Bitcoin Minner Virüsü Nedir Nasıl Temizlenir Ne İşe Yarar
Myiyo reklam 728x90 Reklam Alanı

Özellikle son birkaç aydır yoğun bir şekilde karşımıza çıkan bu virüsün verdiği zarar boyutu artabilir. İsminden de anlayacağınız üzere Bitcoin üreten bu virüs bilgisayarlarınızı adeta bir köle olarak çalıştırarak kripto para üretiyor. Bitcoin Miner virüs nedir ve nasıl temizlenir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz. Bilgisayarlarınızı seviyorsanız dikkate alabilirsiniz.

Bitcoin Miner Virüsü Nedir?

2017 yılının ortalarında yaygınlaşan, günümüz teknolojisi kripto para üretimi yapan bir virüse Bitcoin Miner Virus denir.. Tarayıcı yoluyla bulaşan bu virüs bilgisayarları köleleştirerek bitcoin üretir. Yani korsanlar tarafından ele geçirilen bir bilgisayar kullanılarak korsanlara bitcoin üretir.

Bilgisayarlarınızın başkalarının kontrolü altında olmaması için bilgisayarlarınıza derin bir tarama yapmanızı ve bazı programlar yardımı ile bu virüsten arınmanızı öneririz.

Bitcoin Miner Virüsünü Nasıl Anlarım?

Eğer bu virüs bilgisayarınıza bulaşmışsa ve bilgisayarınızda virüs programı varsa uyarı alırsınız. Birçok çeşidi olan bu virüs bilgisayarlarınızın işlemcilerine zarar verir. Bitcoin Miner virüsü bulaşan bilgisayarlarda eğer anti virüs programı yoksa alternatif bir yöntem olarak CTRL + ALT + DELETE tuş kombinasyonunu kullanarak görev yöneticisini açarak bakabilirsiniz. Fakat bu ve benzeri virüsler her zaman bu bölümde çıkmayabilir. Aşağıda görmüş olduğunuz gibi görev yöneticisini açtıktan sonra Ayrıntılar seçeneğini tıklayın ve CPU ‘yu tıklayın. Eğer bilgisayarınızda anormal bir çalışma varsa burada çıkacaktır. ”Sistem Boşta İşlemi” virüs değildir.

Bitcoin Minner Virüsü Nasıl Temizlenir

Tarayıcı Tabanlı Oyunlara Dikkat!

Özellikle son birkaç aydır yoğun bir şekilde karşımıza çıkan bu virüsün verdiği zarar boyutu artabilir. İsminden de anlayacağınız üzere Bitcoin üreten bu virüs bilgisayarlarınızı adeta bir köle olarak çalıştırarak kripto para üretiyor. Bitcoin Minner virüs nedir ve nasıl temizlenir bunlar hakkında bilgiler vereceğiz. Bilgisayarlarınızı seviyorsanız dikkate alabilirsiniz. Bitcoin Minner Virüsü Nedir? 2017 yılının ortalarında yaygınlaşan, günümüz teknolojisi kripto para üretimi yapan bir virüse Bitcoin Minner Virus denir.. Tarayıcı yoluyla bulaşan bu virüs bilgisayarları köleleştirerek bitcoin üretir. Yani korsanlar tarafından ele geçirilen bir bilgisayar kullanılarak korsanlara bitcoin üretir. Bilgisayarlarınızın başkalarının kontrolü altında olmaması için bilgisayarlarınıza derin bir tarama yapmanızı ve bazı programlar yardımı ile bu virüsten arınmanızı öneririz. Bitcoin Minner Virüsünü Nasıl Anlarım? Eğer bu virüs bilgisayarınıza bulaşmışsa ve bilgisayarınızda virüs programı varsa uyarı alırsınız. Birçok çeşidi olan bu virüs bilgisayarlarınızın işlemcilerine zarar verir. Bitcoin Minner virüsü bulaşan bilgisayarlarda eğer anti virüs programı yoksa alternatif bir yöntem olarak CTRL + ALT + DELETE tuş kombinasyonunu kullanarak görev yöneticisini açarak bakabilirsiniz. Fakat bu ve benzeri virüsler her zaman bu bölümde çıkmayabilir. Aşağıda görmüş olduğunuz gibi görev yöneticisini açtıktan sonra Ayrıntılar seçeneğini tıklayın ve CPU 'yu tıklayın. Eğer bilgisayarınızda anormal bir çalışma varsa burada çıkacaktır. ''Sistem Boşta İşlemi'' virüs değildir.  Tarayıcı Tabanlı Oyunlara Dikkat! Birçok oyun sisteminde yok fakat korsanlar bunu fırsat bildiği için kullanmaktadırlar. Ağırlıklı olarak yabancı sitelerde olan bu sistemler sizlerin bilgisayarlarını ele geçirip bitcoin üretiyorlar. Özellikle ne olduğunu bilmediğiniz bedava bitcoin veren siteler olarak karşımıza çıkan bu sistemler sizlerden habersiz bir şekilde bilgisayarlarınıza iniyor. Sonrasında da bilgisayarlarınız yavaşlıyor. Bugüne dek Türkiye'de hizmet veren 2 sistemde karşılaştık. Birincisi çevre zengini, diğeri parakent. Bilgisayarlarınızda anti virüs programı yoksa solda görmüş olduğunuz gibi görev yöneticisinden görebiliyorsunuz.Birçok oyun sisteminde yok fakat korsanlar bunu fırsat bildiği için kullanmaktadırlar. Ağırlıklı olarak yabancı sitelerde olan bu sistemler sizlerin bilgisayarlarını ele geçirip bitcoin üretiyorlar. Özellikle ne olduğunu bilmediğiniz bedava bitcoin veren siteler olarak karşımıza çıkan bu sistemler sizlerden habersiz bir şekilde bilgisayarlarınıza iniyor. Sonrasında da bilgisayarlarınız yavaşlıyor. Bugüne dek Türkiye’de hizmet veren 2 sistemde karşılaştık. Birincisi çevre zengini, diğeri parakent. Bilgisayarlarınızda anti virüs programı yoksa solda görmüş olduğunuz gibi görev yöneticisinden görebiliyorsunuz.

Antivirüs programınız varsa da aşağıdaki gibi yada benzer bir uyarı alabilirsiniz. Bitcoin-miner.exe, bitcoin minning, bitcoinminnig.sx, coin miner, coinminning, ctfhost.exe, ethash trojan coinminer, ebashit.exe, wibgotv.exe gibi birçok isimle karşımıza çıkabilir. Oyunlardayken aldığımız örnek bir uyarıyı aşağıdaki görselde görebilirsiniz. Uygulama olarak sisteme yerleşmeye çalışıyor.

Bitcoin Minner VirüsüBitcoin Miner Virüsünü Nasıl Temizlerim?

Bilgisayarlarınıza bulaşan bu virüsü temizlemek için bilinen programlar mevcut. Biz bu programları test etmedik lakin birçoğunun işe yaradığı söylenilmektedir.

Sisteminizi kasmayacak fakat görevini yapacak bir virüs koruması istiyorsanız Advanced System Care indirip kurabilirsiniz. Bilgisayarlarınıza bulaşan virüsü temizlemek içinse

RogueKiller, MalwareBytes, Adwcleaner, Dr.Web CureI gibi programları kullanabilirsiniz.

Bitcoin Miner Temizleme

Ön hazırlık:

  1. Yukarıdaki programları bir klasöre kaydedin.
  2. Yukarıdaki her link tarayıcınızda açık olsun. Programların nasıl kullanıldığını o linklerden takip edebilirsiniz. Çünkü internet bağlantınızı keseceksiniz.
  3. Bilgisayara bağlı USB disk varsa çıkartın.
  4. Tüm programları kapatın.
  5. İnternet bağlantınızı kesin

Virüsü temizleme

  1. RogueKiller programını çalıştırın ve linkte anlatıldığı şekilde kullanın.RogueKiller çalıştırıldığında bilgisayarınızda aktif çalışan uygulamalar taranacak, kayıt defteri girdileri kontrol edilecek ve olası şüpheli zararlı işlemler listelenecektir.
  2. Adwcleaner ile bilgisayarınızı tarayın. Yukarıda anlatıldığı gibi kullanın.
  3. Dr.Web CureIT yazılımını çalıştırın tam tarama yapın.
  4. Yukarıdaki taramalar bittikten sonra  MalwareBytes ile bilgisayarınızı tarayın. Bu aşamada Internet bağlantınızı açabilirsiniz. çünkü MalwareBytes yazılımını güncellemeniz gerekecektir.

Yukarıdaki işlemlerden sonra bitcoin miner virüsü temizleme bitmiş olacaktır.

[callout bg=”#dd8706″ color=”#000000″ border=”#000000″ bt_content=”Virüssüz Bitcoin Kazanmak İçin Tıklayın” bt_pos=”right” bt_style=”undefined” bt_color=”orange2″ bt_link=”https://paraparala.com/freebitcoin-giris” bt_size=”bigger” bt_target=”_blank”][/callout]


Bilgisayarınızın başlangıcında şu şekilde hata alıyorsanız bilgisayarınıza bitcoin miner virüsü bulaşmış demektir:

************** Özel Durum Metni **************
System.Net.WebException: WebClient isteği sırasında özel durum oluştu. —> System.UnauthorizedAccessException: ‘C:\Windows\explorer_1.exe’ yoluna erişim reddedildi.
konum: System.IO.__Error.WinIOError(Int32 errorCode, String maybeFullPath)
konum: System.IO.FileStream.Init(String path, FileMode mode, FileAccess access, Int32 rights, Boolean useRights, FileShare share, Int32 bufferSize, FileOptions options, SECURITY_ATTRIBUTES secAttrs, String msgPath, Boolean bFromProxy, Boolean useLongPath)
konum: System.IO.FileStream..ctor(String path, FileMode mode, FileAccess access)
konum: System.Net.WebClient.DownloadFile(Uri address, String fileName)
— İç özel durum yığını izlemesinin sonu —
konum: System.Net.WebClient.DownloadFile(Uri address, String fileName)
konum: System.Net.WebClient.DownloadFile(String address, String fileName)
konum: WindowsFormsApplication1.Form1.Form1_Load(Object sender, EventArgs e)
konum: System.Windows.Forms.Form.OnLoad(EventArgs e)
konum: System.Windows.Forms.Form.OnCreateControl()
konum: System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible)
konum: System.Windows.Forms.Control.CreateControl()
konum: System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Form.WmShowWindow(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Yüklü Derlemeler **************
mscorlib
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.586 (RTMLDR.030319-5800)
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v4.0.30319/mscorlib.dll
—————————————-
WindowsFormsApplication1
Derleme Sürümü: 1.0.0.0
Win32 Sürümü: 1.0.0.0
CodeBase: file:///C:/Windows/bat_starter.exe
—————————————-
System.Windows.Forms
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.2003 built by: RTMLDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
—————————————-
System.Drawing
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.2001 built by: RTMLDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
—————————————-
System
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.2001 built by: RTMLDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
—————————————-
System.Configuration
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 (RTMRel.030319-0100)
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
—————————————-
System.Xml
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.450 built by: RTMLDR
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
—————————————-
mscorlib.resources
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.454 (RTMLDR.030319-4500)
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
—————————————-
System.resources
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.resources.dll
—————————————-
System.Windows.Forms.resources
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.0.30319.1 built by: RTMRel
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
—————————————-

************** JIT Hata Ayıklama **************
JIT hata ayıklamayı etkinleştirmek için, bu uygulamanın veya
bilgisayarın (machine.config) .config dosyasında
system.windows.forms bölümünde jitDebugging değeri ayarlanmış olmalıdır.
Ayrıca uygulama hata ayıklama etkin durumdayken derlenmiş
olmalıdır.

Örneğin:

<configuration>
<system.windows.forms jitDebugging=”true” />
</configuration>

JIT hata ayıklama etkinken, işlenmemiş özel durumlar
bu iletişim kutusunda işlenmek yerine bilgisayarda kayıtlı
JIT hata ayıklayıcısına gönderilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz