blog hesabı açma

Blog Yazarak Para Kazanmak

Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Gelişen teknoloji ve değişen zaman ile birlikte, bloglar artık günlük olarak kullanılmaktan çıkarak para kazanma aracı haline getirildi. Bu durum evinde oturarak para kazanmak isteyen kişiler için oldukça ideal bir yöntem olarak gündeme geliyor. Bireysel olarak açacağınız blog hesabı ile çeşitli paylaşımlar yapabilir ve kendinize geniş bir hayran kitlesi oluşturabilirsiniz. Blog yazarlığı oldukça kolay olarak gözükse de bazı ufak ve önemli detayları bulunuyor. Özellikle Blog yazarlarının artış gösterdiği bugünlerde, kullanıcılar kaliteli ve düzenli blogları takip etmeyi tercih ediyor.

blog yazarak para kazanın

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Kazanç sağlamaya başlamak için, belirli sayıda içeriğe ve kullanıcı trafiğine sahip olmalısınız. Bu trafiği özgün ve düzenli içerikler ile birkaç ay içerisinde tamamlamanız mümkün. Yeterli seviyeye ulaştığınızda ise farklı yöntemlerle bloğunuzdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Blog yazarak para kazanmak için izleyeceğiniz bu adımlar, size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Unutmayın en önemli olan kaliteli, özgün ve dikkat çekici içerik yazabilmek.

Adsense Üzerinden Para Kazanmak: Blog yazarlarının genellikle tercih ettiği ilk yöntem Google Adsense üzerinden başvuru yaparak kazanç sağlamaya başlamaktır. Fakat bunu yapmadan önce, içeriklerinizin blog konunuzla alakalı olması ve gerekli nitelikleri taşıması gerekir. Google bloğunuzun analizini detaylı bir şekilde yaparak, uygun olup olmadığınızı ölçecektir.

Satış Ortaklığıyla Para Kazanmak: Affiliate Marketing olarak da adlandırılan satış ortaklığı, blog yazarlarının tercih ettiği ikinci yöntemdir. Bu yöntem sayesinde sitenize günlük 1000-1500 tekil ziyaretçi gelse bile asgari ücrete yakın paralar kazanabilirsiniz. Tabi ki kazancınız tekil ziyaretçilerinizin artışıyla fazlalaşır.

Blog Yazarı Olmanın Ufak Detayları

Bu işi yapmaya karar verdiyseniz, kullanıcılara tam anlamıyla hitap etmeniz gerekir. Örnek vermemiz gerekirse giysi modası ile alakalı bir blog yazıyorsanız, alacağınız reklamlar giysiler ile alakalı olmalıdır. Bu sayede gelen ziyaretçilerinizin reklamı ziyaret etme şansı daha da yükselir. Yazdığınız içerikler kullanıcıya hitap ettiği kadar, Google aramalarına da hitap etmelidir. Kullanacağınız sihirli anahtar kelimeler sayfanızın üst sıralara çıkmasına ve bloğunuza öncelik verilmesine yardımcı olur. Tercih ettiğiniz blog konusu haricinde anahtar kullanmamaya çalışmalısınız. Günlü olarak belirli sayılarda içerik paylaşmalı ve diğer blog sitelerine ziyaret gerçekleştirerek kendi çevrenizi oluşturmaya çalışmalısınız.

blog yazarlığı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz