Çiftlik Bank Dolandırıcılığı
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Aynı gün içerisinde bütün ulusal medya Çiftlik Bank hakkında konuşmaya devam ediyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi. Öğleden sonra ” Çiftlik Bank Kaçtı” haberleri ile çalkalanan sektör şimdi de SPK ‘nın suç duyurusu ile çalkalanıyor!

SPK Çiftlik Bank Suç Duyurusunu Resmi Olarak Duyurdu

PK’dan yapılan açıklamada, “Çiftlik Bank” adı altında ciftlikbank.com ve ciftlikbank.web.tr adresli internet siteleri ve “Çiftlik Bank” ile ilişkili olduğu anlaşılan Çiftlik Bilgi İşlem Bilişim Tarım Hayvancılık Tic. Ltd. Şti., Fame Game Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ, Çanakkale Dora Gıda İçecek İnşaat Petrol Tarım ve Hayvancılık Turizm Ticaret Limited Şirketi ve Famegame Software Ltd. unvanlı şirketler üzerinden yürütülen faaliyetlerin incelendiği belirtildi.

Açıklamada, devamla şunlar kaydedildi:

“Faaliyetlerin incelenmesi neticesinde Çiftlik Bank adlı oyun platformunun internet siteleri ve sosyal medya hesaplarında kullanıcılara yüksek oranlarda getirilerin vadedildiği, oyun platformunda vadedilen yüksek oranlı getirinin kaynağı olarak hayvancılık sektöründe yapılan reel yatırımların gösterildiği ancak söz konusu şirketlerin de zarar ettiği görüldüğünden mevcut üyelere oyun içerisinde yapılması vadedilen edilen yüksek oranda ödemelerin gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığı, sayısı tam olarak tespit edilemeyen çok sayıda kişiden hayatın olağan akışına uygun olmayacak şekilde yüksek getiri taahhüdü yoluyla para toplanmasının 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 80. maddesi ile kurulması yasaklanmış olan ‘piramit satış sisteminin’ özelliklerini bünyesinde barındırması ve hileli davranışlar yoluyla sisteme para aktaran şahısların zarara uğratılabileceği ve ileride büyük mağduriyetlere yol açabileceği hususları dikkate alınarak konuyla ilgili olarak 5207 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 157. ve 158. maddeleri kapsamında cumhuriyet başsavcılığına suç ihbarında bulunulmasına ve 6502 sayılı Tüketici Kanunu’nun 6. ve 80. maddeleri kapsamında gereğinin takdir ve ifasını temin etmek üzere Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bilgi verilmesine karar verilmiştir.”

Çiftlik bank şikayet ve yorumlarının son zamanlar artış göstermesi ile ilgili sorunlar bir yana, bakanlıkların resmi şikayetleri diğer yandan Çiftlik Bank Güvenilir mi sorusuna net cevap veriyor!

SPK Çiftlik Bank Suç Duyurusu

NOT: İçerik manşet görseli sabah.com.tr ‘den alınmıştır. İçerik Sabah, Sözcü, Milliyet, Hürriyet gibi ulusal medyadan alınmıştır.

4 YORUMLAR

  1. Bu işte bir iş var. Ciftlikbank’ı savunmuyorum ama mikro kumes adlı site hakkında bizzat bildiğim 50-60 arası açılmış dava var.. Dekontlarla birlikte dava açıldı.. Binlerce tl dolandırılan insan var.. Yapan şahış 2-3 sefer ifade vermesine ramen hiç bir şey yapılmayıp serbest bırakılıyor.. Keza ukash diye nitelendirilen ciftlik geliri milka bank hakkında da davalar açıldı. Lakin yargı hiç bir şey yapmayı bırakın, siteler hala açık ve para veriyormuş gibi ‘ödendi” ifadeleri ile para toplamaya hala devam ediyor.. Aynı şekilde Sanal federasyon, ütopya hakkında onlarca dava açıldı yargının ve hükümetin, bakanların umru değil.. Utopyada 400bin üye vardı ve enaz 100bin mağdur var.. Lakin ne hikmetse, hala para ödemeye devam eden site için yapılmayan şey kalmadı.. Ben biraz art niyet arıyorum bu işte, Bence paraların kıbrısa yatırılmasından rahatsız olunuyor. Bir çok arkadaşım ve bir çok grupta’da şikayetci olan üye nerdeyse yok denicek kadar az.. Hele ödeme konusunda şikayet eden görmedim.. Yalnış anlaşılmasın belki şirket kötü niyetlidir.dolandırıcıdır bilemem ama diğer açık açık dolandıranlara hiç bir şey yapılmıyorken sadece ciftlikbankla uğraşmalı bana tuaf geliyor doğrusu..

  2. Bu site de ne yazık ki objektif değerlendirmiyor.. Çiftlik bank adına çıkan haberleri paylaşıyor. Ama çiftlik bank yetkililerinin açıklamlarını yada cevaplarını paylaşmıyor. Kasıtlı bir karalama kampanyası olduğu aşikar.

    • Mayıs 2017 ‘de bizim söylediklerimiz bu medyaya yansıyanlar. Bizi 2 milyon tl ile tehdit eden ve söyledikleri yalanları sizlerden daha net gördüğümüz için söyledikleri hiçbir şeye inanmıyoruz. Onların söylediği her şey yalan bizim için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz