BRKT Coin Nasıl Alınır Nasıl Satılır
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Ongunluk olarak bildiğimiz ve haftalardır düzenli bir şekilde çalışma yürüterek ilerleyen şirket BRKT Coin satışlarını dışarıya kapatmıştı. Sadece bölge liderleri aracılığı ile satılan coinler şimdi herkes tarafından satın alınabilir. Site içi borsanın açıldığını ve üyeler arası coin takası gerçekleştiğini söylemek mümkün. Peki BRKT Coin nasıl alınır veya nasıl satılır? İşte detayları ile BRKT İç borsası..

Bereket CoinBRKT Coin Nedir?

Bereket coin ongunluk.com tarafından piyasaya sürülmeye hazırlanan dijital para birimidir. Çok yakın zamanda birçok borsada yer edinmeyi planlayan coin şimdiye kadar özverili bir çalışma ile gelmeyi başardı. 2018 yılında ismini duyurmayı ve globala yaymayı planlanan coin kapış kapış gidiyor.

BRKT Coin Nasıl Alınır?

Elbette öncelikle BURAYA tıklayarak sisteme üye olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra sol panelde bulunan alandan ”Alım Satım İşlemleri” bölümünü tıklayın.

BRKT Alım Yap : 1.adım olarak belirttiğimiz bu bölümden BRKT Coin alımı yapabilirsiniz. Serbest satış mantığı olduğundan dilediğiniz yerden alabilirsiniz. Şuan için taban fiyat 1 tl olarak belirlenmiş olup, sistemde satışa veren üyelerden BRKT Coin alabilirsiniz.

BRKT Satış Yap : Elinizde daha önceden almış olduğunuz BRKT Coin varsa buradan satışa koyabilirsiniz. Minimum 1 TL ‘den satmak isterseniz satabilirsiniz. %3 komisyon alındığını unutmayın. Yani satış fiyatınız 97 kuruşa gelmektedir.

3.adım ve 4. adım olarak karşımıza çıkan ”Tüm Alım İşlemlerim” ile ”Tüm Satış İşlemlerim” sizlerin yapmış olduğu işlemlerin loglarını tutmaktadır.

BRKT Coin Nasıl Alınır?

Coin alabilmek için elbette sisteme para yatırmış olmanız gerekmektedir. Site içi belirtilen banka hesaplarına bakiye yükleyebilirsiniz. Sol menüden ” Alım Satım İşlemleri ” bölümünü tıkladıktan sonra ”BRKT Alım Yap” seçeneğini tıklayın. Aşağıda görmüş olduğunuz gibi bir bölüm açılacaktır.

1- BRKT Nasıl Alınır

Çok fazla sıfır olduğundan insanların kafası karışmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken yer ise nokta ve virgüllerdir. Noktadan sonra sekiz hane bulunmaktadır. Sizler noktadan öncekini referans alabilirsiniz. Örneğin üstteki bölümde de gördüğümüz gibi 1.00000000 TL olarak karşımıza çıkıyor. Noktadan önceki TL miktarıdır. Noktadan sonrası ise küsüratlardır. Veya 7,891.50000000 şeklinde karşımıza çıkan bu bölüm ise 7bin 891BRKT demektir. Noktadan sonraki 50000000 ise yarım BRKT anlamına gelmektedir. Yani belirtilen satış fiyatının yarısı kadardır. 50 Kuruş mantığı ile düşünebilirsiniz. Birim fiyatı en ucuz hangisi ise oradan almanız avantajınızadır. Sağ bölümden ”Alım Yap” butonuna basın ve alım sayfasına gidin.

2- BRKT Nasıl Alınır

Alım yap sayfasına gittiğinizde sol yanda görmüş olduğunuz gibi bir bölüm açılır. Bu bölümde dikkatinizi dağıtmayın. Çünkü hesap bakiyenizdeki nakit silinecek.

Her alım işlemlerinizde %3 oranında bir komisyon kesintisi vardır. Yani 100 TL yatırım yaptığınızda 97 TL’lik BRKT Coin alabilirsiniz.

1 BRKT Fiyatı : Hangi satırın sağındaki ”Alım Yap” butonunu tıklarsanız birim satış fiyatı buraya otomatik yansımaktadır.

Adet BRKT : Burada almak istediğiniz BRKT Coin fiyatını belirlemelisiniz. Kaç tane almak istiyorsanız buraya yazın. Bakiyenizin yettiği kadar alabilirsiniz.

Komisyon TL : Biz 100 BRKT alımı sizlere göstermek için satın alıyoruz. %3 komisyon olduğundan 100 TL ‘lik alışverişte 3 TL komisyon ödüyoruz.

Toplam Fiyat TL : Burada BRKT adetini belirlediğinizde komisyon hariç fiyatı yansır. Komisyon ile topladığınızda ödemeniz gereken mebla ortaya çıkar. Yani soldaki görsele bakarsak 103 TL ödememiz gerekiyor. Alım yap dediğimizde ise aşağıda görmüş olduğunuz gibi onay penceresi çıkar. İşlemi ”Evet” diyerek onaylayabilirsiniz.

BRKT Coin Alım Yap

BRKT Coin Nasıl Satılır?

Eğer daha önceden almış olduğunuz coinler varsa şimdi sizlere nasıl satış yapabileceğinizi anlatacağız. Yine aynı şekilde sol panelden ”BRKT Satış Yap” bölümünü tıklıyoruz.

BRKT Coin Satış Yap

1 BRKT Fiyatı : Bu bölümden satış işlemi gerçekleştireceğiz. Satış yap seçeneğini tıkladığımızda sol tarafta bulunan alan karşımıza çıkıyor. Biraz önce 1 TL ‘den almış olduğumuz coinleri 10 TL olarak satıyoruz. Tabi bu imkansız şuan için. Sadece sıralamadaki yeri göstermek ve coinlerimizi kimse almasın diye sizlere göstermek amacındayız.

Satış BRKT Adeti : Turuncu kutucuğun içerisinde gördüğünüz üzere 61163 tane BRKT Coinimiz mevcut. Bunun 59.250 tanesini satışa koyuyoruz.

Komisyon BRKT : Görmüş olduğunuz üzere %3 komisyon satıcıdan da alınmaktadır. 1777.5 BRKT Coin şirket tarafından komisyon olarak alınmaktadır. Şirketin komisyon olarak TL almamasıda ayrıca bir avantajdır.

Toplam TL : Bu işlemden elde edeceğimiz kazancın toplamı yer alır. Burada noktalama işareti kullanılmayı unutulmuş. Toplam kazanç 592500 olarak gözükmektedir. Yani 592bin 500 TL bu satıştan kazancımız var. Tabi 10 TL birim fiyatıyla.

Gerekli Toplam BRKT Miktarı : 59250 adet BRKT satabilmek için komisyon ile birlikte toplamda 61027,5 coin vermemiz gerekmektedir.

Satış ekle dediğimiz an iç borsanın üst bölümünde listelenir. Aşağıda görmüş olduğunuz gibidir. Aktif satışı iptal etmek için ”Satışı Kapat” butonunu tıklarsanız coinleriniz hesabınıza geri aktarılır.

BRKT Satış yap

Aşağıda görmüş olduğunuz üzere satışa koyulan BRKT Coinler alım listesinde yerini almaktadır. Coinleri satıştan geri çekmek için ”Satışı Kapat” seçeneğini buradan da seçmek mümkün. Bu durum sizlerde ”Alım Yap” olarak gözükür.

BRKT SAtış Listesi

Tüm Alım İşlemlerim ve Tüm Satış İşlemlerim

Bu bölümden şimdiye dek almış olduğunuz coinlerin loglarını görebilirsiniz. Hangi tarih ve saatt kaç adet BRKT Coini kaç tl vererek aldığınızı görebilirsiniz. Aynı şekilde satış işlemlerinizde burada yer almaktadır.

BRKT Coin Alım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz