blog nasıl kurulur
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Günümüzde haberler başta olmak üzere gündem konularını ve bilgisel içeriklerin büyük bir kısmını internet siteleri ve bloglar aracılığıyla kolaylıkla bulabiliyoruz. Ayrıca geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan bloglar, sahipleri için iyi bir gelir kaynağı anlamına da geliyor. Haliyle bir insan bir işten para kazanırsa o işe daha fazla ilgi gösteriyor. Bu yazımızda bir bloğun olmazsa olmazlarını, ne tür blogların daha iyi kitlelere hitap edeceğini ele alacağız.

Blog Kategorisi Nasıl Seçilir?

Bir blog ne kadar okunaklı ve işe yarar içerik üretiyorsa o kadar büyük bir kitleye hitap eder. Ancak öyle görünüyor ki blog oluşturmak isteyen kişiler tarafından bu konu yanlış anlaşılmış. İnternet camiasında her gün yüzlerce, belki de binlerce “genel blog” adı verilen türleriyle karşılaşıyoruz. Çeşitli sektörlerden ve konulardan ziyaretçi elde etmek isteyen kişiler genel blog adı verilen blogları oluşturarak birbirinden ilgisiz sektörler üzerine içerikler giriyor. Bu tür rastgele ve dağınık içerik giren bloglar hiçbir kelime veya kategori üzerine Google’da öne çıkamaz. Ancak örneğin X markasının ürünleri ve çalışmalarıyla ilgili paylaşımlar yapan bir blog oluşturursanız bir süre sonra arama motorları sizi X markasıyla ilgili yapılan aramalarda daha üst sıralarda ziyaretçilere sunacaktır.

Bloglara Günlük Kaç İçerik Eklenmeli?

Bu sorunun cevabı, içerik ürettiğiniz kategoriye göre değişiklik gösterecektir. Örneğin günlük çalışmalar yapan ve her gün aktif içerik çıkarabileceğiniz bir kategori üzerine blogunuz bulunuyorsa buna göre günlük düzenli içerikler girmeyi deneyebilirsiniz. Eğer eklediğiniz içeriklerin ziyaretçi odaklı olmasını değil de, içerik ürettiğiniz kategori üzerine SEO değerinizi arttırması adına eklemek isterseniz okunaklı olmayan kalitesiz içerikler üretirsiniz. Bu içerikleriniz ziyaretçiler tarafından ilgi ile karşılanmaz ve bunu fark eden arama motorları, sitenizin SEO puanını hemen düşürür. Bu yüzden ziyaretçi odaklı, ziyaretçiye istediğini veren içerikler üretmek için çabaladığınız takdirde başarılı bir bloğa sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz