bitcoin madenciliği
Myiyo reklam FreeLira728x90-2 Helbing 728x90

Son günlerin en çok konuşulan yatırım aracı olan Bitcoin ile ilgili her geçen gün daha fazla detayı paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda Bitcoin Madencilik programı hakkında bazı önemli bilgileri aktarmak istiyoruz. Böylece sizler de en çok merak edilen soruların yanıtlarını alabilecek ve yatırımlarınızı nasıl değerlendireceğinize dair daha fazla bilgiyi elde etmiş olacaksınız.

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoinlerin oluşturulması işlemi madencilik (mining) olarak adlandırılmaktadır. Matematiksel olarak bazı işlemlerin gerçekleştirilmesiyle ve hesap gücünün ortaya çıkmasıyla birlikte yapılan tüm işlemlerin Bitcoin Madenciliği olarak adlandırıldığını söylemek mümkündür. Paribu aracılığıyla kazanmak isteyeceğiniz Bitcoinlerle ilgili bazı soru işaretleriniz olabilecektir. Bu konuda diyanet Bitcoin üzerinden yatırım yapmakla ilgili sorulara da hızla yanıt vermektedir. Bitcoin yazılımını indirmeniz neticesinde gerçekleştirilecek olan Bitcoin madenciliği ile ilgili sizler de bu konularda gerekli yardımları alabilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılıyor ?

Bitcoin ile isim benzerliği bulunan Bitcoin White ve Bitcoin ile ilgili madencilik işlemlerini nasıl yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. İlk olarak tek başınıza yapmaya karar vermişseniz, mutlaka bilgisayar sistemlerine karşı bir ilginizin ve bu konuda donanımınızın olması gerekmektedir. İlk etapta CPU (işlemci) ile yapılsa da, daha hızlı çalışabilen GPU (ekran kartları) ile de yapılabilmektedir. Bu da ekran kartının gücüne göre Bitcoin madenciliğinde performansı artırıcı bir etki olarak da görülmektedir.

Matematiksel verilerle komutların ekran kartı aracılığıyla aktarılması neticesinde Bitcoin madenciliği yapılmaktadır. Daha hızlı ve verimli sonuçların elde edilmesi amacıyla GPU’ların kullanılmasıyla birlikte, Bitcoin madenciliğinin de daha fazla artış gösterdiğine şahit olunmaktadır. İlk günlerde her bilgisayar üzerinde gerçekleştirilse de, artık özel makinelerin üretilmekte olduğu da görülmektedir.

Elektrik Tüketimi Nasıldır?

Günümüzde zorluk seviyesi en üst sınırlara çekilmiş durumda olan Bitcoin Madenciliğini yapabilmek ve kâr elde edebilmek için konuya hakim olmanız gerekmektedir. Yoğun olarak kullanacağınız hesaplamalar ile birlikte donanımların ve işlemlerin de gerekliliği konusunda gerekli noktalara değinilmektedir. Günümüzün en çok tercih edilen GPU Bitcoin Madenciliğinin daha fazla avantaj sağladığı görülecektir. Çok fazla elektrik tüketimiyle gerçekleştirilmekte olan bu işlemlerin, elektrik fiyatlarının yüksek olduğu ülkelerde ise avantajını kaybetmekte olduğu görülecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz