Bitcoin Rusyada Yasaklanıyor
Myiyo reklam FreeLira728x90-2

Dünyanın en büyük Kripto parasına Rusya’dan darbe. Rusya Merkez Bankası yapmış olduğu açıklamada Bitcoin ve Kripto Para alım satım yapan bütün sitelere erişim engeli geleceğini açıkladı.

Rusya Merkez Bankası Açıkladı

Rusya Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergei Shvetsov, Bitcoin ve Bitcoin gibi hizmet veren bütün kripto para birimlerinin alım satımı yapılan internet sitelerine erişimin engelleyeceğini açıkladı.

“YATIRIMCILARIN ŞAİBELİ ENSTRÜMANLARA KOLAY ERİŞMESİNE İMKAN VEREMEYİZ”

Shvetsov yaptığı açıklamada, “Bu konudan uzak duramayız. Bireysel yatırımcıların bu tür şaibeli enstrümanlara doğrudan ve kolaylıkla erişimlerine imkan veremeyiz” diye konuştu.

Kripto para birimi Bitcoin şu sıralarda yüzde 0,89 artışla 4815,28 dolardan,  Ethereum ise yüzde 0,18 kayıpla 296,44 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Nedir?

2008 yılında Satoshi Nakatamo kod isimli kişi tarafından başlatılan, herhangi bir resmi kuruluş,

merkez bankası v.s ile alakası olmayan ülkelerin para birimi ile satılabilen dijital bir para birimidir. Bazı piyasalarda Euro ve Dolar’a alternatif olarak sunulan Bitcoin’in kısaltması ise BTC’dir. Bazı ülkelerde yasal kabul edilen BTC sistemi, Türkiye’de ve bazı ülkelerde taşıdığı riskler göz önüne alınarak para birimi olarak kabul edilmemiştir. Fakat yine de akla takılan Bitcoin Güvenilir mi sorularına da evet olarak yanıt vermektedir.

Her geçen gün yükseliş değerleri muazzam sonuçlar veren Bitcoin, bir yatırım aracı olarak görülmektedir.  Örneğin 1 Ocak 2013 tarihinde Bitcoin’n değeri 13,56 Dolarken, 1 Ocak 2014 tarihinde 806 Dolar olmuştur. Buda bizlere 1 Bitcoin değerinin 1 yıl içerisinde %59 gibi bir artış yaşadığını gösteriyor.

Bitcoin Nasıl Üretilir?

Matematik bilginize güveniyor ve programlama konusunda profesyonelseniz kendi Bitcoin’lerinizi üretebilirsiniz. Bunu yapabilmek için farklı yöntemler bulunmaktadır. En çok kullanılan yöntem olan Bitcoin madenciliği ile Bitcoin ağının işlemleri onaylaması maksadıyla bilgisayarlara işlemler yaptırmak ve güvenliğini arttırmak gerekir. Yapılan işlemler sonucunda onay alarak Bitcoin kazanmaya başlayabilirsiniz. Bitcoin madenciliği rekabetçi bir piyasa olması sebebiyle iyi bir bilgi birikimi ve güçlü bir bilgisayar sistemi istemektedir. Eğer ben tek başıma uğraşamam derseniz de Bitcoin kazanmak için kolay bir şekilde Bitcoin havuzlarına dahil olup, bir nevi bilgisayar güçleri birleştirilerek kazanabilirsiniz. Aslına bakacak olursak bu madencilik bir nevi bilgisayarınıza oynattığınız şans oyunu gibidir. Tüm bunlarla uğraşmak istemezseniz gerçek para ile yatırım amacıyla Bitcoin satın alabilirsiniz. Tabi ki bunlara başlamadan önce Bitcoin’lerinizi saklayacağınız e-cüzdanı alarak Bitcoin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Bitcoin Ne İşe Yarar?

İnternet üzerinden Online bir şekilde özel bilgilerinizi vermeden alışveriş yapabilir, para alıp satabilirsiniz. Dünyanın birçok yerinde Bitcoin kullanan mağaza ve restoranlar bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz