Çiftlikbank tutuklama
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Çiftlik Bank vurgunu sonrasında yaşanan mağduriyetlerde şirket ile ilgisi olan, hesaplarına yüklü miktarda para girişi çıkışı olan kişiler soruşturulmaya başlanmıştı. Dün Çiftlik Bank yönetim kurulu üyesi Cemal Çolak gözaltına alınmış ve şirkette güvenlik görevlisi olduğunu söylemişti. Aynı şekilde savcılığa teslim olan Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın tutuklandı.

İlk Gözaltı Cemal Çolak

Çiftlik Bank yönetim kurulu üyesi olduğu tespit edilen Cemal Çolak dün öğle saatlerinde İstanbul Üsküdar’da göz altına alınarak Sakarya Asayiş Şube’ye getirildi. İlk olarak güvenlik görevlisi olduğunu ve sonrasında haberi olmadan müdür yapıldığını ifade eden Çolak’ın tutarsız davranışları ile Karakolda alınan ifade sonrasında Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim edildi. Çiftlik Bank soruşturmasını yürüten Cemal Çolak çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Sıla Soysal Teslim Oldu ve Tutuklandı

Yaşanan olaylardan sonra Geyve Cumhuriyet Başsavcılığına gidip teslim olan Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın her ne kadar şahsi hesabına para aktarılmadığını beyan etse de sonrasında villa almak için hesabına para aktarıldığını belirtmişti. 1.7milyon tl hesabına para aktarılan Sıla Soysal (kızlık soyadı) çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz