıkılamayacak bir hal aldı. Sadece gözümüze ilişen detayları sizlerle paylaştık. Çiftlik Bank hangi şirkete ait kafalarda soru işareti. Bir tek isim altında birçok şirketi incelemeye bizlerin vakti, bilgisi yetmiyor. Çiftlik Bankı bundan sonra siz değerli yatırımcılar takip edebilirsiniz. Şirketin bizim değerlendirmelerimizde güven oyun çökmüştür.

Çiftlik Bank Basın Haberleri

Bugün Türkiye’de basında çıkmak oldukça basit bir işlemdir. Özellikle bütün ulusal basında ve yerel basında haber yaptırmak sadece paraya bakar. 1400 – 2100 tl arasında değişen ve ortalama 1750 TL ile haber ajanslarına röportaj verebiliyorsunuz. Röportajda sizlerin şirketi ön planda tutulurken araya 1-2 tane rakip yada sahtekar ismi deşifre ederek kendi önünüzü açabilirsiniz. Günlük minimum 1milyon tl yatırım aldığı söylenmekte olan Çiftlik Bank için ulusal medya veya görsel basında haber yaptırmak oldukça kolaydır. Bugün gördüğünüz duyduğunuz şeylerin tamamı aslında doğru olmayabilir. Bizlerin yazdıklarına da inanıp, güvenmeniz çok önemli değil. Burada önemli olan sizlerin şu yazılanlardan, söylenenlerden sonra biraz araştırmanızdır. Zaten sizler için doğru olan neyse kendiniz karar verebilirsiniz.

2 YORUMLAR

 1. sizin amacınız nedir bilemiyorum bir paylaşımında diyorsunuz ki çiftlikbank agır eleştirmiştik ama bizi ters köşe ettiler güvenilir yatırın diyorsunuz şimdi de yatırmayın diyorsunuz verdikleri paramı bitti???? de yatırmayın diyorsunuz şimdi de ?????????????

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz